Nastavení tachometru + autíčko na maxidotu

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dextersrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.05.2012 08:17
Bydliště: Praha Východ

Nastavení tachometru + autíčko na maxidotu

Příspěvek od Dextersrs »

Ahoj,
mám problém s budíky VDO immo 3 MAXIDOT,
problém 1.
- ukazují cca o 20km/h více než je skutečná rychlost. Jde to a popřípadě jak nastavit někde přes VAG Com či VAG Tacho ???
problém 2.
- autíčko na MAXÍKU ukazuje jen otevření haupny.
kontroloval jsem PINování budíků a v kabeláží k budíkům jsou signály od všech dveží ( mám 5ti dvéř ) od kufru a haupny také.
Nevíte někdo odkud a přes jaké konektory vedou dráty ke dveřím popřípadě jestli nestačí jen na´dovat či nastavit budíky přes VAG. ?

Předem díky klubáci, jsem už zoufalej....
Zdar Dextersrs ( Jarda )

Uživatelský avatar
Dextersrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.05.2012 08:17
Bydliště: Praha Východ

Re: Nastavení tachometru + autíčko na maxidotu

Příspěvek od Dextersrs »

Problém 1. - VYŘEŠEN: pro ty co by měli stejný problém při výměně budíků je to poslední číslice v kódování a určuje nastavení dle motoru nejlépe kodování motoru = poslední číslice v kodování budíků, lze i poslední dvě číslice protože většinou, né li vždy označuje poslední číslo výbavu ( airbag, abs, převodovka MAN/AUT atp... ) a ta by měla být stejně nakódována s budíky.

Problém 2. - řeším: zatím jsem zjistil že když kódování upravím bez kontroly, tak se nezobrazuje autíčko vůbec ( logicky ... ), z toho vyplývá, že PINY na budíkách sice jsou obsazené, ale vodiče od nich vedou někam pod palubku a tam končí... asi... neví někdo pls, kde bych našel štekr nebo nějaký jiný bod kde se tento svazek drátů dá napojit aby fungovalo zobrazení otevření dveří na MAXOVI ?

Díkes...

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení tachometru + autíčko na maxidotu

Příspěvek od tornado1 »

zobrazení dveří ti fungovat nebude.. to by jsi toho musel vyměnit trošku více.. kontrolovat pinování budíků je nesmysl
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Dextersrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.05.2012 08:17
Bydliště: Praha Východ

Re: Nastavení tachometru + autíčko na maxidotu

Příspěvek od Dextersrs »

tornado1 píše:zobrazení dveří ti fungovat nebude.. to by jsi toho musel vyměnit trošku více.. kontrolovat pinování budíků je nesmysl
Psát o tom co je nesmysl je fajn, ale co takhle napsat jak to mohu uvést do provozu...
PS: nevím jestli máš něco proti mně, ale na mé příspěvky reaguješ stylem že je to nesmysl, že to takhle nepůjde atp, ale proč nemůžeš poradit jestli víš jak na to, od toho to forum je, nebo ne ?

Můj návrh a logické vyústění funkčnosti budíků:
To že to takhle nepůjde jsem už zjistil sám, kontrola pinů a dedukce že vedení tam někde je správné, a pokud nechci měnit komfortku, tak musím najít ty drátky kde končej a natáhnout je do dveří zvlášť na nějaký rozpínací kontakt, byla správná. Na haupně jsem to tak udělal dal jsem tam mikrospínač našel jsem si pin na budíkách zapojil na rozpínací kontakt proti kostře při otevření, nakódoval budíky a ejhle ono to ukazuje.
Takže s dveřmi a kufrem to bude úplně stejné pokud příslušné piny budíků ( signály dveří ) propojím proti kostře autíčko se zobrazí.
Takže budu mít obvody na dveře, kufr a haupnu nezávislé na ŘJ komfortu, navíc mám jiný alarm než orig s rozpínacím obvodem kde jsem zatím připojil tu haupnu a pokud mám zamčeno centrálem a haupnu přidržím dole a pak ji přizvednu začne houkat a zobrazí se autíčko na MAXÍKU, zkouška za jízdy: výstražné pípání a signalizace autíčka, takže závěrem: 6 párů datového cat5 vodiče do prostoru pod palubku na straně řidiče, vyndat modrý konektor od budíků odpinovat stré dráty a napinovat nově natžené, jeden pin na zeleném konektoru ( haupna ) 1x mikrospínač na haupnu a 5x magnetický kontakt k zabezpečovačce kdy kontakt uložím pod plastem v prazích a pod plastem u zámku kufru a magnet dám do spodní části tapeců dveří a kufru do míst aby byl nad kontaktem takže nebudou vidět a nebudu provlíkat žádné vodiče do dveří, pouze pod vnitřní kryty L a P prahu.
Odzkoušeno přes plasty a tapec kontakty reagujou do cca 4 cm od magnetu takže paráda...
Jak si to zjednodušit ?
Použiju tzv mikrotrubičku o průměru 7 mm která funguje jako tlustostěná izolace odolná teplotám, ohybům a dá se jí lehce protáhnout výše zmíněný vodič, trubička je pevná a za použití 3mm protahovacího pera není nutno oddělávat všechny plasty a trubičku si takto nastrkáme kam potřebujem.
Pak už jen do trubičky nasoukáme vodič připojíme kontakty druhou stranu ukostříme nejlépe na jednom místě na nejbližším možném bodě u budíků.
Mám natažené vodiče do předních dveří tak to do čtvrtka testnu a dám zprávu jestli je to OK.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení tachometru + autíčko na maxidotu

Příspěvek od tornado1 »

to jsem zvědavý jak to dokážeš bez komfortky 3-tí generace.. žádný signál otevření dveří přímo do budíků nejde!! vše jde po canu komfortu!!!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Dextersrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.05.2012 08:17
Bydliště: Praha Východ

Re: Nastavení tachometru + autíčko na maxidotu

Příspěvek od Dextersrs »

tornado1 píše:to jsem zvědavý jak to dokážeš bez komfortky 3-tí generace.. žádný signál otevření dveří přímo do budíků nejde!! vše jde po canu komfortu!!!
Tak OK
Stačilo napsat už v minulém příspěvku...

jaro434
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 03.03.2014 15:19

Re: Nastavení tachometru + autíčko na maxidotu

Příspěvek od jaro434 »

ahojte mam budiky sice z passatu 3b0 919 890 j kufor mi ukazovat nebudu uz som aj cely plosak skontroloval to mi je jasne. Len riesim preco mi na displeji neukazuje auticko ze su otvorene soferove dvere viem ze ine mi nebude ukazovat. spinace v zamku su ok, svetla aj osvetlenie reaguje dvere. Vedia otom aj budiky ale maxidot nic neukaze je toli tomu ze su necanove? Konfortku mam 799ah. Jedine co ma napada budiky mali problem ze za jazdy ked som zapol parkovacky rychlost mi spadla na nulu. Ale to som uz obysiel takze to by nemo mat nic spolocne. Pripadne mi poradte alebo mi poslite foto plosaku vasich budikov aby som vedel skontrolovat na googli nic take neni.
Jedna sa o octaviu 1 1,8t 110 kw agu. R.v. 99/00 natiahnuty a funkcny can bez r.j. motora.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“