Jaky olej do převodovky ?

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Jaky olej do převodovky ?

Příspěvek od aivos »

Zdravím

Mam 1.8 T aeb s 5 kvaltem manuálním a chcu vyměnit olej...

Jaky bych tam mel dat ? Nejlepe origo ale v servise je Maj za 600/litr což je dost...

A čisti se i nějak ta prevodovka pří výměně oleje?

Diky

Odesláno z mého Galaxy Nexus pomocí Tapatalk 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: Jaky olej do převodovky ?

Příspěvek od Jindra 1.8T »

čau tak já koupil orig ve W servise za 615 litr a sem toho názoru co si tam naleju to tam mám a nevěřím servisu a chcu si ho vyměnit sám ale !! boční šroub kontrolní je 17 imbus ale výpustnej je jinej a nevím co to je za klíč je to s kuželem u prostřed ví někdo poradit co to je za značení či velikost má někdo skušenost díky

MarcusV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 17.04.2012 10:23

Re: Jaky olej do převodovky ?

Příspěvek od MarcusV »

Řeším stejný problém na Superbu. Našel jsem tu hlavici , ale 6 stovek za ni nedám. Nikdo v okolí ji nemá, tak se zkusím domluvit ve škodovce. Dám jim vlastní olej a za pár stovek to snad vymění..

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: Jaky olej do převodovky ?

Příspěvek od Jindra 1.8T »

MarcusV píše:Řeším stejný problém na Superbu. Našel jsem tu hlavici , ale 6 stovek za ni nedám. Nikdo v okolí ji nemá, tak se zkusím domluvit ve škodovce. Dám jim vlastní olej a za pár stovek to snad vymění..
ahoj tak muj názor když už sem dal takový prachy za olej tak si tu hlavici radši koupím nebo někde pučím a vyměním si ten olej sám PROTOŽE borec co dělal ve W servisu mechoša tak říkal že tam došel maník chtěl vyměnit olej s tím že si dodal svuj ale nakonec došel mistr a řekl mu at tam dá sudovej že ten v orig piksli se prodá a já osobně sem dělal ve škodovce a vím jak to tam funguje je to dobrá z nevím jak slušně to nazvat tot moje skušenost takže zatím sem si udělal vše na autí sam od olej čerpadla po ramena a další věci a nebo chcu u toho být asi tak :wink:

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Re: Jaky olej do převodovky ?

Příspěvek od aivos »

nemusíš kupovat hazet... je to obyč 16tka XZN s otvorem, kooupíš i za 300-400 ;)
Obrázek

MarcusV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 17.04.2012 10:23

Re: Jaky olej do převodovky ?

Příspěvek od MarcusV »

Slyšel jsem z více stran jaká je praxe v servisech a též mám pár špatných zkušeností.. Proto se teď snažím udělat sám (svépomocí) co můžu. I když není potřeba rovnou hazet, u nás v železářství jsem na to žádný klíč nesehnal. Olej v převodovce už asi nikdy měnit nebudu, tak vyjde lépe práce v servise (cca 300 Kč) než klíč za 400 - 500 Kč (počítám i poštu). Servis mě bez vytáček pustí do dílny, kde to budu sledovat. Aspoň se na auto podívám pořádně ze spodu :D

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: Jaky olej do převodovky ?

Příspěvek od Marshall007 »

takyto tam teda pasuje? M16 s dierou v strede.
Přílohy
24_608.jpg
24_608.jpg (11.13 KiB) Zobrazeno 587 x

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“