Regenerácia DPF

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Koník
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 354
Registrován: 31.07.2010 16:09

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od Koník »

Pokud máš DPF tak by to očouzený být nemělo. Ani konce výfuku by neměly být od sazí. Jestli DPF nemáš, pak to je normální.

Uživatelský avatar
pig
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 278
Registrován: 07.03.2012 07:40
Bydliště: jižní morava

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od pig »

DPF mám. Když sáhnu do výfuku, prsty mám čisté, ale nárazník je "černý"
Pásoš Vároš károš 07 BLÚMOUŠN :-) 1.9TDI
/100kW/320Nm/

Uživatelský avatar
lanasxxx
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1252
Registrován: 09.10.2011 20:34
Bydliště: Teplice

Regenerácia DPF

Příspěvek od lanasxxx »

Pig:-) to jsme na tom stejne....cisty koncovky a kdyz setru okno bolym hadrem tak cerno.Mam tmavy auto a folie tak normalne to nejde videt.

Uživatelský avatar
VOTR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od VOTR »

Mám BMP a DSG a auto začalo cukat. když se rozjíždím hodně mírně docela to jde ale jak se to dostane do ot.1800-2200 začne hrozně cukat a celý auto se třepe.jak přeřadí do nižších ot.tak dobrý ale jak vletí do otáček tak zase cukání a třepání.Zatím zjištěno: podvozek to není, komplet diagnostika - čistá. Až na DPF, zjistili mi že má 61 a že prej při 60 se má vyměnit. Tohle už prej nejde ani vyčistit...to mi řekli ve VW Exner Praha. najeto 192tis.km a kontrolka DPF nesvítí. Jezdím denně 20 km dálnice tam a zpět. Může zanesení DPF způsobovat toto cukání v otáčkách a třepání celého auta? Mám podezření na setrvák tak abych do něj zbytečně nelezl. Díky

Uživatelský avatar
okubis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 28.04.2012 20:53

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od okubis »

ahoj.. zanesenim dpf to podle me neni. Mam 177tis km a zaneseni dle vw servisu 64 (z 60-ti moznych)... a nam manual prevodovku. Jinak s DPF mam jezdit dokud to nezacne hlasit pocitac. ahoj Olda

Odesláno z mého ZT ICS pomocí Tapatalk 2
Passat Variant 2006 / 2.0 TDI, 103kw, BMP

Uživatelský avatar
Mates.T
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 01.09.2011 16:58
Bydliště: Beroun

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od Mates.T »

to VOTR: Mám takovej pocit, že to tu někdo nastiňoval a jestli si dobře pamatuju, tak buď to byl zanesenej EGR nebo něco s turbem (taky nějakej nános či co), ale ikdyby si mě roztrhnul, tak si nevzpomenu. Zkus popátrat.
VW Passat Variant 3C5 a motor jako obrázek = BMP

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od Sullaco »

Exner lže na 99% Pokud jezdíš 20km denně po dálnici a kapku ostřeji, musí být DPF v cajku.

Uživatelský avatar
VOTR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od VOTR »

Mates.T píše:to VOTR: Mám takovej pocit, že to tu někdo nastiňoval a jestli si dobře pamatuju, tak buď to byl zanesenej EGR nebo něco s turbem (taky nějakej nános či co), ale ikdyby si mě roztrhnul, tak si nevzpomenu. Zkus popátrat.
EGR ventil jsem nechal čistit minulý rok v létě,ale samo mohl odejít. Turbo by se mělo ukázat na diagnostice. Uvidíme,už na tom maká kámoš tak snad nebude muset vyměnit věci za 50tis. aby na to přišel :(

carda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 13.11.2007 11:52
Bydliště: Vítkov okr.Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od carda »

Ahoj odborníci. Tak se přidám taky mezi pacienty DPF.Já budu mít asi taky DPF po smrt.VAG mi ukazuje v kanále 68 /2 hodnotu 93 jednotek.Ale kontrolka mi normálně zhasíná. Myslíte že bude po smrti?Mám jet letos do chrvatska a mám strach ať dojedu v pořádku.Díky za radu

carda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 13.11.2007 11:52
Bydliště: Vítkov okr.Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od carda »

Nikdo mi neporadí jak to poznám v jaké kondici ještě je ten filtr??

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od Sullaco »

Ježiš Cardo, neřeš a jezdi. Pokud pojedeš živěji, kor do Chorvatska neměj strach, že se ti DPF nějak zaplní. Apropo na jednom mojim 3C mám najeto 317tis a NAPROSTO BEZ PROBLÉMU.

gambac
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.10.2009 10:12
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od gambac »

Mam na Vagu tu hodnotu neco pres 80, mam motor BMP jezdim dnes a denne mame spolu nalitano 260 tis, VAGina mi pise chybu tlaku spalin atd, cosi jako turbo piska(uz 150 tis km),ale nikdo nic nevi takze to neresim kamarad z VW servisu me rek ze tonemam resit,že na vsechno ostatni je pojistka a na co neni tak prej master card :),az neco klekne tak klekne :)

Uživatelský avatar
lanasxxx
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1252
Registrován: 09.10.2011 20:34
Bydliště: Teplice

Regenerácia DPF

Příspěvek od lanasxxx »

Tak jsem si dneska napichl suto na vag a zjistil toto...,asi nic moc:-( [attachment=0]ImageUploadedByTapatalk1343839438.706010.jpg[/attachment

Nevim jestli to pujde videt ale na 68skupine druhy kanal mam 50. Coz je asi hodne.
Jak se spousti rucne regenerace?
Přílohy
ImageUploadedByTapatalk1343839438.706010.jpg

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Regenerácia DPF

Příspěvek od uncompromised »

lanasxxx: těch 50 by mělo být 50g nespalitelného popílku ve filtru a ten popílek se vytváří právě regenerací. Není to dlouho co se to probírálo, radši si to fórum pořádně přečti než něco dosereš.

Uživatelský avatar
lanasxxx
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1252
Registrován: 09.10.2011 20:34
Bydliště: Teplice

Regenerácia DPF

Příspěvek od lanasxxx »

To procitam...ale taky nekde bylo,ze maximalni hodnota je 60....
A ja myslel,ze regeneraci to cislo jeste zmensim...tak asi ne:-(

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“