LPG a vše s tím spojené

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
e.so
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 10.03.2011 23:34
Bydliště: Ostrava

Re: LPG a vše s tím spojené

Příspěvek od e.so »

Díky Davwe, zkoušet to nebudu, stačí mi těch 650.
Když rozpohybuji skoro ty 3 tuny, a pak vyřadím, tak to jede kyneticky hodně dlouho a motor mě tak nebrzdí.
Takže jsem se vrátil z dovo. Cesta z Ostravy do Chorvatska (Zadar) a zpět, spotřeba cca 13 l lpg. Na dálnicích většinou tempomat na 125, tlumiče na sport. Úseky mikulov-schrick, a pak mureck-lenart-ptuj (tam i zpět) jsem jel bez tempomatu, tlumiče na comfort.
Neskutečný zážitek z Touarega jsem měl na úseku mureck-lenart-ptuj. Kdo tudy jezdí, tak ví, že je tam "hrozná" cesta. Před Touaregem jsem jezdil ve dvojkolkách (M6, Octávia, apod.), byla to drncačka. Turek tam jel neskutečně super. Cítil jsem se jako v peřině. Tlumiče na comfort, pohon 4x4 vau, pneumatický podvozek vau, to nemá chybu. (To by překonaly možná jen aktivní tlumiče, ale nevím).

horisek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 21.06.2009 17:51

Re: LPG a vše s tím spojené

Příspěvek od horisek »

zdravím mát taky turka na plyn 3.2 6V a chtěl bych se vás zeptat jaké máte zkušenosti se víčkama, zda se dají sehnat nějaké spešl svíce, nebo pouze ty seriové a zda jsou lepší Bosh nebo NGK a po kolika km je měníte díky.

JardaL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 18.07.2008 20:07
Bydliště: Slaný

Re: LPG a vše s tím spojené

Příspěvek od JardaL »

Měl bych otázku na majitele Touaregů s motorem 3,2, kteří mají přestavěno na LPG. Tento typ motoru je v seznamu aut, u kterých je nutné přimazávání
ventilových sedel (FashLube, Vap Saver, GasLube...). Máte to tam namontováno nebo ne?
http://www.gaslube.cz/vozidla-u-kterych-pouzit-gaslube/" onclick="window.open(this.href);return false;

Kolik km jste od montáže LPG už celkem najeli (ať už s přimazáváním nebo bez) a na motoru jste nic nezpozorovali?

Ptám se z důvodu toho, že mám tentýž motor v T5 Caravelle a můj motor (BKK) v tomto seznamu není.
Nicméně statní modely od VW s motorem V6 3,2 (Touareg, Eos, Phaeton,Golf) v tomto seznamu jsou a podle Etky máme všichni stejnou hlavu válců - tudiž
stejně náchylnou na zaklepání ventilů.
Díky
VW T5 Caravelle V6 3,2i 4Motion 173kW Long - interiér Multivan

Uživatelský avatar
rur
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 07.10.2010 13:20

Re: LPG a vše s tím spojené

Příspěvek od rur »

JardaL píše:Měl bych otázku na majitele Touaregů s motorem 3,2, kteří mají přestavěno na LPG. Tento typ motoru je v seznamu aut, u kterých je nutné přimazávání
ventilových sedel (FashLube, Vap Saver, GasLube...). Máte to tam namontováno nebo ne?
http://www.gaslube.cz/vozidla-u-kterych-pouzit-gaslube/" onclick="window.open(this.href);return false;

Kolik km jste od montáže LPG už celkem najeli (ať už s přimazáváním nebo bez) a na motoru jste nic nezpozorovali?

Ptám se z důvodu toho, že mám tentýž motor v T5 Caravelle a můj motor (BKK) v tomto seznamu není.
Nicméně statní modely od VW s motorem V6 3,2 (Touareg, Eos, Phaeton,Golf) v tomto seznamu jsou a podle Etky máme všichni stejnou hlavu válců - tudiž
stejně náchylnou na zaklepání ventilů.
Díky
něco přes 30tis km bez přimazávání a i bez problému.

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: LPG a vše s tím spojené

Příspěvek od ameron »

JardaL píše:Měl bych otázku na majitele Touaregů s motorem 3,2, kteří mají přestavěno na LPG. Tento typ motoru je v seznamu aut, u kterých je nutné přimazávání
ventilových sedel (FashLube, Vap Saver, GasLube...). Máte to tam namontováno nebo ne?
http://www.gaslube.cz/vozidla-u-kterych-pouzit-gaslube/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja mam cerstvo namontovany plyn a dal som si tam ten Flashlube pre istotu.

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: LPG a vše s tím spojené

Příspěvek od ameron »

rur píše:
erico píše:trvalo mi to asi tri dny v aute pak uz me nebavilo volat a stezovat si, takze taky o zvyk :?
Musím se připojit to stejné. Kontrolka svítí zhasínat jsem byl asi 5x a zase svítí. Dokonce mě naposledy radili na chvíli odpojit baterii(na to jsme se samozřejmě vybodl). Nejdéle bez kontrolky to vydrželo po montáži asi 600km.
Dnes sa aj mne ta kontrolka rozsvietila (20 km usek tempomat 90 km/h bez zmeny rychlosti), ale mal som sebou notebuk aj s kablom, tak som to hned na parkovisku zhasol. Inak predtym 400km dynamickej jazdy a nic. Niekde som cital, ze aby sa to nerosvecovalo sa da podlozit lambda sonda nejakou podlozkou :). Poculi ste niekto o tom?
Inak neviem preco to nezhasne same ako sporadicke zavady, clovek aby behal vsade s kablom.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“