Jaký motor na LPG?

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Vajda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 29.11.2009 13:16

Jaký motor na LPG?

Příspěvek od Vajda »

Čau klubáci,
byl jsem majitelem VW GIV, do odby než mě sestřelil 84 letý řidič. Teď si chci koupit pašíka v benzínu a dát do LPG. Auto bych chtěl v kombiku, jaký motor je optimální na tohle auto? Poměr váha/výkon/spotřeba?

jan4motion
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.05.2012 21:20

Re: Jaký motor na LPG?

Příspěvek od jan4motion »

S 2.3 V5 125kW je jízda jedna radost :-) sám ho mám, k tomu 4motion a přestavěný na LPG systém Prins (holandský). Jezdím celkem stabilně za 1.38 Kč/km PHM. Motor sem tam vytáčím k šesti tisícům a jinak spíš svižná jizdá. Budou ti tu doporučovat 1.8T a budou mít částečně pravdu. Dvatrojku je potřeba mít v dobrém stavu, rozvody na tom dělat - to se člověk pak nedoplatí, pokud to nevydrží řemen. Pokud ti jde hodně o spotřebu, neber 4motion (cca 0,7l benzínu nahoru, nejen kvůli váze 90 kilo navíc). 1.8T ti dá relativně dobrou dynamiku bez podřazování, bral bych spíš silnější verze - 125kW, pokud bys měl štěstí na 135kw)...co ti nedá je zvuk. Ta jednaosmička má cca o půldruhého litru menší spotřebu. Určitě neber automat, to je další minimálně litr nahoru. I v některých dobrých a kvalitních LPG dílnách si ale připlatíš za to, že chceš LPG do auta s turbem. Další věc je, že passat ve slušném stavu je s motorizací 1.8T dražší než srovnatelně zachovalá 2.3.
Passat B5.5 2.3 V5 136kw 4motion Highline + Phoenix 17" + Prins VSI
ObrázekLPG

Uživatelský avatar
lanasxxx
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1252
Registrován: 09.10.2011 20:34
Bydliště: Teplice

Jaký motor na LPG?

Příspěvek od lanasxxx »

Ja nechapu lidi co si koupej naslaply auto a pak,kdyz zjistej kolik zere tak do nej zacnou cpat plyn....Kdyz mam na silny auto tak snad se vsim vsudy.Nebo si rozbity dily na aute lepite lepidlem?

Tomaskocz
Pilot
Pilot
Příspěvky: 856
Registrován: 25.12.2008 16:48
Bydliště: Krnov/Brno

Re: Jaký motor na LPG?

Příspěvek od Tomaskocz »

lanasxxx píše:Ja nechapu lidi co si koupej naslaply auto a pak,kdyz zjistej kolik zere tak do nej zacnou cpat plyn....Kdyz mam na silny auto tak snad se vsim vsudy.Nebo si rozbity dily na aute lepite lepidlem?
Máme V6 pašíka a proč ho nedát do LPG? Jezdíme levněji, neškodíš tolik přírodu, jedinná nevýhoda je rezerva v kufru. Golfa mám taky v LPG. Příští auto bude zase v LPG.
VW GOLF IV 1.6 16V AZD

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motor na LPG?

Příspěvek od KOŠŤÁL »

lanasxxx píše:Ja nechapu lidi co si koupej naslaply auto a pak,kdyz zjistej kolik zere tak do nej zacnou cpat plyn....Kdyz mam na silny auto tak snad se vsim vsudy.Nebo si rozbity dily na aute lepite lepidlem?
Co je na tom špatně? Motor se plynem nekurví,rozdíl ve výkonu je minimální,pokud je vůbec poznat.Úspora je jasná
Obrázek

jan4motion
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.05.2012 21:20

Re: Jaký motor na LPG?

Příspěvek od jan4motion »

lanasxxx:

A s čím jezdíš ty? Projel ses někdy v autě s LPG (nepočítám polský systém montovaný v garáži)? Pokud bereš LPG jen jako srajdu co autu škodí, tak jsi tak deset let nazpět. A co se týče výkonu - LPG má 100 oktanů, to u dobrého systému vyváží 5% pokles výkonu. Konkrétně u mého auta bys nepoznal že jedeš na plyn. Bombu mám místo rezevy, plnící ventil bys nenašel ani po hodině hledání...
Passat B5.5 2.3 V5 136kw 4motion Highline + Phoenix 17" + Prins VSI
ObrázekLPG

Uživatelský avatar
lanasxxx
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1252
Registrován: 09.10.2011 20:34
Bydliště: Teplice

Jaký motor na LPG?

Příspěvek od lanasxxx »

Jsi me nepochopil....Ja se nechapu lidi co si koupej naslaply auto a pak do toho daj lpg aby usetrily na spotrebe.Mam co mi vyhovuje passat 3c 1.9

Uživatelský avatar
vlastik.vitek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4688
Registrován: 20.03.2008 11:38
Bydliště: JV Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký motor na LPG?

Příspěvek od vlastik.vitek »

Na tom není nic k nepochopení :) Prostě je to každého volba, někdo zase může mít svoje proti naftě, ale nechci tady začínat ono nekonečné téma.. ;)
Mě osobně by se třeba líbila 2.8 V6 v Golfu IV (ale klidně i v pášovi) a mít to na LPG. Nikdo nic nepozná dokud neuvidí nálepku na skle a do podzemních garáží nejezdím 8)
Audi A4 B6 v dehtu ...
Vento VR6 NA PRODEJ
Yamaha R1,
ex Audi S4 B5 Sprint Blue , ex GTI 16V
ex Audi A4 3.0 V6 Quattro, ex Audi S6 C5 4.2 V8 Avant

jan4motion
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.05.2012 21:20

Re: Jaký motor na LPG?

Příspěvek od jan4motion »

takže si v žádném autě s moderním LPG nejel. Já tvrdím, že mít silné auto nutně neznamená, že musím projezdit majlant. Jezdím s autem hodně a kupoval sem ho právě proto. Dřív než sem si ho vybral, tak sem věděl, že budu jezdit na LPG. Podle tvého názoru by možná lidi se silným motorem měli všude ukazovat, že "na to mají"...nejsem ten typ a klidně se nechám předjet od trabanta, když zrovna nebudu mít potřebu jet rychlej. A co jiní projedou - a i s dieslem je to víc, já můžu dát znovu do auta. To jsou jednoduché počty.
Passat B5.5 2.3 V5 136kw 4motion Highline + Phoenix 17" + Prins VSI
ObrázekLPG

Uživatelský avatar
lanasxxx
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1252
Registrován: 09.10.2011 20:34
Bydliště: Teplice

Jaký motor na LPG?

Příspěvek od lanasxxx »

Jo jasny...je to muj nazor a i posledni dobou se mi zda,ze i benzinovy motor je spolehlivejsi nez naftak.Ale naftu jsem si vybral kvuli spotrebe.Driv jsem mel 1.8T. A osobne kdybych nekoukal na to kolik auto zere tak bych si koupil v benzinu nejakou 3.2 a vic....a do toho bych lpg nedal...

jan4motion
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.05.2012 21:20

Re: Jaký motor na LPG?

Příspěvek od jan4motion »

Ve firmě, kde mi dělali montáž, mají dva rally tréninkové lancery, oba na plyn. Chlap si tam nechával předělat i Cayenna (asi ta 3.2), byl o tom článek i na sauto.cz. Je jasné o co jde, ale na druhou stranu proč ne...mně je 20 a jezdím s tím do školy. A když už si zmínil ten diesel, překvapilo mně, že s 3.0 TDI v A Q7 se dá jezdit za 7 litrů stylem předjeď všechny :-)
Passat B5.5 2.3 V5 136kw 4motion Highline + Phoenix 17" + Prins VSI
ObrázekLPG

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: Jaký motor na LPG?

Příspěvek od Cestovatel »

Abych se vrátil k původnímu dotazu: já osobně mám v Passatu s LPG 1.8 20V 92 kW. Původně jsem chtěl 1.8T, ale to z jistých důvodů nevyšlo. Pro běžné ježdění ta atmosféra stačí. Někdy si postesknu, že bych to turbo bral, ale pak si řeknu, že s tím by byla jedna menší starost navíc. Pokud bych kupoval Pašíka dnes, byl by to 2.3 V5 110 kW (ten má rozvodový řetěz), nebo ještě lépe V6 2.8 anebo vůbec nejlíp W8. To všechno bez problémů snese LPG provoz. Zkrátka staré dobré "objem ničím nenahradíš." V tomto případě se to týká hlavně spolehlivosti. A jinak já mám polský systém a nemám z toho vůbec strach - když to namontuje člověk, který se v tom vyzná a je schopen se o to dobře postarat i po montáži, není problém. Toť mé postřehy.

jan4motion
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.05.2012 21:20

Re: Jaký motor na LPG?

Příspěvek od jan4motion »

Jen na doplnění cestovatele - i V5 125kW má samozřejmě řetěz a myslim, že je lepší volbou než starší 110kW. Pokud jde o spotřebu - 2.8 má o 2 litry (benzínu) větší spotřebu a na W8 musí být člověk tak trochu srdcař. Jednou jsem bral v Želechovicích plyn a stála tam W8. Když sem se dal do řeči s obsluhou stanice tak z něj vypadlo, že je to firemní auto a jezdí minimálně za 17 litrů plynu.
Passat B5.5 2.3 V5 136kw 4motion Highline + Phoenix 17" + Prins VSI
ObrázekLPG

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: Jaký motor na LPG?

Příspěvek od Cestovatel »

jan4motion má recht. W8 je lahůdka. Ale někdy bych se s ní rád svezl. Ze zvědavosti a pro radost. Já jsem ale skromný a asi bych se spokojil i s V6 :blush:

Vajda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 29.11.2009 13:16

Re: Jaký motor na LPG?

Příspěvek od Vajda »

Auto budu mít na to, abych se s ním vozil a ne ukazoval, že na to mám. Doporučujete teda 1.8? S turbem nebo bez?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“