DIAGNOSTIKA: kde sehnat diagnostický servisní kabel?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: DIAGNOSTIKA: kde sehnat diagnostický servisní kabel?

Příspěvek od jeff78 »

M@rty74 píše:Hlavně abys nebyl rozčarován, že třeba interval výměny převodového oleje se nedá nastavit... A to žádným kabelem na světě...
Takze opravdu se da nastavit pouze vymena motoroveho oleje??
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: DIAGNOSTIKA: kde sehnat diagnostický servisní kabel?

Příspěvek od kubenec »

:potlesk:

Fanda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.05.2009 10:46

Re: DIAGNOSTIKA: kde sehnat diagnostický servisní kabel?

Příspěvek od Fanda »

Koupil jsem si kabel kkl usb od sejviho a mám W7 64 home premium a potřeboval bych to rozchodit. Může mi někdo pomoci.Předem děkuji.

Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: DIAGNOSTIKA: kde sehnat diagnostický servisní kabel?

Příspěvek od ajo »

pozri tu: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=98&t=206881" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
armanny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 15.02.2012 12:40
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: DIAGNOSTIKA: kde sehnat diagnostický servisní kabel?

Příspěvek od armanny »

Rád bych koupil kabel USB VAG KKL.
Nevím ale jestli bude komunikovat. Pro model SEAT uvádějí, že je funkční do roku 2004.
Auto mám 03/2004.
:?:
VW CADDY MAXI LIFE 1.9 TDI 77kW BLS, rv.09,

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: DIAGNOSTIKA: kde sehnat diagnostický servisní kabel?

Příspěvek od M@rty74 »

Ano bude fungovat. Naše auta jsou trošku vyjímka.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

rizzo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 13.05.2008 17:20

Re: DIAGNOSTIKA: kde sehnat diagnostický servisní kabel?

Příspěvek od rizzo »

Zdravím pánové mám asi blbý dotaz .Je šaran 1 81kW AFN rv 98 OBDll nebo ne ?

Koupil jsem si toto http://www.ecarstore.cz/ecarstore/eshop ... Creader-VI" onclick="window.open(this.href);return false; a nefunguje mi to

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: DIAGNOSTIKA: kde sehnat diagnostický servisní kabel?

Příspěvek od M@rty74 »

OBD II je v koncernu vše od roku 1994 a dále...

Pokud řešíš kabel tak nápověda zde: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=98&t=185336" onclick="window.open(this.href);return false;

A to, že ti to nefunguje je jasné - stačí si přečíst tuto větu v popisu přístroje: Použití přístroje je velmi široké a zahrnuje většinu osobních automobilů vyrobených po roce 2000 evropských, japonských, korejských i mnohých amerických značek ( např. Škoda, Volkswagen, Audi, SEAT, Mercedes-Benz, Maybach, Chrysler, Dodge, Opel, Chevrolet, Jeep, Ford, Jaguar, Land Rover, Porsche, BMW, Mini, Renault, Dacia, Peugoet, Citroen, Fiat, Lancia, Alfa Romeo, Volvo, Saab, Smart, General Motors, Toyota, Lexus, Mitsubishi, Nissan, Honda, Mazda, Suzuki, Subaru, Daihatsu, Hyundai, Kia, SsangYong, Lada atd.).

Proto ti to asi na ročníku 1998 fungovat nebude...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

rizzo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 13.05.2008 17:20

Re: DIAGNOSTIKA: kde sehnat diagnostický servisní kabel?

Příspěvek od rizzo »

Nevím do kterého tematu bych to napsal není to kabel ale Creader Vl a nevím proč mi to nechodí
je tam někde dovětek že i starších ročníků

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: DIAGNOSTIKA: kde sehnat diagnostický servisní kabel?

Příspěvek od abeljozef »

V prvom rade treba rozlisovat medzi vyrazmi. OBDII rozhodne neni v koncerne od roku 1994. Toje nezmysel.

OBD je vseobecna skratka (On board diagnostic) Samozrejme ze OBD sa v koncerne pouziva skor ako od roku 1994, a je to seriova diagnostika vyuzivajuca komunikacne protokoly (najskor KWP1281, potom KWP2000 neskor pribudol UDS) vyuzivana kocernom a vyhradne pre koncernove auta.

OBDII alias EOBD (europsky variant) je norma ktora bola vyvynuta hlavne pre potreby stanic STK a konkretne koly emisiam. Zavadzala sa postupne po roku 2000 v benzinoch a 2003 v diesloch - niektore modely uz v predstihu.

Takze si kupil kram ktory je vhodny akurat pre niekoho v stanici STK a jeho diagnosticke moznosti su mizerne lebo:
- vie pokryt len auta OBDII kompaktibilne
- a aj na OBDII kompaktibilnych autach vie diagnostikovat len veci kotore sa tykaju emisii, nic viac.

Medzi internetovymi suflikantami predavajucimi univerzalne diagnostiky na vsetko za par korun je bezny trend ze predavaju EOBD testery ako vsemocne diagnostiky na vsetko. Nikto z nich tam nenapise ze vdaka ich obmedzeniam (boli vyvinute len pre meranie eisii) su tieto testery na :gey:

Uživatelský avatar
Brady7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 29.02.2008 09:34
Bydliště: Černčice
Kontaktovat uživatele:

Re: DIAGNOSTIKA: kde sehnat diagnostický servisní kabel?

Příspěvek od Brady7 »

Kdyby někdo chtěl mám na prodej origo kabel od Svobody. Nové verze jsou vždy ke stažení na jejich stránkách.
Alhambra TDi 81/112kw, Stadion S22 1,5/11kw ve stavbě, Uno Turbo 1300/1600cm3 - 73/2xxkw ve stavbě, Fiat 126 (bambino = made in italia)
diagnostika, plaťák atd.

rizzo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 13.05.2008 17:20

Re: DIAGNOSTIKA: kde sehnat diagnostický servisní kabel?

Příspěvek od rizzo »

No ja to chtěl hlavně proto že mi ta mrcha občas spadne do nouzáku ,sice jede ale netáhne,jenže u mně nastačí vypnou zapalování jako u dvojkový řady musím sehnat někoho kdo vymaže paměť závad a pak to zase jede normálně .Sem si myslel že na to tenhle krám stačí páč se blíží dovolená a s tunovým karavanem be zvýkonu jsem se coural na lipno už vloni.sehnat v neděli někoho v servisu je pjekejka.Noťas mi kleknul a chtěl jsem spíš tablet.Tak to asi taky neklapne.

rizzo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 13.05.2008 17:20

Re: DIAGNOSTIKA: kde sehnat diagnostický servisní kabel?

Příspěvek od rizzo »

TO Brady7:
za kolik ?pokud mi pomůže

Uživatelský avatar
Brady7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 29.02.2008 09:34
Bydliště: Černčice
Kontaktovat uživatele:

Re: DIAGNOSTIKA: kde sehnat diagnostický servisní kabel?

Příspěvek od Brady7 »

Kabel je hex-com. Cena by byla 3 tis.
Alhambra TDi 81/112kw, Stadion S22 1,5/11kw ve stavbě, Uno Turbo 1300/1600cm3 - 73/2xxkw ve stavbě, Fiat 126 (bambino = made in italia)
diagnostika, plaťák atd.

Běloba Krycí
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 29.12.2012 11:52
Bydliště: Šluknovský výběžek

Re: DIAGNOSTIKA: kde sehnat diagnostický servisní kabel?

Příspěvek od Běloba Krycí »

Zdarec chlapi,
vysvětlí mi prosím někdo rozdíl mezi tím http://aukro.cz/mega-akce-diagnostika-u ... 17899.html a tím http://aukro.cz/ftdi-original-diagnosti ... 32766.html??
Jak moc je důležité, jakým čipem je kabel osazen?? A dokážou oba kabely to samé nebo umí jeden víc než druhý??? Sice jsem to tu pročítal, ale 2x moudrý z toho nejsem. Předem díky a pokud někoho prudím, tak sry.
Ford Galaxy 1,9 TDI PD (2002)
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“