Praskly intercooler

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
monndy15
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 14.12.2011 16:39

Praskly intercooler

Příspěvek od monndy15 »

Zdravim dnes mi cestou do prace starsne zaclo sycet jak s papynaku z leve strany jak je ic.Prosel sem hadici tlakovou nahore i dole co je hend od ic a jsou v poradku.Jen sem si vsiml ze u spoju jsou takove zamastene jak dkyby to tak foukalo.Muze to delat i sam intercooler.Popripade hodte prosim fotky jake hadice mam vsechny skontrolovat.Diky za pomoc.Jinak auto jede normalne ani nehuli.Zvuk je slyset jak zacne tlacit turbo zacina to nak od 1500 otacek.Ale jak stojim na miste to mco slyset neni jen jak je motor v tahu.
Naposledy upravil(a) monndy15 dne 26.08.2012 17:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
prassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severozápad

Re: Syceni od IC.Prosim poraďte.

Příspěvek od prassat »

Často se takto projevuje prasklá hadice, pokud chceš mít jistotu, raději je vyndej a pořádně zkoukni, většinou ta díra není ani vidět (je tam jen nepatrná čárka, až v tahu motoru se objeví díra. Někdy bývá kolem díry ta hadice mastná. Hadice rádi praskaj....
Passat B8 sedan 2016, BiTDi, DSG 4x4 @ 223 kW/560 Nm
Superb sedan 2009, V6 3.6 FSi, DSG 4x4 @ 191 kW/350 Nm
Fabia 2005, 1.4i 16V + automatka @ 55 kW/126 Nm

monndy15
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 14.12.2011 16:39

Re: Syceni od IC.Prosim poraďte.

Příspěvek od monndy15 »

Tak uz jsem na to prisel je praskly intercoler.Ale po vytahnuti jsem zjistil ze uz byl nekdy spravovany.Nevite nekdo proc to mohlo prasknout?

Uživatelský avatar
playboy
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 31.08.2012 12:29
Bydliště: okolo Prahy

Re: Praskly intercooler

Příspěvek od playboy »

Ahoj, mě taky praskl sériový intercooler přesně v těch spojích. U mě to bylo tím, že přes něj i s původním turbem VA teklo 1,5bar :-) A když jsem viděl jak je ten cooler od výroby udělaný, ani se nedivím :roll:
Transporter T5 2,5TDI 96kw++ + SW Profituning Praha- 267PS/576Nm
BMW 535d + SW Profituning - 399ps/841Nm

https://www.facebook.com/garagepowercz/
https://www.facebook.com/garagelightingcz/

Uživatelský avatar
Jenda.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 801
Registrován: 11.07.2009 19:02
Bydliště: BRNO

Re: Praskly intercooler

Příspěvek od Jenda. »

monndy15 píše:Zdravim dnes mi cestou do prace starsne zaclo sycet jak s papynaku z leve strany jak je ic.Prosel sem hadici tlakovou nahore i dole co je hend od ic a jsou v poradku.Jen sem si vsiml ze u spoju jsou takove zamastene jak dkyby to tak foukalo.Muze to delat i sam intercooler.Popripade hodte prosim fotky jake hadice mam vsechny skontrolovat.Diky za pomoc.Jinak auto jede normalne ani nehuli.Zvuk je slyset jak zacne tlacit turbo zacina to nak od 1500 otacek.Ale jak stojim na miste to mco slyset neni jen jak je motor v tahu.
Přesně můj problém :evil: :evil:

dvorky1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 28.08.2010 06:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Praskly intercooler

Příspěvek od dvorky1 »

a potrebujes jinej?nebo se to da opravit?mam na dily Pasika B5 z GB je to 1,9 TDi 81 kw AFN.
v pripade zajmu je k mani za 1000
dvorky1@seznam.cz

Uživatelský avatar
Zeloch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 28.02.2011 19:06
Bydliště: Sušice

Re: Praskly intercooler

Příspěvek od Zeloch »

Čau chlapi. Mám podobný problém. Taky mi někde utíká vzduch jakoby od intercooleru. Hadice jsem kontroloval,akorát vím že spoj mezi hadicí a a intercoolerem je oblitý od oleje. Nedávno jsem to důkladně čístil a objevilo se to znovu. Olej se z auta nestrácí. Jen mě napadlo jestli není v tom spoji nějaké těsnění??? Nikdy jsem to zatim nerozebíral. Díky za každou radu. Vizuelně tam nikde žádná díra není.... VW Passat 1.9TDI 96kW+chip na 115kW....

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Praskly intercooler

Příspěvek od M@ty »

Mohla se ti vysunout hadice. Nic nenormálního zvlášť když jsou ohoblovány zámky pro drátovou sponu. Někdo to řeší naprudko vrutem skrz. :lol:

Hadice mají těsnění. Dohromady jich je sedm. Jedno s menším průměrem je hned za turbem, ostatních šest je stejného průměru : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... D#p2906877

Olej se tam dostává především odvětráním bloku a něco málo přidá i turbo. U sebe jsem to vyřešil montáží odlučovače a vyvedení odvětrání mimo sání ven do atmosféry. Je to dle P. Jokeše : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... D#p3056176
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Zeloch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 28.02.2011 19:06
Bydliště: Sušice

Re: Praskly intercooler

Příspěvek od Zeloch »

Tak jsem koukal a hadice tam sedí pěkně.zamky ohoblovaný nejsou. Tak zkusím ještě vyměnit těsnění na hadici a pak už nevim.:-)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“