Zapojení denního svícení.

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
machp
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 31.05.2011 20:23
Bydliště: Vocaszdejší:Liberec,Jičín

Re: Zapojení denního svícení.

Příspěvek od machp »

hasmen píše:To machp:Myslím si,že mlhovky musí svítit nejenom s parkovačkami,ale i s tlumenými světly... nesmí svítit s dálkovými,taky proč by měly - v mlze svítit dálkovými je logicky naprd :wink:
jasně i s potkávačkama to jsem nenapsal
Paseraty 2.0 TDI 103 KW 2008 CBAB

Uživatelský avatar
machp
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 31.05.2011 20:23
Bydliště: Vocaszdejší:Liberec,Jičín

Re: Zapojení denního svícení.

Příspěvek od machp »

napster píše:no nevím nevím koukám,že.jezdis v okolí MB a tady se policajti nebojí ohnout k autu. hlavně pokud te chytne z dopraváků Hlína,tak ten nediskutuje.
i Bolku už mám za sebou a bez ztráty kytičky,ale na Hlínu jsem nenarazil a že nejsou líný se ohnout to jsem taky zažil když jsem měl GIII trošku poladěnou a skoro hodinová diskuze o homologovanejch dílech počínaje předníma světlama od Helly přes folie na oknech k prahům,kolům a td. konče zalehnutím docela pěkné blondýnky pod auto a študování homologace na vejfuku a výsledek???? 500Kč za lékarnu :fool:
Paseraty 2.0 TDI 103 KW 2008 CBAB

DUB57
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 395
Registrován: 08.02.2011 08:18
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Zapojení denního svícení.

Příspěvek od DUB57 »

Tam jde o to aby bylo na skle světla napsáno RL 00 a Ečko o homolagaci.To světla do mlhy nemají (RL 00) a nejsou určena pro používání denního svícení (vyhláška).Napojení na č.6 je správně,ale při napojení LED světel RL 00,které mají obě odběr 15W.Až bude v zimě -20 a zapneš žhavení dohromady se světlama 110W,tak se potom nediv že třeba nenastartuješ.Koneckonců já tady nebudu někoho přesvědčovat,je to každého věc jak si to udělá a neznalost zákona neomlouvá.
VW Passat variant 1.9 TDI 96 KW 2003,VW Polo variant 1.9 SDI 1999,škoda 440 spartak 1957

Uživatelský avatar
Zdenal3D
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava

Re: Zapojení denního svícení.

Příspěvek od Zdenal3D »

chtěl bych se jen zeptat jestli jste někdo neřešil že když máte denní svícení tak nesvítí palubka dá se to někde přepinovat aby svítili budíky?

Uživatelský avatar
machp
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 31.05.2011 20:23
Bydliště: Vocaszdejší:Liberec,Jičín

Re: Zapojení denního svícení.

Příspěvek od machp »

DUB57 píše:Tam jde o to aby bylo na skle světla napsáno RL 00 a Ečko o homolagaci.To světla do mlhy nemají (RL 00) a nejsou určena pro používání denního svícení (vyhláška).Napojení na č.6 je správně,ale při napojení LED světel RL 00,které mají obě odběr 15W.Až bude v zimě -20 a zapneš žhavení dohromady se světlama 110W,tak se potom nediv že třeba nenastartuješ.Koneckonců já tady nebudu někoho přesvědčovat,je to každého věc jak si to udělá a neznalost zákona neomlouvá.
To potkávačky taky nemaj RL a svítí se snima ale to je jedno nikomu nic nevnucuji jen jsem napsal co mám já :good:
Lowbeam_DRL.jpg
full-voltage vs. reduced-voltage (DRL)
A jak už jsem psal stačí tam vrazit odpor a mám homologované DRL :drinks:
Paseraty 2.0 TDI 103 KW 2008 CBAB

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení denního svícení.

Příspěvek od napster »

stále to není homologované DLR....... a parkovacky nejsou brány jako denní sviceni.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
machp
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 31.05.2011 20:23
Bydliště: Vocaszdejší:Liberec,Jičín

Re: Zapojení denního svícení.

Příspěvek od machp »

napster píše:stále to není homologované DLR....... a parkovacky nejsou brány jako denní sviceni.
o parkovačkách jsem nepsal
http://eshop.autokelly.cz/catalog.aspx# ... fjPYSOLNA=" onclick="window.open(this.href);return false;
Paseraty 2.0 TDI 103 KW 2008 CBAB

Uživatelský avatar
manas1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 28.05.2009 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Zapojení denního svícení.

Příspěvek od manas1 »

takovej skromnej dotaz. svetla jsem pripojil primo ve vypinaci, myslim ze na slabej cerveno cernej. tvaril se jako parkovacka.(proste sel na nej proud az po otocenim vypinace do 1 a 2 polohy. denni sviceni chodi tak jak ma. ale kdyz pouziju svetelnou houkacku. tak denni svetla zhasinaj. a to asi neni dobre ci jo?

Uživatelský avatar
manas1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 28.05.2009 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Zapojení denního svícení.

Příspěvek od manas1 »

jo a jeste takova vsuvka. pouzil jsem kabelaz od mlhovek

DUB57
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 395
Registrován: 08.02.2011 08:18
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Zapojení denního svícení.

Příspěvek od DUB57 »

takovej skromnej dotaz. svetla jsem pripojil primo ve vypinaci, myslim ze na slabej cerveno cernej. tvaril se jako parkovacka.(proste sel na nej proud az po otocenim vypinace do 1 a 2 polohy. denni sviceni chodi tak jak ma. ale kdyz pouziju svetelnou houkacku. tak denni svetla zhasinaj. a to asi neni dobre ci jo?

MĚ NIC NEZHASÍNÁ,PROTOŽE MÁM POUŽITO NAPÁJENÍ + JENOM S Č.6 A KOSTRU.PROČ MÁŠ NAPOJENO NA SLABEJ ČERVENO ČERNÝ?
VW Passat variant 1.9 TDI 96 KW 2003,VW Polo variant 1.9 SDI 1999,škoda 440 spartak 1957

Uživatelský avatar
manas1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 574
Registrován: 28.05.2009 15:32
Bydliště: Pardubice

Re: Zapojení denního svícení.

Příspěvek od manas1 »

no aby mi po rozsviceni parkovacek zhaslo denni sviceni. taky jsem pouzil svorku c.15 napajeni. a potom jeden drat na zhasnuti primo z vypinace. ale nepamatuju si cislo. byl to nejakej slabej.

don Jose
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 06.02.2011 15:59

Re: Zapojení denního svícení.

Příspěvek od don Jose »

Světla pro denní svícení mohou svítit pouze bez všech dalších světel, pokud auto není těmito světly vybaveno musí přes den svítit potkávací (tlumená) světla spolu s parkovacími světly a osvětlením RZ. Přední světla do mlhy mohou podle současně platných předpisů svítit pouze spolu s obrysovými světly a osvětlením RZ. Současně s nimi mohou svítit světla tlumená i dálková (ač to nemá logiku) :-D Pouze zadní světla do mlhy musí svítit pouze s hlavními světly...

DUB57
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 395
Registrován: 08.02.2011 08:18
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Zapojení denního svícení.

Příspěvek od DUB57 »

Asi jeden z mála co si přečetl vyhlášku.
VW Passat variant 1.9 TDI 96 KW 2003,VW Polo variant 1.9 SDI 1999,škoda 440 spartak 1957

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení denního svícení.

Příspěvek od napster »

tak denní sviceni na RS mám zapojeny společně se zadnima svetlama. vyhláška je jedna věc a selskej rozum je věc druhá. za autem se často tahá platak tzn lepší,když svítí i zadek auta navíc vybojky nejsou levný na to,aby svítily celej den a noc. jsem zvedav kdy se v ČR tento zákon zruší stejně jako v Rakousku ani v německu se nesvítí celej den.....
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
tomtva
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 16.07.2010 16:24
Bydliště: České Budějovice

Re: Zapojení denního svícení.

Příspěvek od tomtva »

cau zajmava debata
ja mam na svojem passiku b5,5 ktereho mam pres rok udělané dení svícení také domlhovek od puvodniho majitele
je mi jasné že by se to pánům policistům nemuselo zamlouvat ale puvodni majitel jeste pridal drát k čidlu ruční brzdy takže pokud zatahnu rucni brzdu mlhovky nesvití

jinak jezdim s autem pres rok a nebyl jeden jedinej problem. jinak otec na superbu 04 ma mlhovku ve svetle takže jinak nez na ne pres den nesvítí

ja spíše uvažuji nacpat hid 4300k do obyc světel za čočku ale nevím za tohle bych uz urcite nekdy dostal. netusim jak jsou pani policiste vtomto aktivní v jč + zč
je mi jasné že mě prozradí absence ostřiku na prvni pohled
VW Passat Variant 3BG (B5.5) 11/2000 96KW AVF
V rodině: Suberb 96KW 5q rv2004 , VW Passat B5 81KW rv1997, VW passat rv 2004 AVF Euro4

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“