pálí olej 1.8T

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
lukasGII
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 28.03.2010 13:12

pálí olej 1.8T

Příspěvek od lukasGII »

čau,
mám asi větší problém, určitě se to tu už rešilo ale nemůžu najít přesně to co bych chtěl vědět..
auto mi žere olej něco kolem litru na 1000km, objevuje se zamnou bílej dým a je cítit spálenej olej. Po sundání ventilovýho víka jsem byl trochu zděšenej, všude byl přepalenej olej (viz foto, sory za kvalitu). Kde myslíte že je příčina? můj tip jsou pístní kroužky, nebo dříky na ventilech turbo můžu vyloučit protože je nový..Nevím co ted s tím dál, jestli nechat překroužkovat, a repasovat hlavu? na kolik tak tyto srandy vyjdou?mám zhruba představu ale rád bych se dozvěděl něco od někoho kdo ví víc než já..mimochodem komprese byly 3x po 8 a na jednom 5..vím že to je nákladnější oprava ale ted jsem do nej vrazil 50 tis a mám ho rád takže náký loučení nepřipadá v úvahu..
Přílohy
DSC_0014.jpg

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: pálí olej 1.8T

Příspěvek od R@ZOR »

Jako kvalita foto hrazna, ale vypada to jako usazenej karbon. Je to celkem bezny, uz jsem to na par 1.8T videl a jednu dokonce pucoval. Humac, vubec to neslo dolu. Hlavne z ventilovyho vika. Je to zpusobeny ti, ze se pretahujou vymeny oleje, nebo se dava nejakej shit olej.
Motor bych prekrouzkoval a vymena gufer na ventilech je uz malickost. ;-) Vsechno pekne vycistil, dal novy tesneni pod hlavu, rozvody a novej olej. Urcite se to vyplati. Pokud to nebudes delat sam, tak dobre vybirej komu to sveris ;-)
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: pálí olej 1.8T

Příspěvek od vtuni »

je to trošku mimo mísu..ale když vidím tu fotku.. tak mi to nedá..nevíte někdo jestli ten plastovej deflektor oleje má být jenom na sací vačce. (tak jak to má on) .nebo má být i na výfukové..?? (tj.. obě dvě vačky zakrytovaný..??)
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: pálí olej 1.8T

Příspěvek od R@ZOR »

Ja ho mam na obou autech jen na jedny vacce. ;-)

A jeste par fotek s karbonem :-D
Přílohy
DSCF1476.jpg
DSCF1479.jpg
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: pálí olej 1.8T

Příspěvek od vtuni »

no právě.. protože já to měl taky jen na sací vačce... a zdálo se mi to divný..
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: pálí olej 1.8T

Příspěvek od jurod »

Tak u mně to tak černý nebylo...mám AUQ a vypadalo to asi takhle, spíš bych řekl, že čistý...
Jinak stejný názor jako R@ZOR, bude to karbon, chce to měnit dřív olej a nalít tam něco lepší...to je tak, když chce někdo ušetřit pár stovek na oleji...
Co se týče spotřeby oleje, je to dost... chce to určitě opravu...kroužky, gufera na ventilech, těsnění... zarovnal bych ještě hlavu, když už to je dole...cena závisí od toho kdo to bude dělat.. ve VW by byli schopní vzít jednou tolik než někde jinde.. Otázka co vše se tam bude dělat.. jestli k tomu i třeba rozvody s pumpou, když už to bude rozebrané...+ náplně...atd...
Přílohy
vacky.jpg
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
rombo
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1947
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: pálí olej 1.8T

Příspěvek od rombo »

R@ZOR: na tom víku teda dobrej humáč :D

vtuni: taky to mám jenom na sací ;).. AUM

lukasGII
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 28.03.2010 13:12

Re: pálí olej 1.8T

Příspěvek od lukasGII »

Tak u mě je to bohužel vyběhana díra na válec, prý by to bylo až na druhý vybrus. Tudíž asi seženu jinej motor...!

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: pálí olej 1.8T

Příspěvek od Doctor Driver »

Njn. s tim motorem nikdo nejezdí, jako starej dědek bhž. je potřeba s tím počítat, že tyto motory budou při určitém km proběhu spíše do šrotu, než na generálku. :/ Taky jsem ho v Octávce měl a vnitřek jsem naštěstí nikdy neviděl :)
VW Golf IV V6 4_MOTION

rimpac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 09.07.2012 07:33

Re: pálí olej 1.8T

Příspěvek od rimpac »

Pokud má někdo zakarbonovaný motor mohu jen doporučit do starého oleje nalít půl litru petroleje který maže a odstraňuje karbon, je to i hlavní přísada všech čističů na motor. A cca 30km jezdit. Pak vylít a motor je jak psí kulky.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“