Škubání motoru za studena - volnoběh

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Figo.7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 23.11.2010 22:03

Škubání motoru za studena - volnoběh

Příspěvek od Figo.7 »

Zdravim, vím že tématat o škubání motoru je tu hafo, ale nikde jsem nenašel mojí závadu. Potřeboval bych poradit, jestli už se stím někdo setkal. Ráno když přijdu k autu(je jedno jestli je zima nebo teplo) a nastartuji tak motor škube nepravidelně. Pak když začnou klesat otáčky a motor se začne pomalu ohřívat tak škubání pomalu zmizí. Dělá to jenom když stojím na místě na volnoběh. Škrtící klapka je vyčištěná, nové svíčky, nová lambda sonda a pořád žádná změna. Jinak počítač žádnou chybu nenajde. Golf IV 1.4 16v r.v. 99. Děkuji moc za každou radu. :)

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru za studena - volnoběh

Příspěvek od maku »

Jake svicky jsi tam daval? Co tesnost saciho potrubi je OK
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Figo.7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 23.11.2010 22:03

Re: Škubání motoru za studena - volnoběh

Příspěvek od Figo.7 »

Svicky bosch... Tu tesnost jsem prave uz nekde cetl ale nevim jak presne to zkontrolovat.

Figo.7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 23.11.2010 22:03

Re: Škubání motoru za studena - volnoběh

Příspěvek od Figo.7 »

Myslis i kolem skrtici klapky?

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru za studena - volnoběh

Příspěvek od maku »

Jj i kolem skrtici klapy a svicky bych doporucil NGK a ne Bosch ty to mohou delat.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Figo.7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 23.11.2010 22:03

Re: Škubání motoru za studena - volnoběh

Příspěvek od Figo.7 »

Dobre dobre, svicky vymenim :)... Pravda je ze pod skrtici klapkou by to mohlo delat to tesneni ze? Prijde mi ze tam mozna obcas slzi jakoby takova mastnota. Je to mozne?

Figo.7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 23.11.2010 22:03

Re: Škubání motoru za studena - volnoběh

Příspěvek od Figo.7 »

Zapalovaci kabely by to snad byt nemeli ty jsou stare tak rok a je na nich najeto tak 20 tis. Ale vag neukazuje vubec nic.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Škubání motoru za studena - volnoběh

Příspěvek od bifur »

Cidlo teploty, MAP senzor, zapalovaci modul... Mne dost pomohla od trasenia vymena ulozenia motora (resp. prevodovky). Ale to je ako nasa medicina, potlacanie priznakov namiesto liecenia povodu choroby..

kamil75
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 11.01.2012 23:58
Bydliště: kousek od mostu u jablunkova

Re: Škubání motoru za studena - volnoběh

Příspěvek od kamil75 »

ja mam ten isty problem s 1,4 16v...vymenil som sviečky-NGK ,kable NGK ,zapalovaci modul , škrtiacu klapku , palivovy filter , rozvody....proste všetko a stale bez zmeny....mysli že zvaž nad kupou noveho...

Figo.7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 23.11.2010 22:03

Re: Škubání motoru za studena - volnoběh

Příspěvek od Figo.7 »

Diky moc za vsechny rady...vyzkousim postupne vsechno :)

Figo.7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 23.11.2010 22:03

Re: Škubání motoru za studena - volnoběh

Příspěvek od Figo.7 »

Svicky,zapal. kabely, rozvody, skrtici klapka, lambda sonda, vsechny filtry, olej...vsechno mam vymenene...a vetsinou je to od znacek ngk, bosch, febi, delphi atd...zadny starline apod. celkova analyza pres pocitac nenajde zadnou chybu...zvlastni je ze to dela pouze kdyz nastartuji studeny motor a jenom na zacatku kdy motor drzi nejakych 1200 otacek...jakmile zacnou otacky klesat, tak to nepravidelne skubani prestane a motor ma krasny staly chod...zkusim vymenit to cidlo teploty, MAP senzor a kdyz ani to nepomuze tak jeste zapalovaci modul. Auto ma najeto nejakych 130 tis. je to podstivych, protoze mam auto od pribuzneho a ten ho kupoval jako nove. Na aute jsem najel nejakych 50 tis. veskere vymeny delam pravidelne po 10 tis. ujetych km...olej, filtry, cisteni palivove soustavy, cisteni klapky atd. Uvidim tedy, budu to dale zkoumat a zkouset ruzne rady. Jeste jednou diky.

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru za studena - volnoběh

Příspěvek od noxicek »

Kluci, nevím, zda je téma ještě aktuální, ale momentálně jsem řešil stejný problém a popisované problémy se škubáním a nepravidelném chodu na volnoběhu se mi po GO objevily také. Už jsem si trhal vlasy tím, jak sjem nevěděli co to způsobuje. Po spoustě provolaných minut s mechaniky jsem narazil na jednoho "starého psa" a ten mi řekl, že je to vlastnost těchto motorů. Ať údajně zbytečně neřeším, nehledám, že to bude dělat vždy. Argumentoval mi to tím, že po GO motoru má motor tlaky jako nové (měl jsem ko stírací a těsnící kroužky a tím, šla část tlaku do háje a problém se neprojevil) tak je to citelné i na volnoběhu. Je to dáno údajně vlastností trysek, které takto dávkují palivo a nepravidelnýc chod se púrojeví při sprácných tlacích. Takže na to prdím. kdyby jste našli vyřešení jiné, než bylo nabídnuto mě, určitě se o něj prosím podělte...
Díky

Uživatelský avatar
alfik666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 09.08.2012 20:40

Re: Škubání motoru za studena - volnoběh

Příspěvek od alfik666 »

Ja som riesil jednu oktavku. Za studena skubala. Jak sa ohriala OK. Problem bol v gumičkach na vsrikoch. Po vymene OK.
Passat 1.8T APU
Alfa 156 2.4 JTD

Uživatelský avatar
Mückstein
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 03.11.2007 22:21
Bydliště: Ostrava

Re: Škubání motoru za studena - volnoběh

Příspěvek od Mückstein »

Mám dotaz ke zmíněnému tématu. Mám Sharan 2002 1,9 TDI 85 Kw, PD, a nedávno jsem měnil komplet spojku, setrvačník dvouhmotu atd, a všimnul jsem si, že mi po ujetí pár kilometrů, při volnoběhu různě nepravidelně škube motor. Po zahřátí motoru vše ok, vibrace zmizí, nevím kde by mohl být problém, už jsem vyměnil palivový filtr a nic se nezměnilo. Mám podezření, že se něco děje se vstřikama. Mám ale obavy, aby to nedělala dvouhmota, i když spojka jde super, žádné zvuky nic podobného. Ještě jsem si vzpoměl, že je vyměněný napínák. Díky za nějaké info.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“