Fígl na stažení el.okna ve dveřích bez kabeláže?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Fígl na stažení el.okna ve dveřích bez kabeláže?

Příspěvek od FandaTDI »

Zdravim,
vyndavam stahovačky, elektroinstalace už je vytahaná,myslel jsem, že píchnu na motůrek 12V a bude to, ale nechtělo se mi zjišťovat kam to píchnout do dveřní řj (ke kontaktům motůrku se nedostanu), tak jsem (zatim jen u řidiče) rozebral motůrek a otáčením rotorem jsem okno kousek stáhl (abych povolil šrouby), ale ty torxy, co držej motůrek (ty dva vzadu) taky nejsou nejlíp přístupný a myslim, že by mohla bejt i snažší cesta (nechápu proč tam neni třeba imbus jako u el.střeš.okna) - víte někdo jak na to jednodušeji? Díky

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Fígl na stažení el.okna ve dveřích bez kabeláže?

Příspěvek od wrot »

FandaTDI píše:Zdravim,
vyndavam stahovačky, elektroinstalace už je vytahaná,myslel jsem, že píchnu na motůrek 12V a bude to, ale nechtělo se mi zjišťovat kam to píchnout do dveřní řj (ke kontaktům motůrku se nedostanu), tak jsem (zatim jen u řidiče) rozebral motůrek a otáčením rotorem jsem okno kousek stáhl (abych povolil šrouby), ale ty torxy, co držej motůrek (ty dva vzadu) taky nejsou nejlíp přístupný a myslim, že by mohla bejt i snažší cesta (nechápu proč tam neni třeba imbus jako u el.střeš.okna) - víte někdo jak na to jednodušeji? Díky
ahoj ja to povolil a to nejsem žadnej prcek trochu větší ruce ale dostal jsem se tam pak jsem vytáhnul motůrek a okno šlo stáhnout

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Fígl na stažení el.okna ve dveřích bez kabeláže?

Příspěvek od FandaTDI »

celej motůrek? To jsi musel stejně jako já ho rozebrat, ne?(jiný šrouby jsem tam zvenčí toho krycího plechu neviděl a dovnitř se se zavřenym oknem dostaneš max.malou škvírou a to už páčíš sklo) Nebo to jde nějak shodit bez rozebrání motůrku? Jako neni to zas extrémní komplikace, ale řikal jsem si, že by na to mohl bejt i jednodušší postup, příp. by někdo mohl vědět na jaký piny dát 12V, aby okno sjelo ten kousek dolu ...

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Fígl na stažení el.okna ve dveřích bez kabeláže?

Příspěvek od wrot »

FandaTDI píše:celej motůrek? To jsi musel stejně jako já ho rozebrat, ne?(jiný šrouby jsem tam zvenčí toho krycího plechu neviděl a dovnitř se se zavřenym oknem dostaneš max.malou škvírou a to už páčíš sklo) Nebo to jde nějak shodit bez rozebrání motůrku? Jako neni to zas extrémní komplikace, ale řikal jsem si, že by na to mohl bejt i jednodušší postup, příp. by někdo mohl vědět na jaký piny dát 12V, aby okno sjelo ten kousek dolu ...
dostal jsem se tam celkem bez problemu ,ja odmotoval jen tu kovou část moturku ale dělal jsem to dva roky dozadu tak už nevím přesně nebo odmontovat a to bylo na třech škoubech ten plast moturku ale to nevím na 100% jen se ti rozmotá lanko na šneku a to bude asi pekná pakarna to tam namontovat.

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Fígl na stažení el.okna ve dveřích bez kabeláže?

Příspěvek od FandaTDI »

no tomu se chci taky vyhnout ... holt bez znalosti těch konr. pinů asi jinej "fígl" neni :(

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Fígl na stažení el.okna ve dveřích bez kabeláže?

Příspěvek od majkl1 »

Schémata už nemám, ale co ti brání kouknout na barvu drátů? Na ty samý, co budou u motorku bych na konektoru pustil šťávu a fertig. :pleasantry:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Fígl na stažení el.okna ve dveřích bez kabeláže?

Příspěvek od FandaTDI »

I to je možnost ... schéma bych si asi taky mohl dohledat, kdybych nebyl línej :blush: ... nějak už si poradim :wink:

Uživatelský avatar
tom.corleone
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 07.05.2009 10:49
Bydliště: Benešov

Re: Fígl na stažení el.okna ve dveřích bez kabeláže?

Příspěvek od tom.corleone »

nech tam zapojenej ten konektor do moturku a dej proud a kostru na ten hlavní konektor dveří co jde na sloupek a stahneš to normálně tlačítkem...
Koupím havarované nebo mechanicky poškozené vozy VW AUDI SEAT ŠKODA
od R.V. 1997 i bez TP z Anglie i totálky


Opravy a úpravy karoserií, kvalitní autolaky.

607 403 664

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Fígl na stažení el.okna ve dveřích bez kabeláže?

Příspěvek od FandaTDI »

jedná se o auto už kompletně bez el. instalace a nakonec to "vyhrálo" rozebírání motůrku a "vytočení" ;) ...

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Fígl na stažení el.okna ve dveřích bez kabeláže?

Příspěvek od napster »

taky jsme to řešil. připojit klávesnici a na motorek napojit na nejtlusčí červenej kabel je plus a černej je mínus.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Fígl na stažení el.okna ve dveřích bez kabeláže?

Příspěvek od FandaTDI »

PS2? ;) "klávesnice" už je pryč i s "ext.klávesama", u dveří řidiče byla trochu pře(po)dělaná kabeláž a torx byl zrovna blíž ;) ...

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“