Nejde climatronik

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

ppablo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Nejde climatronik

Příspěvek od ppablo »

Zdravim, řešim takovej problém s climatronikem, je to na octávce,ale tam je skoro všechno stejný jako na golfo, tak mě napadlo jestli si stim někdo taky nelámal hlavu. Byla prázdná klima,tak sem jí naplnil,nastartoval a všechno fungovalo,pak sem asi za hodinu jel domu a už to nešla. Druhej den sem jel a behem jízdy najednou začla fungovat. a teď už zase nejde. počítač nehlásí žádnou chybu,klima je naplněná,tlakové čidlo v pohodě a pak sem změřil na jestli jde proud do kompresoru a jde tam málo asi 6V. Poraďte,co teda dál dělat,špatná spojka,kompresor,nebo jednotka co do kompresoru pouští proud?????? Díky všem za radu.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nejde climatronik

Příspěvek od xerxes »

do cívky nesmí jít 12V jinak bys odvařil ten elektro magnet jde tak těch cca 6V co vag píše něco?

ppablo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde climatronik

Příspěvek od ppablo »

luki píše:do cívky nesmí jít 12V jinak bys odvařil ten elektro magnet jde tak těch cca 6V co vag píše něco?
Na počítači žádna chyba,prostě nic. Když tam má jít teda 6v tak jak poznam že je špatná ta magnet spojka,dá se to nějak změřit? Nevim kde a co mam hledat :( ještě mam pujčený ovládání climatroniku,tak ho zkusim vyměnit,ale myslim že to tim nebude

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nejde climatronik

Příspěvek od xerxes »

bud spojka nebo ještě prověřit čidlo tlaku taky muže zlobit

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde climatronik

Příspěvek od tornado1 »

nebo kompresor
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde climatronik

Příspěvek od morlog »

mel bych takovou otazku nenastavuje se me automatycky dle tepltoy otacky vnitrniho ventylatoru cim to je manualne to jde ale automaticky se to nenastavi ale kdyz zapnu ofuk skla tak se to da na plno... jediny co jsem zjistil kdyz na klimatroniku blikne teplota treba z 19na 20 tak jakoby se zvisi tocky ale hned se zase vrati spatky ma jakoby snahu ale nic se nedeje a zadna chyba na vag pouze klabka vnitrni venkovni....

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nejde climatronik

Příspěvek od Goauld »

ppablo píše:Zdravim, řešim takovej problém s climatronikem, je to na octávce,ale tam je skoro všechno stejný jako na golfo, tak mě napadlo jestli si stim někdo taky nelámal hlavu. Byla prázdná klima,tak sem jí naplnil,nastartoval a všechno fungovalo,pak sem asi za hodinu jel domu a už to nešla. Druhej den sem jel a behem jízdy najednou začla fungovat. a teď už zase nejde. počítač nehlásí žádnou chybu,klima je naplněná,tlakové čidlo v pohodě a pak sem změřil na jestli jde proud do kompresoru a jde tam málo asi 6V. Poraďte,co teda dál dělat,špatná spojka,kompresor,nebo jednotka co do kompresoru pouští proud?????? Díky všem za radu.
Jaky napětí má byt na cívce spojky nevím, nikdy sem to neměřil, ale podle mě 6V je málo a mělo by tam jít normálně 12V tak jako u všeho v autě. Pokud to někdy de a někdy ne, nebo se to tak projevovalo, viděl bych to spíš na jednotku dochlazování, která je přimontovaná pod baterkou.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nejde climatronik

Příspěvek od xerxes »

12V nemužeš pustit do cívky mám to odskoušeno

ppablo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde climatronik

Příspěvek od ppablo »

Tak už opraveno, myla to ta jednotka pod baterkou, vyměnil sem jí a všechno frčí :-)

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde climatronik

Příspěvek od morlog »

morlog píše:mel bych takovou otazku nenastavuje se me automatycky dle tepltoy otacky vnitrniho ventylatoru cim to je manualne to jde ale automaticky se to nenastavi ale kdyz zapnu ofuk skla tak se to da na plno... jediny co jsem zjistil kdyz na klimatroniku blikne teplota treba z 19na 20 tak jakoby se zvisi tocky ale hned se zase vrati spatky ma jakoby snahu ale nic se nedeje a zadna chyba na vag pouze klabka vnitrni venkovni....
a pomuzete te e zmim problemem ????

ppablo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde climatronik

Příspěvek od ppablo »

morlog píše:
morlog píše:mel bych takovou otazku nenastavuje se me automatycky dle tepltoy otacky vnitrniho ventylatoru cim to je manualne to jde ale automaticky se to nenastavi ale kdyz zapnu ofuk skla tak se to da na plno... jediny co jsem zjistil kdyz na klimatroniku blikne teplota treba z 19na 20 tak jakoby se zvisi tocky ale hned se zase vrati spatky ma jakoby snahu ale nic se nedeje a zadna chyba na vag pouze klabka vnitrni venkovni....
a pomuzete te e zmim problemem ????
A zkoušel si stim už něco dělat? Já bych zkusil ovládání klimy a nebo bych kouknul na větrák.

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde climatronik

Příspěvek od morlog »

jasny ale kdyby bylo neco z vetrakem tak to bude ve vag nebo kdyz bzde neco z klomou tak to bude taky ve vag da se nejak otestovat vnitri cidlo na climatroniku??? myslim si ze nejde

ppablo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde climatronik

Příspěvek od ppablo »

morlog píše:jasny ale kdyby bylo neco z vetrakem tak to bude ve vag nebo kdyz bzde neco z klomou tak to bude taky ve vag da se nejak otestovat vnitri cidlo na climatroniku??? myslim si ze nejde
Tak to ti asi neporadim,mě neška klima vůbec a nic mi vag neřek,vše bez chyby a odešlo dochlazovací relé.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nejde climatronik

Příspěvek od Goauld »

morlog píše:
morlog píše:mel bych takovou otazku nenastavuje se me automatycky dle tepltoy otacky vnitrniho ventylatoru cim to je manualne to jde ale automaticky se to nenastavi ale kdyz zapnu ofuk skla tak se to da na plno... jediny co jsem zjistil kdyz na klimatroniku blikne teplota treba z 19na 20 tak jakoby se zvisi tocky ale hned se zase vrati spatky ma jakoby snahu ale nic se nedeje a zadna chyba na vag pouze klabka vnitrni venkovni....
a pomuzete te e zmim problemem ????
Zkontroluj na VAGu teploty čidel. Chybu to hlásit nemusí, ale když bude čidlo ukazovat že je v autě 22 i když je tam 50 tak větrák nebude reagovat tak jak by měl.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde climatronik

Příspěvek od morlog »

to jo ale kde se na to podivam ja kdyz kouknu na vag na mereny hodnoty tak to tam pise nesmysli to cidlo je v merenych teplotach a jestli nevite na jakym kanalu ???

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“