ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcátek

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcát

Příspěvek od kubenec »

Ferox píše:Zdravím pánové,
nemá někdo zkušenosti se kompatibilitou zrcátek z Octávie I a Sharana II ? Neměl jsem obě v rukách, ale na první pohled vypadají stejně. Mám prasklý jenom kryt, elektrika je OK. Na Sharana se špatně shání a z Octávií je jich na vrakáčích dost.
Případně kdyby někdo měl originál Sharan II pravé, a nejlíp ve stříbrné barvě X1 tak se ozvěte.

Dík za info.
Jsou úplně jiné. Mám s tím vlastní zkušenost, když jsem byl na vrakovišti Škoda a scháněl kryt pravého zrcátka.
Rozdíl je v uchycení na nosník zrcátka, ani po úpravě by to asi nešlo. Ten výlisek vypadá zevnitř úplně jinak.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcát

Příspěvek od smolda »

M@rty74 píše:Mno je to stejný skoro na všech autech - ten držák je z nějaké slitiny obsahující nemalé procento hliníku (1)... Opravoval jsem to kdysi na Favoritu - zrcátko dolů, rozebrat co jde, zbytek zakrýt a zalepit. Pak dráťák do vrtačky a všechno jsem odrbal až na kov, pořádně odmastil a natřel tou barvou na rez Hammer (2) cosi. Když jsem ho za dva roky prodával bylo to pořád jak nové.
1. Zinkal
2. Hammerite
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
marcello
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcát

Příspěvek od marcello »

Cao,
nemáte někdo zkošenost s tímto - koroze plastu 8O ...že by šlo vyměnit jen ta poškozená část???Nebo to je na celé nové..??
Marcello
Přílohy
IMAG0026b.jpg

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcát

Příspěvek od Skyppy »

Asi Tě trošku zklamu, ale to co Ti oxiduje není plast, ale hliníkový držák zrcátka. Jde to opravit, ale musíš demontovat zrcátko z auta, komplet rozebrat, obrousit, nastříkat spešl základovkou na hliník (nejlépe dvousložková), potom vrchní barva, sborka a šup na auto.

Uživatelský avatar
marcello
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcát

Příspěvek od marcello »

Skyppy píše:Asi Tě trošku zklamu, ale to co Ti oxiduje není plast, ale hliníkový držák zrcátka. Jde to opravit, ale musíš demontovat zrcátko z auta, komplet rozebrat, obrousit, nastříkat spešl základovkou na hliník (nejlépe dvousložková), potom vrchní barva, sborka a šup na auto.
a nedá se tou koupit...? samostatně, ten držák?
Marcello

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcát

Příspěvek od Skyppy »

Teď jsem koukal v ETCE a podle ní to jde koupit pouze jako komplet. Jedině pátrat po netu, jestli to nezačal někdo prodávat samostatně.

Uživatelský avatar
maxie
Člen klubu
Příspěvky: 432
Registrován: 22.10.2007 16:44
Bydliště: Mohelnice(SU)

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcát

Příspěvek od maxie »

Kluci, je sklo zrcátka ze Sharana 98-04, tedy ne to velké, ale nízké delší, kompatibilní s octavia 1, passat B5, superb1? Potrebuju jen vyhrivany sklo zrcatka s drzakem k ridicovi a podle cisla, co na nem mam, mi to v etce vyplivlo ze to je na passata a kdyz jsem ho porovnaval se sklickem na octavce, tak velikostne jsou totozny...

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcát

Příspěvek od kubenec »

Skla jsou na 100% stejna se Supem I(predfacelift). Pasik ma podle me pouze male a Octa sice ma stejnou velikost, ale mam pocit,ze ma jinde stekr na vychrev. Musis mit konektor na spodni-vnejsi strane zrcatka.

Uživatelský avatar
maxie
Člen klubu
Příspěvky: 432
Registrován: 22.10.2007 16:44
Bydliště: Mohelnice(SU)

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcát

Příspěvek od maxie »

Tak tam pasuje z octavky 1 v pohode, akorat se kablik na vyhrev pretahne na druhou stranu a je to :-)

Mrcookie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 07.02.2010 23:20
Bydliště: Praha 4

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcát

Příspěvek od Mrcookie »

Pozdrav vsem,

Galaxy 2006: Dival jsem se na rozborku http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 7&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;

rozumim tomu dobre, ze jde u vyhrivaneho zrcatka poridit jen obycejne sklo a nalepit jej na tu vyhrivanou folii? Mam praskle jen L sklo a plastovy kryt snad i sfolii je v pohode. Nechce se mi kupovat cele sklo i s plastem a vyhrevem - je to rozdil pres 600 Kc (u neoriginalu).

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcát

Příspěvek od smolda »

Nalep fólii na zrcátko, to je lepší :laugh: Jo jde to tak jak říkáš. Fólii si napřed změř Ohmmetrem těsně před tím než budeš lepit fólii na zrcadlo. To jenom jestli není přerušená, pak by ti byla k prdu.
P.S. Změř jí než půjdeš nakupovat, abys věděl jestli jenom sklo a nebo i s vyhříváním.
Naposledy upravil(a) smolda dne 08.08.2012 12:18, celkem upraveno 1 x.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Mrcookie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 07.02.2010 23:20
Bydliště: Praha 4

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcát

Příspěvek od Mrcookie »

smolda píše:NAlep fólii na zrcátko, to je lepší :laugh: Jo jde to tak jak říkáš. Fólii si napřed změř Ohmmetrem těsně před tím než budeš lepit fólii na zrcadlo. To jenom jestli není přerušená, pak by ti byla k prdu.
P.S. Změř jí než půjdeš nakupovat, abys věděl jestli jenom sklo a nebo i s vyhříváním.
Díky za rady, koupil jsem sklo a po hodině loupání toho starého jsem ho nalepil - nemel jsem už moc času a potreboval jet. Dva zásadní problémy:

1) to nové sklo mělo na zádech takovou pěnovou lepenku, přez ní to nemůže dobře topit, ani není po celem povrchu. Čím se to nalepí lip? Původně tam byla taková tenká plastická oboustranná vrstva, ale podobnou jsem nikde neviděl.

2) to nové sklo (nakoupeno u kelly) ma jiné zakřivení a tedy mnohem horší pozorovací uhel než originál, je to nezvyk a manželka se dožaduje výměny :? Nemáte tip kde sehnat sklo které bude v pohode? Je to galaxy ii r.v. 2006

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcát

Příspěvek od M@rty74 »

Skla zrcátek z druhovýroby obecně jsou občas problém.
Poté, co si moje sklo u řidiče nevratně půjčil někdo, kdo ho asi potřeboval víc nežli já a právě po zkušenostech s nákupy skel zrcátek v Kelly na jiná auta jsem volil nákup v ACI autodíly - vyhřívané sklo s plastovým držákem mě po slevě vyšlo na necelé tři stovky. Nežli jsem ho nasadil napevno tak jsem ho jen opřel do zrcátka, abych viděl jak ukazuje - zakřivení OK vidět je v něm pěkne. Máznul jsem plastové packy indulonou ať se netrápím s nacvakáváním a šup s ním na místo. Všechny zacvakli, tak pohoda. Sednu do auta a začnu seřizovat - potřebuji sklo vyhnout víc od auta a ejhle - problém - sklo se na kraji opřelo o plastový kryt zrcátka. Prostě soudruzi kdesi při výrobě nalepili plastový držák trošku jinak...
Nevím odkud jsi, ale ACI v současné době vyhřívaná skla prodává asi za 350 včetně držáku, který je zvlášť - tedy nejdříve nacvakneš držák do zrcátka a na něj pak nalepíš sklo s vyhřívací folií, alespoň na Sharana a Alhu. Mrkni se na http://www.aci.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Mrcookie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 07.02.2010 23:20
Bydliště: Praha 4

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcát

Příspěvek od Mrcookie »

M@rty74 píše: Nevím odkud jsi, ale ACI v současné době vyhřívaná skla prodává asi za 350 včetně držáku, který je zvlášť - tedy nejdříve nacvakneš držák do zrcátka a na něj pak nalepíš sklo s vyhřívací folií, alespoň na Sharana a Alhu. Mrkni se na http://www.aci.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
S držákem za cca 800 bDPH:
http://www.aci.cz/ford-ford-galaxy-4-20 ... scaid=1776" onclick="window.open(this.href);return false;

Dík, ale ten tvůj příběh mě spíš od výletu do běchovic odradil. Asi mi nezbyde než rozbít prasátko a jít do Forda pro originál.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ZRCÁTKA: záměna typů, shánění zrcátek a ost. kolem zrcát

Příspěvek od M@rty74 »

Zajímavé, že na Forda je o tolik dražšší - pokud by jsi se přece jen rozhodl pro ACI tak napiš do SZ jejich číslo dílu, zjistím cenu po slevě.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“