Vypadené čidlo teploty chladící kapaliny?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Vypadené čidlo teploty chladící kapaliny?

Příspěvek od Hammer »

Zdarec. Napřed mi dneska dopoledne na dálnici ukazovala teplota vody asi jen 70°C i když teda venku bylo na Vysočině jen 16°C, při cestě zpět ručička zůstala ležet a jen při otáčkách přes čtyři tisíce vylezla o dva dílky nahoru. Předpokládám, že se uvolnilo čidlo teploty chladící kapaliny. Kde ho najdu a jak to opravím? Díky moc.

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Vypadené čidlo teploty chladící kapaliny?

Příspěvek od wrot »

Hammer píše:Zdarec. Napřed mi dneska dopoledne na dálnici ukazovala teplota vody asi jen 70°C i když teda venku bylo na Vysočině jen 16°C, při cestě zpět ručička zůstala ležet a jen při otáčkách přes čtyři tisíce vylezla o dva dílky nahoru. Předpokládám, že se uvolnilo čidlo teploty chladící kapaliny. Kde ho najdu a jak to opravím? Díky moc.
maš na mysl teplota vody v chladiči pokud ano tak je nad spodní hadicí co vede z chladiče alespoň u mého to tak je

Uživatelský avatar
luk.ass
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1615
Registrován: 27.09.2011 12:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypadené čidlo teploty chladící kapaliny?

Příspěvek od luk.ass »

wrot píše:
Hammer píše:Zdarec. Napřed mi dneska dopoledne na dálnici ukazovala teplota vody asi jen 70°C i když teda venku bylo na Vysočině jen 16°C, při cestě zpět ručička zůstala ležet a jen při otáčkách přes čtyři tisíce vylezla o dva dílky nahoru. Předpokládám, že se uvolnilo čidlo teploty chladící kapaliny. Kde ho najdu a jak to opravím? Díky moc.
maš na mysl teplota vody v chladiči pokud ano tak je nad spodní hadicí co vede z chladiče alespoň u mého to tak je
vždyť to popisuje dobře,nevím co máš za motor,ale já mám 1.9TDI motor ATJ 85kW a toto čidlo co hledáš je na levý straně (já ho tam tak mám).stoupni si na stranu spolujezdce k tlumiči,vem si baterku a posviť si mezi výfuk a tandemový čerpadlo cca uprostřed těchto dvou bodů tam je jediný čidlo teploty vody v chladicí soustavě.vede o d toho černej drát s černou paticí.samotný čidlo by mělo být zelený,který je zvrchu čidla zajištěný takovou svorkou,něco jako segrovka.ale jakmile vytáhneš čidlo,tak ti doufám nemusím psát,že vyteče hafo vody :drinks:
VW PASSAT LIMUSINE 1.9 TDI 85kw 11/2000

Uživatelský avatar
luk.ass
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1615
Registrován: 27.09.2011 12:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypadené čidlo teploty chladící kapaliny?

Příspěvek od luk.ass »

a jinak pokud se ti uvolní samotný čidlo,tak ti teče ven voda,to budeš mít v háji patici,která je nasazená na tom čidle.a nebo jen vycvaknutou.pokud bude čidlo špatný,tak samozřejmě výměna.pohybuje se to okolo 600,- to čidlo.každopádně je tam přístup jak k penězům,takže hodně zdaru :good:
VW PASSAT LIMUSINE 1.9 TDI 85kw 11/2000

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypadené čidlo teploty chladící kapaliny?

Příspěvek od Hammer »

Voda neteče, stav chladící kapaliny je OK.
Otevřel jsem si kapotu, stoupnul si na stranu spolujezdce k tlumiči, našel jsem výfuk - kořen i jeho odvod za turbem a nějaké hadičky a drátky. Nevím co a kde je tandemové čerpadlo, stačí popis kde se nachází. Díky moc.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“