Problém s denním svícením-HOTOVO

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Problém s denním svícením-HOTOVO

Příspěvek od saax »

Předem se omlouvám že toto téma zakládám i zde-ale asi sem chodí víc machrů než do sekce 3C :wink:

Potřebuju radu ohledně denního svícení- namontoval jsem si tam ledky viz.obrázek-koupil jsem celý ten plast aby to pasovalo k mlhovkám a trošku i vypadalo-měl jsem původně spínání denního svícení udělaný tak že se mi rozsvěcovaly xenony, teď je to zapojený tak že se sepnou ledky a ty se potom vypnou když rozsvítím hlavní světla.
Problém:
Pokud mám rozsvícené denní svícení nefunguje mi tzv.světelná houkačka-tedy to probliknutí dálkových světel-rozsvítí se pouze kontrolka dálkových světel ale xenony ne-jen se mi hned potom rozsvítí kontrolka že mám prasklou žárovku...
Pokud mám rozsvícené hlavní lampy dalkové fungují v pohodě.
Má někdo radu co s tím??
Zkoušeli jsme to napojit i na parkovačky,ale když jsem potom parkovačky zapnul ledky jen pohasli místo toho aby se vypnuli uplně...
Předem díky za návrhy a rady.
Saax
Přílohy
ledky.jpg
Naposledy upravil(a) saax dne 04.09.2012 19:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
charlie77
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 27.12.2009 16:16
Bydliště: okres TC
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s denním svícením

Příspěvek od charlie77 »

Pocitam, ze mas bixenony, takze kdyz chces bliknout, tak to nejde, protoze to prerusuji ty ledky. Tudiz si auto mysli, ze je vybojka ko. Takze jedine vymyslet jine zapojeni, aby proud prosel pri blikani do svetel a nebyl prerusenej dennim svicenim. Mozna nejake relatko..

Je ale divny, ze parkovacky jen pozhasnou, ty by mely zhasnout, nejspis to mas spatne zapojene. U tech ti to chybu nehlasi?

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Problém s denním svícením

Příspěvek od ppfox »

Konečně někdo kdo si to koupil a vidím jak to skutečně vypadá na autě :good: taky o tom uvažuju, ale teď jsem trochu na vážkách - napiš prosím pokud to vyřešíš, tak jakým způsobem. A ještě pls kde a za kolik jsi to kupoval?
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
cervik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 06.06.2009 21:53
Bydliště: Veselíčko

Re: Problém s denním svícením

Příspěvek od cervik »

Podle mě je nejjednodušší denní svícení napojit na alternátor jak začne dobíjet tak se zapne,přes přepínací relé které je ovládané parkovacímy světly.Jak se parkovačky zapnou,denní svícení to odpojí :wink: Při tomhle zapojení bys neměl mít problém s světelnou houkačkou.

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: Problém s denním svícením

Příspěvek od saax »

Zkusím ten nápad s tím altikem zmínit mechanikovi-díky za tip :wink:

Jinak to svícení jsem koupil zde
http://www.nejlepsiautodily.cz/?id=Vyhledat&di=DRLVW08" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: Problém s denním svícením

Příspěvek od saax »

charlie77 píše:Pocitam, ze mas bixenony, takze kdyz chces bliknout, tak to nejde, protoze to prerusuji ty ledky. Tudiz si auto mysli, ze je vybojka ko. Takze jedine vymyslet jine zapojeni, aby proud prosel pri blikani do svetel a nebyl prerusenej dennim svicenim. Mozna nejake relatko..

Je ale divny, ze parkovacky jen pozhasnou, ty by mely zhasnout, nejspis to mas spatne zapojene. U tech ti to chybu nehlasi?
Ano, mám bixenony. Mechanik taky navrhnul zapojení ještě nějakého dodatečného odporu,už prý něco shání tak uvidím.
Jinak nepohasnou parkovačky při jejich rozsvícení ale pohasnou ledky...
Oni to je vlastně i napsáno v popisu těch ledek...

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Problém s denním svícením

Příspěvek od ppfox »

Ono, jestli nebude problém v něčem jiném - ty světla se dělají buď pro halogeny, nebo pro xenony - tak jestli nemáš tu nevhodnou variantu?

"Pro vozidla s halogenovými světlomety (není vhodné pro xenonové světlomety) , včetně kompletní plug and play sady, kabelový svazek pro halogenové světlomety."
http://www.tuningshop.cz/svetla-pro-den ... kou-chrom/" onclick="window.open(this.href);return false;

"Pro vozidla s xenonovými světlomety, obsahují kompletní plug and play sadu, elektrický svazek pro xenonové světlomety."
http://www.tuningshop.cz/svetla-pro-den ... kou-chrom/" onclick="window.open(this.href);return false;
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: Problém s denním svícením

Příspěvek od saax »

ppfox píše:Ono, jestli nebude problém v něčem jiném - ty světla se dělají buď pro halogeny, nebo pro xenony - tak jestli nemáš tu nevhodnou variantu?

"Pro vozidla s halogenovými světlomety (není vhodné pro xenonové světlomety) , včetně kompletní plug and play sady, kabelový svazek pro halogenové světlomety."
http://www.tuningshop.cz/svetla-pro-den ... kou-chrom/" onclick="window.open(this.href);return false;

"Pro vozidla s xenonovými světlomety, obsahují kompletní plug and play sadu, elektrický svazek pro xenonové světlomety."
http://www.tuningshop.cz/svetla-pro-den ... kou-chrom/" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: :o :158:
A sakra, tak o tomhle jsem vůbec nevěděl a prodejce mě taky nějak neinformoval... Tohle asi bude příčinou..
Co je v tom teda navíc?? Nějaký odpor či co?

Uživatelský avatar
charlie77
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 27.12.2009 16:16
Bydliště: okres TC
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s denním svícením

Příspěvek od charlie77 »

Spíš relé a jiny zpusob zapojeni

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Problém s denním svícením

Příspěvek od ppfox »

saax píše:A sakra, tak o tomhle jsem vůbec nevěděl a prodejce mě taky nějak neinformoval... Tohle asi bude příčinou..
Co je v tom teda navíc?? Nějaký odpor či co?
Taky myslím, že to bude jinak zapojený - nicméně, právě jsem je objednal, tak ti pak dám vědět jestli to chodí jak má
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: Problém s denním svícením

Příspěvek od saax »

charlie77 píše:Spíš relé a jiny zpusob zapojeni
ok- a můžeš poradit jaký jiný způsob zapojení by byl ještě možný? Přes ten altik?

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: Problém s denním svícením

Příspěvek od saax »

ppfox píše:
saax píše:A sakra, tak o tomhle jsem vůbec nevěděl a prodejce mě taky nějak neinformoval... Tohle asi bude příčinou..
Co je v tom teda navíc?? Nějaký odpor či co?
Taky myslím, že to bude jinak zapojený - nicméně, právě jsem je objednal, tak ti pak dám vědět jestli to chodí jak má
Tak dej vědět jak jste to zapojili :wink:
Kdybych tohle věděl že existují dva druhy tak jsem si ušetřil spoustu starostí... Ale jinak to s tím vypadá dobře a svítivost těch ledek je velice slušná. :good:

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Problém s denním svícením

Příspěvek od ppfox »

Jasně - pak ti sem dám info :drinks:
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
saax
Závodník
Závodník
Příspěvky: 529
Registrován: 22.03.2008 19:50
Bydliště: Svitavy

Re: Problém s denním svícením

Příspěvek od saax »

Tak zkoušeli všelijaký přepojení a nic...
Dokonce i když mám zapnutý hlavní světla a chci jen probliknout dálkovýma tedy použít tu sv.houkačku tak se sice dálkové rozsvítí ale okamžitě se mi rozsvítí kontrolka že mám vadnou žárovku...
Takovou radost jsem z těch ledek měl a teď z toho mám spíš nervy.. chjo..
Nedokáže ještě někdo poradit? Co třeba něco překodovat v řídicí jednotce?

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Problém s denním svícením

Příspěvek od ppfox »

tak bohužel... :negative:

Vážený zákazníku,

Vaše objednávka s číslem 134..... byla stornována.

Oznamujeme Vam, ze vas produkt je zcela vyprodan. Timto jsme nuceni, ac neradi, vasi objednavku stornovat. Dekujeme za pochopeni TuningShop.cz

skladem v ČR jsem je nenašel, mají je tady https://www.dectane.de/product_info.php ... xenon.html" onclick="window.open(this.href);return false; ale na to abych je objednal mám slabé znalosti DE a EN a navíc ta cena je už přes...nechám tedy zatím svítit xenony :?
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“