1.8 T ztrácí výkon

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Tichman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 09.02.2011 00:07

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od Tichman »

Po to městě když jedu opravdu tech 50 tak jedu na 3 ale když se da jet aspon 55-60 tak tam cpu už 4 (řekl bychj že se tím trochu zlepší spotřeba). ale snažím se aby mi to nešlo pod tech 1800 otaček

Uživatelský avatar
mike125
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 29.03.2010 20:57
Bydliště: Zlínský Kraj

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od mike125 »

Tak a teď vám řeknu můj problém...Mam v paštice nějaké kokotiny z audi S4 a řidící jednotku z nějake ku*vy ani nevímz jakeho auta jenom je na tom napsane tuning.. auto jezdilo jak prase po novem turbu ale jak sem natřel (ko*ot) stříbřenku vyfuk tak sem zatřel i ten vlnovec a od te doby je to takové stuhle s rozjezdama....
Mám tam nové turbo,novou spojku,KN sportovní filtr ,Blow off ventil a furt je to jakési líne(možná je to tim, že prostě bych potřeboval už víc,protože na kilometru to vytahnout na 200 není žádný problém...zítra mam čas to to taky hodím na vaginu, ale jedine co mi to ukaže tak zase konfortní jednotku což wubec nevím co je...sem pěkně nasraný jelikož jsem na dílech dal stejně jak za to auto+co sem projel v benzinu bych mel AUDI A8 r.v2002minimalne......

další věc nejde ta váha vzduchu nějak vyčistit at nemusím kupovat novou za 5000?dík

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od Hudy »

Já už mám taky teď udělanou konečně novou spojku,pedál zabírá uplně u spodu taky nemám problém na kyláku udělat 200 a taky se mi to zdá línější,jedině podle čeho se řídím je manželka ta říká že to auto lítá no jedině bych to viděl tou váhou vzduchu jinak nevím myslím že Turbíčko musí vydržet bez problémů 250 t.km

Uživatelský avatar
Petr Lim.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 27.05.2009 14:55

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od Petr Lim. »

Jedná se o octavii I 1.8T

Dobrý den..
Kamarád za mnou přijel,že mu auto padá do nouzáku. Jedná se o 1.8T. Udělal jsem log a tlak turba je shodný s požadovaným-tzn. při akceleraci žádný problém. turbo netlačí víc. Ve chvíli kdy uberu (zavřu škrtící klapku) tak BOV ventil upustí tlak do atmosfery a je problém. V tu chvíli dle vagu tlačí pouze 0.3bar. Po nastartování vše ok. Dělalo mu to i před výměnou orig. bov ventilu,ale už to má taky přes 200tis,tak mohl být taky načatý. Jinak volnoběh normální,auto necuká..vše ok. Ventil omezení tlaku má odpor mezi 0.25-0.35ohmu,hadice jsou v pořádku,po napojení tlaku na omezovací nádobku tlaku turba westgate pracuje normálně. Kdyby to byla váha vzduchu,tak si myslím,že by to padalo do nouzáku nepravidelně a otáčky moc nepřesahovali přes 3000ot/min. Přikládám log,při kterém to spadlo do nouzáku. Děkuji za odpověď

http://leteckaposta.cz/332750956" onclick="window.open(this.href);return false;

Passák23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 19.07.2012 00:39

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od Passák23 »

Zdravím řekl bych, že mám stejný problém- auto je líný a nemá vubec sílu jako kdyby jelo bez turba ale to by melo byt ok, achjo nevím co s tím
Passat b5 TDI 81KW EGR off

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od Eitn »

Passák23 píše:Zdravím řekl bych, že mám stejný problém- auto je líný a nemá vubec sílu jako kdyby jelo bez turba ale to by melo byt ok, achjo nevím co s tím
Nech si udělat LOG váhy a turba. Může to být váha, nějaká zapalovací cívka, netěsnost, turbo, nějaký ventily atd....

Uživatelský avatar
Luckyv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 14.04.2008 16:46
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od Luckyv »

Stejný problém, jako by turbo netahlo. Přitom je nový váha taky menena. Ještě jediné zkusit ten katalizator. Jede to jak 1.6
V věra jsem zkoušel oktavku a to je jiná raketa. Na dvojku po seslapnuti plinu hrabacka to jse mi vzivote s pasikem nepovedlo.

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od Eitn »

Jakej má na to vliv katalyzátor prosímtě? Ten je kvůli emisím :) Nic víc. A pochybuju že by byl tak zacpanej ( u benzínu obzvlášť) že by to nejelo. Když už tak lambda by to mohla omezit, ale většinou to omezuje právě kvůli vadné cívce na nějakém válci...kde je kvůli špatnému spálení bohatší směs a lambda přes jednotku motoru směs snižuje takže to nejede (to se stalo mě). Vyměnil jsem zapalovací cívku a jelo to jak z praku. Předtím jsem měl vypočítanej výkon přes log 160hp a po cívce tam bylo zpátky 183Hp........

Uživatelský avatar
Luckyv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 14.04.2008 16:46
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od Luckyv »

To mi řekli v servisu že by mohl být přicpanej. Mám najeto necelích 200 000km. Prej by se měl měnit každých 80 000km. Mohl by to dělat i ventil N75?

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od Eitn »

jj měl by se měnit a nejlíp aby to vyměnili oni že? :) A ventil to dělat může....spíš si nech pořádně načíst chyby a udělat testy

Passák23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 19.07.2012 00:39

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od Passák23 »

Dnes mi diagnostika řekla že to je ventil N75 sice jsem tady o tom četl zmínku ale moc moudrej z toho nejsem :roll:
Passat b5 TDI 81KW EGR off

dtkostra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 04.12.2017 18:41

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od dtkostra »

Bohužel taky mám takovou záhadnou chybu, jde o to ze jakmile nastartuju od studena a necham bezet motor na volnobeh tak rekneme za 5 minut z niceho nic motor 2x streli do vejfuku a po tom druhym streleni do vejfuku cca do 10sec chcipne ,motor jakobych vypl klicek, uplne s klidem. myslim ze je to jak za studena tak i za tepla. Na zacatku ukazoval vag jedinou chybu a to skrtici klapku,klapka se vymenila a vag ukazuje 0 chyb.ale porad motor chcipa. Muj AutoMechanik mi rekl ze zkusit vymenit cidlo teploty chladici kapaliny,to vymeneno a porad chcipa.Jsem lajk pres auta a nerad bych se dostal do faze ze budu vymenovat dil po dilu az na konec povymenuju celej motor. :D Dokaze prosim nekdo poradit realne?? prikladam videjko.: Jinak auto jede velmi dobre, pouze tato chyba se chcipanim.A za studena celkem kouri mam pocit ze z toho samyho duvodu proc to chcipa,asi tam jde moc moc moc benzinu ale to ja jako lajk nepoznam,ale jak rikam po zahrati jede jako bejk. :D

https://www.youtube.com/watch?v=qWF9VmCiynI" onclick="window.open(this.href);return false;

prosim nevsimejte si mojich komentaru ve videu.
Jinak kour ve videjku jde z cigarety.

Predem diky za rady.Kosťa

dtkostra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 04.12.2017 18:41

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od dtkostra »

Stal se zázrak a konečně jsme na to dneska přišly.Takže záhada vyřešena.

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: 1.8 T ztrácí výkon

Příspěvek od johnns »

Stal se zázrak a konečně jsme na to dneska přišly.Takže záhada vyřešena.


Tyhle odpovědi jsou FAKT bezva!

A na co jste přišli, kde byl problém?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“