Palivové čerpadlo

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
rolbar
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 215
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od rolbar »

do čerpadla jsou 4dráty 2 tenké jsou palivoměr a zbylé dva silné čerpadlo. Při připojení žárovky po otočení klíčku musí svítit

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od delong »

guf píše: Točí, ale nenaskočí.
Jinak při otočení klíčku, kdy bylo slyšet zavrčení čerpadla(když to startovalo) cca1sec. se nyní nic neděje.
Nevidím typ motora asi som už starí a slepí :mrgreen: .
Diagnostika motora čo ešte zistiila ? Len 1 sekundu vrčalo čerpadlo ? A na čerpadle repektívne konektor čerpadla napetie je 12V ?
To že relé spína a cvaká ešte nič neznamená . Musíš zmerať prúd na konektore čerpadla. Skúsil si vymeniť relé za iné? Poprípade na kotvu relé chvíľku zatlač a budeš počuť čerpadlo ovšem ak má dobré silové kontakty :wink: .
Točí a neštartuje ? To bude asi iný problém :D . Ak diagnostika už inú poruchu nehlási tak asi už tuším kde je "prúser" :mrgreen: .

Uživatelský avatar
guf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od guf »

rolbar píše:do čerpadla jsou 4dráty 2 tenké jsou palivoměr a zbylé dva silné čerpadlo. Při připojení žárovky po otočení klíčku musí svítit
Dík, po opětovné zkoušce opravdu nesvítí. Napojil jsem na čerpadlo 12V a spokojeně vrní. jdu tedy za tim relátkem.
Nevíte náhodou nějaké hodnoty a jakým způsobem relé proměřit?

Uživatelský avatar
guf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od guf »

to delong:
guf píše:Prosim o radu na diagnostiku, jde o 1,6benz. motor AKL. Točí, ale nenaskočí.
Žárovkou jsem zkoušel proud k pojistce od čerpadla č.28 a po otočení klíčku tam šťáva jde. Pak jsem zkoušel vyndat konektor od čerpadla a na vnější kontakty jsem tak připojil žárovku, po otočení klíčku nesvítí. Chtěl jsem se zeptat, dá se to takto diagnostikovat jako chybu na přívodu proudu k čerpadlu, nebo to takto odměřit nelze?
Jinak při otočení klíčku, kdy bylo slyšet zavrčení čerpadla(když to startovalo) cca1sec. se nyní nic neděje.
Nemam druhé relé, ale už jsem ho objednal a bohužel nejsem vlastníkem měřáku(dal by jsem odměřit odborníkům), vše měřeno pouze přes 12V žárovku. Diagnostika ok vyjma lambdy.
Jinak při zatlačení na relé už jakási snaha o chytnutí byla.

Uživatelský avatar
guf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Palivové čerpadlo

Příspěvek od guf »

Nakonec to nebylo ani jedno.
Elektrikář říkal, že byl upálený drát mezi relé a čerpadlem.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“