Demontáž sání a výměna svíček u motoru AKL s LPG

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Wasserfort
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 16.08.2012 08:46

Demontáž sání a výměna svíček u motoru AKL s LPG

Příspěvek od Wasserfort »

Ahoj všem! Příspěvky na tomto fóru pročítám již nějakou dobu a jsem velmi rád za mnohé dobré rady a zkušenosti, které jsem vyčetl. Přesto teď prosím o radu... Chtěl bych bych vyměnit svíčky a kabely na Golfu IV 1,6 74 kw typ motoru AKL. Mám namontováno LPG značky LandiRenzo. Chci se zeptat, jestli nemá někdo zkušenosti s demontáží sání motoru s LPG? ...právě abych se ke svíčkám dostal. Kdyby tam nebylo LPG tak bych se ke svíčkám asi dostal ale s LPG je na sání spousta dalšího a přístup bez demontáže je nemožný. Popřípadě ještě jaké doporučujete (po zkušenosti) svíčky, jestli parafínové nebo ze včelího vosku :D

Díky za rady!

Tak tady je pár fotek... zajímá mě taky, jestli je pod sáním těsnění, které se mi po demontáži rozpadne a taky jestli se nebude muset systém nějak odvzdušňovat.

Dík moc!
Přílohy
IMG_4160.JPG
IMG_4161.JPG
IMG_4167.JPG
IMG_4169.JPG
Naposledy upravil(a) Wasserfort dne 17.08.2012 08:17, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Demontáž sání a výměna svíček u motoru AKL s LPG

Příspěvek od tomakecTD »

No obecně u AKL se hůř dostává ke svíčkám. Taky mám landi, ale motor AZD 77kW. Mám to jinak, ale obecně musíš mít na sání vstřiky lpg. Já teď nevím jestli to sání chceš odšroubovat celý a nebo se dostat ke svíčkám. Ale všechny hadičky jsou propojeny mezi sebou a jdou rozebrat. I ty vstřiky jsou po jednom přímo na sání nebo v celém demontovatelném bloku. Co kdybys udělal fotku? :)
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Demontáž sání a výměna svíček u motoru AKL s LPG

Příspěvek od xerxes »

si to před demontáži pofot at se pak při montáži nezakopeš :wink:

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Demontáž sání a výměna svíček u motoru AKL s LPG

Příspěvek od xerxes »

:arrow: o pár témat níž http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=72&t=199791" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“