Palivové čerpadlo

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Waleron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.05.2010 17:33
Bydliště: okres Ústí nad Orlicí

Palivové čerpadlo

Příspěvek od Waleron »

Zdravím, koupil jsem si relé 109, abych si ho vyměnil (staré bylo pájené). Na pozici bylo ale relé 409. Vytáhl jsem ho, zapojil novou 109 a čerpadlo nic. Tak jsem tam dal původní relé 409 a čerpadlo ... NIC. Samozřejmě čerpadlo před výměnou jelo. Udělal jsem něco špatné ?

Dík za pomoc

Edit: Musí se odpojovat baterie ? Nebo je na to určitý postup ?
G4 1.6 16V AZD

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od Goauld »

Samozřejmě žes udělal něco špatně. Relé 109 je napájení řídící jednotky dieselovyho motoru a ne relé palivovyho čerpadla. Musíš koupit relé 409 a nejspíš ti to spálilo pojistku, takže vyměnit. Na co myslíš, že tam ty čísílka asi tak sou :roll:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Waleron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.05.2010 17:33
Bydliště: okres Ústí nad Orlicí

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od Waleron »

Teď už vím, že tam 109 nepatří. Pojistky jsou ok. Jenže co se pohlo podělat. Než jsem začal s výměnou, bylo OK. Ta 109 se mi doma válí půl roku, takže jsem 409 vytáhl a nenapadlo mě to, až pak jsem měl 109 v ruce ...

Edit: Tak jsem z relé 409 odstranil plasty a vůbec to s ním ani nehne

Lock
G4 1.6 16V AZD

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od Goauld »

Pokud to s relém nehne a předtím to šlo a pojistky sou taky dobry, tak už tam nic jinyho není co by mohlo způsobit, že by to nešlo. Pojistky pro pal. čerpadlo sou 2, jedna je v pojistkovce v motorovym prostoru a druhá v pojistkovce v interiéru, kontrolovals obě ?
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Waleron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.05.2010 17:33
Bydliště: okres Ústí nad Orlicí

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od Waleron »

Myslíš ty pojistky nad baterkou ?
G4 1.6 16V AZD

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od Storm »

Ano
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Waleron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.05.2010 17:33
Bydliště: okres Ústí nad Orlicí

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od Waleron »

A nemá to jen TDI, jinak jsou tam 3 zelený a ok.
G4 1.6 16V AZD

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od Goauld »

Sorry za mystifikaci, v motorovym prostoru je jenom relé na čerpadlo, pojistka ne.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Waleron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.05.2010 17:33
Bydliště: okres Ústí nad Orlicí

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od Waleron »

Tak v motorovém prostoru jsem relé na benzínové čerpadlo nenašel. Jen v interiéru a to číslo 409.Dále se v interiéru nachází relé: 53, 53, 100 , 409 a nepopsané největší z nich. Dnes jsem dal nové relé 409 a furt nic. Pojistky v interiéru a v motorovém prostoru znovu překontrolovány a nic. Zkoušel jsem i odpojovat baterku, bez výsledku. Do konce týdne se na to přijede podívat mechanik, nejspíš to odtáhne a pak se dozvím víc. Nevím, co se může pokazit vytažením relé 409, jestli se nepřepálil drát, ....
G4 1.6 16V AZD

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od Goauld »

Možná že shodou okolností odešlo to čerpadlo, samotny relé by totiž jedině mohlo přepálit pojistku, nic víc by to udělat nemělo. Ještě mě napadlo, že by mohl vyjet pin z patice pro relé, tím pádem by to nemělo kontakt. Sem zvědavej na co mechanik přijde, chtělo by to spíš autoelektrikáře, než mechanika.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Waleron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.05.2010 17:33
Bydliště: okres Ústí nad Orlicí

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od Waleron »

No tak sem se cítil hodně trapně, když to byla přepálená pojistka. Byl to 50 A plíšek první od těch zelených. Jenže jsme to kontrolovali dva lidi, na ty plíšky jsem se díval. Asi budu muset k očnímu, budu potřeboval silnější brýle.
G4 1.6 16V AZD

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od Goauld »

:lol: Takže popis pojistek nelže a je tam opravdu, akorát není nožová, ale pásková. Tím pádem se sám sobě omlouvám, že sem se omlouval, protože nejsu blbej a ta pojistka tam je :laugh:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
guf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od guf »

Prosim o radu na diagnostiku, jde o 1,6benz. motor AKL. Točí, ale nenaskočí.
Žárovkou jsem zkoušel proud k pojistce od čerpadla č.28 a po otočení klíčku tam šťáva jde. Pak jsem zkoušel vyndat konektor od čerpadla a na vnější kontakty jsem tak připojil žárovku, po otočení klíčku nesvítí. Chtěl jsem se zeptat, dá se to takto diagnostikovat jako chybu na přívodu proudu k čerpadlu, nebo to takto odměřit nelze?
Jinak při otočení klíčku, kdy bylo slyšet zavrčení čerpadla(když to startovalo) cca1sec. se nyní nic neděje.

Uživatelský avatar
rolbar
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 215
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od rolbar »

zkontroluj relé čerpadla, je na reléboxu pod palubkou, tuším pozice IV?? z hlavy si přesně nevzpomenu

Uživatelský avatar
guf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od guf »

Relé při zkoušení na VAGu spíná-cvaká ok (žádné chyby na VAGu nejsou vyjma nějakého špatného sign.od lambdy, ale to by na to nemělo mít vliv), při odzkoušení na místě pojistky č.28 a otočení klíčku se žárovka rozsvítí, tedy pokud jsem to dobře pochopil, tak by mělo být relé ok, ale nejsem elektrikář.
Kdyby někdo věděl, jak odměřit palivové čerpadlo a jaké hodnoty tam mají být + konektor který je na něj napojen

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“