Kontrolka otevřených dveří a hlášení PC

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sráza
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 08.10.2007 10:54

Kontrolka otevřených dveří a hlášení PC

Příspěvek od Sráza »

Čágo chlapi, mám už přes rok G4 Variant TDI 85 kW (AJM) s polodotem. Dneska mně kupodivu začala fungovat kontrolka otevřených dveří (autíčko s otevřeným kufrem). Akorát zároveň s rozsvícením týhle kontrolky mně polodot napíše OTEVŘENÁ ZADNÍ KAPOTA a to ikdyž mám otevřený jen dveře u řidiče. Na ostatní boční dveře to nereaguje, jen u řidiče a kufr.
Je to normální nebo tam může bejt ňáká zrada? Řeším to proto, že mně odešlo relé pal. čerpadla (109) a dvakrát po sobě se mně přes noc úplně vytloukla baterka. Dneska relé vyměněný a nevím, jestli mám čekat do rána zase vytlučenou baterku.
Může tohle všechno mít něco společnýho s tou kontrolkou? Díky za každou radu, mějte se, Sráza.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14719
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka otevřených dveří a hlášení PC

Příspěvek od tornado1 »

pokud máš 2000 nebo 2001 tak je to správně
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: Kontrolka otevřených dveří a hlášení PC

Příspěvek od favo »

Mám GIV 2001 polodot a pokud mám zapnutý klíček a otevřu dveře a auto stojí tak se mi rozsvítí pouze červená kontrolka autíčka s otevřenými bočními dveřmi. Pokud otevřu kufr tak mi polodot napíše hlášku otevřená zadní kapota a dlouze pípne. Tato hláška vyběhne i když mám kufr zavřený jen na první polohu a zapnu klíček.
Pokud otevřu dveře zajízdy, tak mi vyběhne hláška a zvukový signál otevřený dveře a napíše které.
Nic víc nic míň, ale rozhodně mi to neplete dveře s kufrem.
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

Uživatelský avatar
Sráza
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 08.10.2007 10:54

Re: Kontrolka otevřených dveří a hlášení PC

Příspěvek od Sráza »

Od: autor
Teď jsem to zkoušel. Sedím v zavřeným autě, zapnu klíček, otevřu dveře řidiče a rozsvítí se kontrolka autíčko s otevřeným kufrem a polodot píše: OTEVŘENÁ ZADNÍ KAPOTA, čili to samý jako když otevřu kufr. Mám teda rok 2000, je možný, že to dveře a kufr nerozlišuje. A taky může bejt popletenej překlad PC do češtiny.
Mně je hlavně divný, že mně to začlo fungovat až teď. Auto mám už přes rok a do teď jsem nevěděl, že tam takovou kontrolku vůbec mám, nikdy před tím se nerozsvítila. Dneska měl kámoš vyndaný ňáký relátka když měnil to 109, tak je možná souvislost, ale těžko říct. Ta elektrika je svině :-)
Jinak dík za reakce. Sráza.

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: Kontrolka otevřených dveří a hlášení PC

Příspěvek od favo »

Hele mohl by jsi tu kontrolku vyfotit ? Já tam totiž žádnou kontrolku s otevřeným kufrem nemám, tak abych viděl jak vypadá a kde se rozsvěcuje. Díky.
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Kontrolka otevřených dveří a hlášení PC

Příspěvek od Goauld »

Když na VAGu uděláš test kontrolek, tak uvidíš jaky všechny kontrolky tam máš. Tady je moje deska.
Přílohy
kontrolky.jpg
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: Kontrolka otevřených dveří a hlášení PC

Příspěvek od favo »

To jsem dělal, ale to autíčko s otevřeným kufrem co tam máš ty tam nemám, proto mě to zajímalo. Já tam mám autíčko z vrchu s otevřenými bočními dveřmi.
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

Uživatelský avatar
hoppsajda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JanovW u Litomysle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka otevřených dveří a hlášení PC

Příspěvek od hoppsajda »

chlapaci, mam varouse rv 2000, model 2001 s polodotem a hlasi me to jen otevreny kufr, bocni dvere ne..myslite ze by to mohlo mit neco spolecneho s mikrospinacem u ridice? nehlasi me to ani u spolujezdce...ikdyz tam je vse vporadku....co myslite?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Kontrolka otevřených dveří a hlášení PC

Příspěvek od Goauld »

Spíš to je mezimodel, ve kterym to ještě neni naprogramovany aby to hlásilo všecky dveře, ale jenom kufr. Já mám rok výroby 10/99 modelovej rok 2000 a prozměnu tam mám kontrolku otevřenyho kufru, ale nefunguje a i když je všecko zapojeny tak jak má být, tak kontrolku nejde zprovoznit. Nebo aspoň nikdo neví jak. Rád bych ji zprovnoznil, ale už sem na to tady měl založeny téma a nikdo se nevyjádřil jestli to de nebo ne. Spíš mi bylo řečeno, že kontrolka sice je, ale nebude nikdy fungovat, což nechápu proč a sere mě to :(
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14719
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka otevřených dveří a hlášení PC

Příspěvek od tornado1 »

u tebe by to mělo fungovat.. máš polodot?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Kontrolka otevřených dveří a hlášení PC

Příspěvek od Goauld »

To byla otázka na mě ? Já mám polodot a všechno by mělo byt zapojeny správně podle schématu, ale kontrolka nikdy nesvítí, akorát tak při testu kontrolek...
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“