Vibrace celého vozu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
alien.xx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 27.09.2011 19:09

Vibrace celého vozu

Příspěvek od alien.xx »

Zdravím všecky a předem díky za nějaké nápady. Pročetl sem toho hodně ale nic podobného sem nenašel.

Vlastním Seata Alhambru 2000 novější typ. a Někdy v zimě sem si všiml že mi hodně klepe volant, celé auto hodně vibruje. A asi jakobi poskakuje jako když je jedno kolo šišatý. Hned první slova mechanika byla že mám bouraná kola a jedno prostě hází. Všecky příznaky se postupem času zhoršovali ale neřešil sem to nebyl čas, ani chuť. Na jaře sem koupil jetá kola se skoro novými pneumatikami. Všecko stále stejné. Takže jiný servis převažování kol. Prý jsou všecky v pořádku. A nemohou nic najít. A teď minulý týden sem byl na pravidlený výměně olejů atd a dalším jiném servisu a tak sem jim řekl můj problém. Za tři dny jedu pro auto a prý rozebraly celej podvozek a nikde ani malinkatá vůle že to neni možný. Tak sem z toho hotovej. Nesetkal se někdo s něčim takovym.? Při jízdě okolo 130 neudržim volant rovně a auto se celý klepe a vibruje šíleně. V zimě mi ještě známej měnil převodovku jestli neni možná nějaká spojitost. Díky

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vibrace celého vozu

Příspěvek od Marek77 »

Může to být spojitost s převodovkou. Mám podezření na kloub poloosy. Buď je poškozený, nebo rozpadlý (vnitřní). Tím celá osa hází. Za jízdy to potom rozvibruje celé auto.

Uživatelský avatar
Astra-11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 06.07.2011 11:41
Bydliště: Pha

Re: Vibrace celého vozu

Příspěvek od Astra-11 »

jak vypadá horní uložení předních tlumičů? taky jsem měl problém s vibracema a volant ke straně, po výměně mi to přestalo
Galaxy AUY

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: Vibrace celého vozu

Příspěvek od matko001 »

asi by som zacal poloosami, vnutorny klb - vibracia sa meni podla plynu - pri rychlej akceleracii to je vyraznejsie ako pri jemnejsej.
Pripadne mozno aj zotrvacnik,ale to by nemalo byt az tak moc na volante.
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

alien.xx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 27.09.2011 19:09

Re: Vibrace celého vozu

Příspěvek od alien.xx »

Taky mi známej říkal o tý poloose tak se na to koukal a přej malinkata vůle tam je ale že to má každý druhý auto. Ještě mě napadá že když zatáčim na místě tak píská řemen. Ne jen v krajních polohách ale pořád. To uložení tlumičů dokážu prověřit sám nějak ? nebo servis?

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: Vibrace celého vozu

Příspěvek od matko001 »

Horne ulozenie tlmicov vacsinou praska pri otacani kolesami

Ta poloos sa nahovno zistuje - ja som si to nechal v servise kde robia repasy skontrolovat a nakoniec to nebol klb, ale lozisko.

Remen by ti nemal piskat: bud je uz vytahany, alebo sa nieco pridiera, alebo nefunguje napinak - mne osobne to na aute dost intenzivne vadi.

Odoslané z GT-I9001 cez Tapatalk 2
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

alien.xx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 27.09.2011 19:09

Re: Vibrace celého vozu

Příspěvek od alien.xx »

Tak sem to zkousel a pri toceni kolama to tak jakobi vrže no. Jinak s tou poloosou je to teda fakt nanic no, to nemluvim o tom ze auto potřebuju denně na práci. Tak netušim jak to vyřešit no. Asi zkusim přímo seat no. Jinak řemen mám novej na servu asi od listopadu.

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: Vibrace celého vozu

Příspěvek od matko001 »

Poloosi som riesil na Mondeu tesne pred predajom - vsetky spriaznene servisy od toho dali okamzite ruky prec, alebo mi na rovinu povedali, ze to proste risknu a ked nie tak to bola ta druha strana. :-)

Inac na moj konkretny model bola cena jednej poloosi cez 700€ a neexistovala druhovyroba.

Odoslané z GT-I9001 cez Tapatalk 2
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

alien.xx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 27.09.2011 19:09

Re: Vibrace celého vozu

Příspěvek od alien.xx »

Takže kontrola poloos proběhla tak že osa a kinetické klouby byli v poradku, v háji byl doměček na převodovce, respektive ložisko, nějaká hřídel co jde kinetaku a druha strana do prevodovky teda zuby na ní a celé vibrovalo a házelo. Výměna 15 tisíc a dělá vše jako předtim :( mám vyzkoušeno ze auto při malých rychlostech skáče a čim víc přidávám tak se to skákání postupně mění na vibrace. A ještě jeden postřeh za studena to nědělá až tak po 10 minutách jízdy. Nějaké další nápady? díky

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: Vibrace celého vozu

Příspěvek od golfgti16vv »

a co setrvak jakej je tam motor ?

alien.xx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 27.09.2011 19:09

Re: Vibrace celého vozu

Příspěvek od alien.xx »

Sestrvák nevim to se pozná jen když rozpůlim motor od převodovky že? Ale podle mě teda by to neskákalo. To auto opravdu na rovny silnici skáče že ženský skáčou prsa, ne že by to bylo špatný :-) chová se to jako by bylo jedno kolo šišatý

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: Vibrace celého vozu

Příspěvek od Skyppy »

Když už jsi zmínil ty kola. Zkoušel jsi je prohodit? Tím nemyslím předek/zadek, ale nejlépe kola od někoho kdo s tím nemá problém. Bouchnutý disk nebo naražená pneumatika taky dokážou svoje.
Naposledy upravil(a) Skyppy dne 17.08.2012 12:34, celkem upraveno 1 x.

alien.xx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 27.09.2011 19:09

Re: Vibrace celého vozu

Příspěvek od alien.xx »

To sem bohuzel neskousel, nemám tu možnost, zkoušel sem dát rezervu postupně na všecky kola a stejně nic.

alien.xx
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 27.09.2011 19:09

Re: Vibrace celého vozu

Příspěvek od alien.xx »

Takže kolama také nic. Teď sem to byl vyzkoušet, ale zjistili sme že je docela volny ulozeni tlumičů. Takže po dovoleny jde na radu uložení

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“