elektrický ventilátor - klima

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
poucino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 15.12.2008 14:10
Bydliště: Východní Čechy

elektrický ventilátor - klima

Příspěvek od poucino »

Ahoj chlapi, mám prosbu. Nejde mi ten menší ( průměr 28cm) vetilátor s elektromotorkem za chladičem na Passatu Var. 1,9PD AVF 96kW. Mám v těchto vedrech problém s klimou, neboť na volnoběh mi pořád vypíná a začne fučet vzduch z venku. Za jízdy není problém a klima normálně chladí. Po konzultaci s mechulinem jsme došli k názoru, že tu klimu zřejmě odpojuje nějaký termostat, aby nedošlo k přehřátí vlivem nefunkčního vetilátoru. Měl jsem to i na diagnostice a při testu ventilátor jen cvakl, ale nerozběhl se. Klima podle diag. v pořádku. A teď ta prosba:

1) Je tato myšlenka s termostatem správná?
2) Kde seženu za rozumnou cenu motorek či celý vetilátor (nebráním se repasu)? Byla prvovýroba Valeo?
(pro zasmátí: v servisu VW chtějí za ventilátor 6000 - 9000Kc)

Uživatelský avatar
Pták
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 05.11.2010 00:55
Bydliště: Plzeň

Re: elektrický ventilátor - klima

Příspěvek od Pták »

hele myšlenka je asi správná, každopádně loni jsem ten ventilátor opravoval, jediná porucha co tam je, že jsou ubroušený uhlíky, který jdou na kolektor. Rozeber ten motorek a kup si dlouhý uhlíky a nahraď je, ventilátor pojede jako předtim :) Bude to oprava cca za 50Kč. :D
a nebo pokud by ses v tom nechtěl vrtat, tak si kup tohle http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... 00-05.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Passat TDI B5.5 96kw 2003

poucino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 15.12.2008 14:10
Bydliště: Východní Čechy

Re: elektrický ventilátor - klima

Příspěvek od poucino »

Pokud to budou jen uhlíky, není problém! Taky jsem na ně myslel. Jde to demontovat v pohodě nebo mě čeká rozborka předku? Díky

poucino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 15.12.2008 14:10
Bydliště: Východní Čechy

Re: elektrický ventilátor - klima

Příspěvek od poucino »

Máte prosím někdo dílenskou přírůčku? Nevím jak mám ten ventilátor demontovat abych se dostal k motorku.

Uživatelský avatar
Pták
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 05.11.2010 00:55
Bydliště: Plzeň

Re: elektrický ventilátor - klima

Příspěvek od Pták »

jde to úplně v pohodě, někde tu snad byl návod, musíš ho nejdřív odpojit, konektor je u servo oleje a pak sundat spodní kryt motoru a vycvakat ten kabel. potom je tam jeden šroub a s celym ventilátorem otočís doleva/doprava? To teď už nevim :D
hele tady to je, v půlce stránky je přispěvek jak na to :)
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=3 ... 6&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;
Passat TDI B5.5 96kw 2003

poucino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 15.12.2008 14:10
Bydliště: Východní Čechy

Re: elektrický ventilátor - klima

Příspěvek od poucino »

Díky Ptáku, opravdu se mi ulevilo. Včera mě vyděsil kámoš s dílenkou. Je tam popsaná výměna prasklé lopatky a nakreslená rozborka celého předku, tak jsem se zděsil. O konektoru vím, montil jsem teď světla pro denní svícení, tak jsem na to koukal. Šroubek na šasí je hned z vrchu a ten kablík snad půjde v poho.

Uživatelský avatar
Pták
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 05.11.2010 00:55
Bydliště: Plzeň

Re: elektrický ventilátor - klima

Příspěvek od Pták »

nejhorší je vycvakat ten kabl no, ležíš pod autem a padá ti bordel do očí :D
Passat TDI B5.5 96kw 2003

Ladík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.09.2011 14:21

Re: elektrický ventilátor - klima

Příspěvek od Ladík »

Zdravím chlapi, chci se zeptat mam ten sam problem jako kolega když jedu klima funguje , při stání nejde, zjistil sem , že se netoči ventilator klimy odpojil sem konektor zkusil jestli de do něj proud a nic :-( pojistka s boku palubovky na straně řidiče ok, pro jistotu jsem změřil i tam jestli jde napětí a nic, mate stím někdo zkušenosti , mužou byt někde jine pojistky ještě? diky za radu

Ladík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.09.2011 14:21

Re: elektrický ventilátor - klima

Příspěvek od Ladík »

Zdravím chlapi, chci se zeptat mam ten sam problem jako kolega když jedu klima funguje , při stání nejde, zjistil sem , že se netoči ventilator klimy odpojil sem konektor zkusil jestli de do něj proud a nic :-( pojistka s boku palubovky na straně řidiče ok, pro jistotu jsem změřil i tam jestli jde napětí a nic, mate stím někdo zkušenosti , mužou byt někde jine pojistky ještě? diky za radu

Uživatelský avatar
Pepíno 151
Řidič
Řidič
Příspěvky: 132
Registrován: 25.09.2007 16:35
Bydliště: Librec

Re: elektrický ventilátor - klima

Příspěvek od Pepíno 151 »

Zdravím!! Mě by zajímalo, jestli když zapnu klimu, vždy se okamžitě sepne sahara, či ne. Ptám se všude možně a každý mi říká něco jiného. Moc děkuji za odpověď.

llukass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 09.08.2009 07:30

Re: elektrický ventilátor - klima

Příspěvek od llukass »

Pepíno 151 píše:Zdravím!! Mě by zajímalo, jestli když zapnu klimu, vždy se okamžitě sepne sahara, či ne. Ptám se všude možně a každý mi říká něco jiného. Moc děkuji za odpověď.
Pokud budes mit zaply econ tak se sahara nesepne pokud je vypnuty tak se sepne,rychlost bude dle nastavene teploty.

Uživatelský avatar
Dejv01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrický ventilátor - klima

Příspěvek od Dejv01 »

pri sepnutí klimatizace se zapne vždy..na první rychlost, druhá rychlost spíná při višším tlaku na saní klimatizace(2atm) nereguluje ho žádný termostat, pouze tlak klimatizace nebo teplota motoru.

poucino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 15.12.2008 14:10
Bydliště: Východní Čechy

Re: elektrický ventilátor - klima

Příspěvek od poucino »

Tak jsem si dnes udělal čas a mám hotovo. Uhlíky sice "co dům dal" (to broušení je hrozný), ale motorek vyfoukanej, vyčištěn lihem, já černej jak bota a motor běhá jako o život. Ještě jeden typ. Jak se mi do toho nechtělo, tak jsem sehnal motorek s vrtulí Valeo za 500,- od znamého (vypadal úplně stejně). Dejte si na to pozor, neboť po rozborce jsem zjistil, že mám GATE2. Samozřejmě jeden úchyt motorku VALEO nesedí o 2cm do šasí. tak doufám, že u něj ještě GATE vyhrabu a bude jeden do foroty. Taky jsem si po montáži vzal klešťák a změřil proud motorku, bere si 13A . Což je na 200W OK. To jen pro klid duše, že jsem nic nepokazil. Moc díky za rady!!!

freny
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 13.03.2011 12:17
Bydliště: Lidečko

Re: elektrický ventilátor - klima

Příspěvek od freny »

Chlapi je možné jezdit po dobu opravy i bez toho ventilátoru s tím motorkem? Myslím jako když ho vyndám ven, tak než to opravím, tak jestli můžu jezdit i bez toho?

poucino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 15.12.2008 14:10
Bydliště: Východní Čechy

Re: elektrický ventilátor - klima

Příspěvek od poucino »

Jo můžeš, ale doporučuji nezapínat klimu. Jezdit pouze na ECON. Bez toho ventilátoru se Ti přehřívá kompresor (termostat ho vypíná) a taky, jak jsem zjistil, rychleji mizí chladivo. Po roce mi ubylo 250g, což jsem předtím neměl ani po dvou letech. S tím rozbitým ventilátorem jsem jezdil cca 3 měsíce.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“