Servis, zkušenosti - cena

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: Servis, zkušenosti - cena

Příspěvek od folcvágen »

Jets: nezbývá než souhlasit, více méně je to všude stejné...
Chyba je v platech, VW si ho proškolí a on pak zaškolen uteče za lepší výplatou do neznač. servisu.
Zůstanou jen ty co by se jinde neuplatnili, ale vyjímky potvrzují pravidlo :wink:
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis, zkušenosti - cena

Příspěvek od jets »

já samozřejmě nechci házet všechny do jednoho pytle, ale vím kolik si servis účtuje na hodinu a kolik platí mechanikovi, ten nemá žádnou motivaci aby se k autu choval jako ke vlastnímu. Já je chápu (to neznamená že s nima souhlasím), ale potom musí chápat oni mně že tam nebudu jezdit. Mně by třeba stačila skleněná stěna abych viděl co se s autem děje...
Ale nestěžuju si, mám servis v BV kam jezdím roky, máme vybudovaný dobrý vztah, můžu být u auta a cím že se na mechanika můžu spolehnout. No a taky je to levnější.
Zase na druhou stránku, mám známého co má salon Škoda a k jakým hovadinám je automobilky nutí je taky pěkné zvěrstvo
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

pepino Rline
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 365
Registrován: 03.12.2010 08:09
Bydliště: Vilémov okr. Děčín

Re: Servis, zkušenosti - cena

Příspěvek od pepino Rline »

No já jsem zvědavej Jetsi co mi řeknou v tom německu,samozřejmě vám dám hned vědět pro zajímavost

pluto
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 03.01.2011 21:37

Re: Servis, zkušenosti - cena

Příspěvek od pluto »

Vzhledem k tomu, že se taky živím servisní činností tak vím, že je to především o důvěře a přístupu. Nemám potřebu hlídat prohlídku auta osobně, protože věřím, že udělají to co je potřeba. Navíc na to ani nemám čas. Připadá mě to trapný stát u mechanika a kontrolovat ho jestli dělá to co má a jak to dělá. Sám to nemám rád a taky to málokterý zákazník dělá a nebo stojí vedle a pokecáme. Z vlastní zkušenosti nemusím servis, který opravý bez problémů trabanta, kiu, VW, Ford a končí to dodávkama všech značek (neuvěřitelný problémy s reklamacema). Taky neservisujeme všechny značky dveří jako nějaký supr firmy,ale ty, kde si za svou praci ručím, protože to pak není servis ale bastlení. Samozřejmě je to o přístupu, ta firma je moje, takže přístup je jiny než zaměstnanecký.Toť můj názor.
To Folcvagen: Na provoz mám, ale žebrákovi 1000kč nikdo nedá, ale podvodníkům v servisu jo?
Nevím jak se školíte vy ale my si musíme pozvat techniky od firmy např. ze Švýcarska a taky je musíme zaplatit a věř, že to není málo. Ale pokud chceš mít arbeit tak to musíš, jinak to můžeš zabalit. Vše jde rychle kupředu a to samé je i v autoservisech.
Audi SQ5 336 k, 692 Nm., čip na 388 k, 812 Nm. černá
VW Caddy Comfort 2.0 TDi 103 kW, černá

Uživatelský avatar
murphy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 24.12.2007 13:36
Bydliště: české budějovice

Re: Servis, zkušenosti - cena

Příspěvek od murphy »

jets píše:tak zatím se pořád bavíte o cenách servisů tak nevidím důvod nějak zasahovat.
za mně - do autorizovaného servisu nepáchnu z několika důvodů
1. - všechno je předražené, jak práce tak materiál
2. - nemůžu být u auta a mít pod kontrolou co se OPRAVDU na autě udělalo
3. - totální nedůvěra k mechanikům kteří se (aspoň u nás) střídají jak na běžícím pásu
4. - vzdálenost 20km od bydliště takže neustálé řešení odvozu nebo čekání na auto
5. - když měním olej u mého mechanika tak je to na cca 2 hodinky s kompletní prohlídkou, v autorizovaném servisu trvá jen půl hodiny od mého příjezdu do zajetí auta na zvedák a potom když vidím jak jede na zkušební jízdu a vrátí se za půl hodiny a na pc je spotřeba 9l tak bych toho šmejda zabil na fleku
S tím nelze než souhlasit. :good:
Osobně se snažím si na autě udělat co nejvíce sám (oleje, filtry, destičky, ...).
Do servisu jezdím jen pokud je to nevyhnutelné (diagnostika, rozv. řemen,...).
Se svým novým tiguanem tam (doufám) zajedu jen jednou (počas záruky-2roky) a
poté si to budu měnit sám. Na servisku se můžu vyprdnout, vždy jsem si schovával všechny
faktury od olejů, destiček, filtrů,....
Při následném prodeji to mělo větší efekt než servisní knížka (sám si to neošidím) :good:

pepino Rline
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 365
Registrován: 03.12.2010 08:09
Bydliště: Vilémov okr. Děčín

Re: Servis, zkušenosti - cena

Příspěvek od pepino Rline »

Tak jsem byl chlapi v tom německu,krásnej servis supr lidi no a podle mého techničáku a vin kodu mi sdělili, že výměna oleje s filtrem a první garanční prohlídka mě víde na 250eur což je něakejch 6tisíc tak si myslím že super né? Není co řešit budu jezdit tam a mám o jednoho brouka v hlavě mín

Uživatelský avatar
Tiguanman
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 18.07.2010 21:19
Bydliště: Olomouc

Re: Servis, zkušenosti - cena

Příspěvek od Tiguanman »

Tak jsem dnes byl na první servisní prohlídce. Předběžná cena za práci olej filtry a vzduch 7 500kč.
Asi hodinu poté mi volali, že má pravé přední kolo špatnou geometrii a jestli to mohou opravit.....proč nee?
No už mi přišla sms, že je auto hotové a konečná cena ...fuj....8 457 kč.
Do NDR mám daleko, takže nezbývá než solit. :negative:
Jezdi jenom tak rychle,jak umí létat tvůj anděl strážný!


.............

VW Tiguan 2.0 TDi 125kW čip, Of 4Moušn, šedá
VW Jetta 1.4 TSi 125kW, šedá
a spotřeba???...sere pes!!!

Uživatelský avatar
ross5884
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 02.01.2011 09:49
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Servis, zkušenosti - cena

Příspěvek od ross5884 »

já jsem včera také byl na servisné prohlídce po 30 tis km, donesl jsem vlastní olej a konečná cena byla 3,5 tis kč.Zajímavé bylo, jak jsem podepisoval dokument o provedených činnostech: kontrola rezervního kola - vzorek, tlak vše v pořádku. Jen takový detail - mám pouze dojezdovou sadu, jen to vypovídá o neskutečné drzosti, že ani nezkontrolují ten přiblblý papír, ale zaškrknou vše!!!!!!!!!

rimpac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 09.07.2012 07:33

Re: Servis, zkušenosti - cena

Příspěvek od rimpac »

Tak kdo v autorizáku pracoval ví jak to chodí, co se týká protokolu o kontrole tam se vše jen odškrtá, pak se koukne na to za co by mohli mechanika zjebat a tím to hasne. na druhou stranu pokud je toho na autě víc a mechanik to vše vypíše kolikrát dostane nový protokol kam má vypsat jen něco....Aby zákazníka neodnesli. Co se týká servisování automobilů v záruce tak už nějaký ten rok to není povinné v autorizovaném servisu (běžné opravy typu oleje, filtry a náplně) pouze pokud by se jednalo o záruční opravu nespotřebního materiálu.A VAG má dneska doma kde kdo na projetí diagnostikou.

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis, zkušenosti - cena

Příspěvek od jets »

Kdysi dávno ještě když jsem měl Toledo mě oslovili z importu a nabídli mi spolupráci v testování servisů. Před prohlídkou mi "udělali" na autě 6 závad neohrožujících provoz (rozeštělovat ostřikovače, upustit rezervu, dát spálenou žárovku na SPZ apod.), potom jsem jel do servisu kam mi určili a když jsem přebíral auto po servisu tak tam přišli, vzali auto znovu na zvedák, zkontrolovali jestli tam všechny závady našli, vyplnil jsem dotazník a frčel domů. Vtip je v tom že jsem měl celou prohlídku zadarmo :-), Zvlášť u velkých prohlídek to bylo fajn :-), byl jsem takto v Kolíně, Rymařově, Brně a zbytek už si nepamatuju...
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

jazva
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 27.05.2009 12:59
Bydliště: Prešov

Re: Servis, zkušenosti - cena

Příspěvek od jazva »

Menili ste už brzdovú kvapalinu a olej v HALDEXE?
Aké množstvo náplní je potrebné?
ex Tiguan Trend & Fun, 1.4 TSI, 110 kW, 4motion
BMW F11 520d RWD

Uživatelský avatar
Mira6914
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 27.07.2010 20:03
Bydliště: Brno

Re: Servis, zkušenosti - cena

Příspěvek od Mira6914 »

Zdarec, teď jsem byl ve 30000 km na prohlídce a (v září to budu mít 2 roky) na štítku mám brzdovku příští rok což je po 3 letech. Haldex údajně 120000 km.
VW Tiguan Sport & Style 2.0 TDI 103 kw 4motion R- Line

jazva
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 27.05.2009 12:59
Bydliště: Prešov

Re: Servis, zkušenosti - cena

Příspěvek od jazva »

jets píše:Kdysi dávno ještě když jsem měl Toledo mě oslovili z importu a nabídli mi spolupráci v testování servisů. Před prohlídkou mi "udělali" na autě 6 závad neohrožujících provoz (rozeštělovat ostřikovače, upustit rezervu, dát spálenou žárovku na SPZ apod.), potom jsem jel do servisu kam mi určili a když jsem přebíral auto po servisu tak tam přišli, vzali auto znovu na zvedák, zkontrolovali jestli tam všechny závady našli, vyplnil jsem dotazník a frčel domů. Vtip je v tom že jsem měl celou prohlídku zadarmo :-), Zvlášť u velkých prohlídek to bylo fajn :-), byl jsem takto v Kolíně, Rymařově, Brně a zbytek už si nepamatuju...
Chystám sa práve na prehliadku, trocha si ma inšpiroval: http://www.toptest.sk/show/article/116/" onclick="window.open(this.href);return false;. Uvidíme čo s toho bude.
ex Tiguan Trend & Fun, 1.4 TSI, 110 kW, 4motion
BMW F11 520d RWD

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis, zkušenosti - cena

Příspěvek od jets »

jazva píše:
jets píše:Kdysi dávno ještě když jsem měl Toledo mě oslovili z importu a nabídli mi spolupráci v testování servisů. Před prohlídkou mi "udělali" na autě 6 závad neohrožujících provoz (rozeštělovat ostřikovače, upustit rezervu, dát spálenou žárovku na SPZ apod.), potom jsem jel do servisu kam mi určili a když jsem přebíral auto po servisu tak tam přišli, vzali auto znovu na zvedák, zkontrolovali jestli tam všechny závady našli, vyplnil jsem dotazník a frčel domů. Vtip je v tom že jsem měl celou prohlídku zadarmo :-), Zvlášť u velkých prohlídek to bylo fajn :-), byl jsem takto v Kolíně, Rymařově, Brně a zbytek už si nepamatuju...
Chystám sa práve na prehliadku, trocha si ma inšpiroval: http://www.toptest.sk/show/article/116/" onclick="window.open(this.href);return false;. Uvidíme čo s toho bude.
aha, tak to pořád funguje... Měl jsem špatný pocit z toho že ten servis na to doplácí, ale potom jsem se dověděl že oni podepisují smlouvu s importem kde s tím souhlasí a tuším mají takovou prohlídku 2x ročně, jen neví kdo to bude...
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

jazva
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 27.05.2009 12:59
Bydliště: Prešov

Re: Servis, zkušenosti - cena

Příspěvek od jazva »

jets píše: aha, tak to pořád funguje... Měl jsem špatný pocit z toho že ten servis na to doplácí, ale potom jsem se dověděl že oni podepisují smlouvu s importem kde s tím souhlasí a tuším mají takovou prohlídku 2x ročně, jen neví kdo to bude...
Veď práve, že takto si importér testuje značkové servisy, že všetko robia OK. V servise nevedia, že ty ich ideš testovať. Mal by som ísť kocom budúceho týždňa - potom dám vedieť čo a ako.
Je to moja 2. servisná prehliadka. Za tento testík mi preplatia cenu oleja, filtra a servisnej prehliadky. Sám zaplatím sviečky, brzdovú kvapalinu (nebol som vymeniť po 3. roku), olej do haldexu, peľový a kabínový filter.
ex Tiguan Trend & Fun, 1.4 TSI, 110 kW, 4motion
BMW F11 520d RWD

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“