PŘÍSLUŠENSTVÍ, HASIČÁK: jaký máte a kde ho vozíte?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
RamuSAG
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 04.09.2010 21:48
Bydliště: Praha-Žižkov

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, HASIČÁK: jaký máte a kde ho vozíte?

Příspěvek od RamuSAG »

Já mám jeden hasičák zezadu přední sedačky řidiče 1kg v origo držáku a druhý vzadu taky za sedačkou, ten je 2kg je těžší a tak není jednoduché ho někam umístit. Oba jsou práškové.




VW Sharan I 1,9 TDI CL 1997 66kW
Přílohy
IMG_0446.JPG
IMG_0442.JPG
VW Sharan I 1,9 TDI CL 1997 66kW EGR OFF

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, HASIČÁK: jaký máte a kde ho vozíte?

Příspěvek od smolda »

Hasičák už možná bude bez tlaku, pokud ano, natlakuj ho klidně z kompresoru. Ale bacha, bude to nejspíš tetrachlorák a ty jsou zakázaný, páč když se s ním stříká na žhavý železo, vyvíjí se fosgen a nebo podobnej sajrajt. Klidně ho můžeš použít na umytí motoru a nebo součástek při opravách.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

jizva
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 22.10.2011 06:38
Bydliště: Frýdlant

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, HASIČÁK: jaký máte a kde ho vozíte?

Příspěvek od jizva »

tak ten sprej není špatný,ale malý,stačí tak na začínající požár.Je lepší koupit aspoň 1kg přístroj práškový.Dá se koupit skoro všude(OBI,BAUMAX,atd.) přibližně za 300kč.

Uživatelský avatar
Bondik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 25.03.2008 09:38
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, HASIČÁK: jaký máte a kde ho vozíte?

Příspěvek od Bondik »

Já jsem ten dvoukilový práškový nacpal také k heveru a to tam mám i plnohodnotnou lékárničku,trojúhelník a nějaké drobnosti typu startovací kabely ampérově skoro na náklaďák,rukavice,hadr.... 8)
TDI ;))

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, HASIČÁK: jaký máte a kde ho vozíte?

Příspěvek od smolda »

Sice hasičák ještě stále v autě nemám, ale až dojde k nákupu, rozhodně ho umístím pod sedadlo řidiče (pár fotek už tu bylo). Jelikož mívám kufr dost nacpaný, než bych se k hasičáku dostal, mohl by být pozdě a nebo velmi pozdě. Z toho co se tu psalo, to bude rozhodně minimálně 2kg práškáč, proto že umí udělat pořádný oblak, který se dostane všude, tak by neměl být problém s uhasením. V žádném případě to nebude kabelkovej hasičák.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, HASIČÁK: jaký máte a kde ho vozíte?

Příspěvek od parizek_ltm »

ja mam kilovku u rucky a pohoda, pac ji moc nepouzivam :)

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, HASIČÁK: jaký máte a kde ho vozíte?

Příspěvek od jbarman »

Pročetl jsem téma a posílám pár postřehů

V autě (i v garáži) doporučuji hasící přístroj práškový alespoň 1 kg, ale větší je lepší. Viděl jsem úspěšné hašení počínajícího požáru 0,5kg hasícím sprayem.
Při požáru v motorovém prostoru, nikdy neotevíráme naplno motorové víko, aby oheň nedostal náhlý přísun kyslíku. Pootevřeme a škvírou, nemusíme ani přesně, krátce několikrát za sebou, přivřeme kapotu a počkáme chvíli co to udělá. Pokud se nic neděje, opatrně otevřeme kapotu a dohasíme ohnisko zbytkem hasiva.
Zkuste HP umístit tak, aby se dal co nejrychleji použít. Na rychlosti zásahu dost záleží.
Všechny moderní hasící přístroje jsou funkční i za mrazu. (i vodní, ale vodní nedoporučuji)
Snažte se udržovat hasící přístroj v kondici. 1 x do roka revize, 1 x za 5 let tlaková zkouška.

Nejhorší je v autě nemít nic k hašení a jenom se smutně a bezmocně koukat, jak z malého plamínku shoří celé auto

http://www.youtube.com/watch?v=IBwdxRWF ... ature=plcp" onclick="window.open(this.href);return false;

Dedla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 18.11.2009 22:14
Bydliště: Praha

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, HASIČÁK: jaký máte a kde ho vozíte?

Příspěvek od Dedla »

..Jasně,kyslík je svině...
Já jsem spíš názoru,že vozit sebou nějaký 1kg/2kg "mimino" nemá ani smysl,protože tím téměř nic neuhasíte.
Mrkněte,jak shořelo auto Prokopovi:
http://www.ewrc.cz/ewrc/show.php?id=204 ... sne-rychle" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, HASIČÁK: jaký máte a kde ho vozíte?

Příspěvek od smolda »

Tak to je opravdu smutek.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, HASIČÁK: jaký máte a kde ho vozíte?

Příspěvek od M@rty74 »

OT: Pánové strašné na tom je, že v soutěži jako je tato jsou na místě dříve reportéři nežli hasiči - v seriálu WRC a dojezd 18 minut? Navíc pořadatelé přihlíží a nechají stát diváky pár metrů od hořícího auta... Když jsem měl co do činění s MČR v TruckTrialu tak nám AČR zrovna němce a ADAC dával za vzorný příklad pořadatelů - realita jak vidět je jiná. Jinak Martina bezmezně obdivuji, že udržel nervy a byl schopen s hořícím autem za zády poskytovat rozhovor na kameru...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, HASIČÁK: jaký máte a kde ho vozíte?

Příspěvek od jbarman »

Pochybovat o hasičáku v autě? To je jako proč mít na autě brzdy? Stejně i když je mám, tak v zatáčce zdemoluji auto. :negative: A že auta mají čím dál kvalitnější brzdy, ale i jiné systémy pasivní a aktivní ochrany je jenom snahou o zvyšování bezpečnosti. Co se u starého auta stalo při havárii? Dveře i okna se rozbily a pokud to posádka přežila, tak se jí podařilo uniknout plamenům. Kdežto dnes, kdy okna u dveře jsou součástí pevnostního skeletu auta, posádka náraz nebo převrácení přežije určitě lépe, ale pokud auto začne hořet, nedostane se ven. Dveře drží pevně, okna jsou pro posádku zevnitř nerozbitná a navíc, havárie dnes bývají ve větších rychlostech. Větší energie znamená větší nebezpečí pořáru. Dnes je větší pravděpodobnost, že posádka v autě uhoří než že zahyne mechanickým zraněním. Je pravdou, že na takové požáry, pokud se nedostaneš ven a nemůžeš aktivně hasit po kapotou, ti výše uvedené hasičáky nestačí. ALE POZOR! Jsou i lepší systémy hašení do auta, například pražské autobusy, poté co jich několik baflo a jeden shořel si nechali namontovat FIRESTOP. http://www.tepostop.cz/cs/hasici-system ... -firestop/. Jedná se o automatický hasicí systém velmi jednoduchý a spolehlivý, má prakticky neomezené možnosti využití a nepotřebuje žádné zdroje napájení. Hlavní součástí je trubička, která vlivem tlaku uvnitř a zvýšení teploty praskne, vytvoří trysku a hasivo z nádoby začne okamžitě proudit do ohniska požáru a chráněného prostoru. Tím dojde k velmi rychlému a účinnému hasicímu zásahu. Kolega to má namontované v pašíkovi. Stálo ho to 5000 kč vč odborné montáže. Tohle vidím jako smysluplný vývoj hasících přístrojů do auta. Divím se, že automobilky takový systém do auta nemontují standardně. Vždyť, kdyby se to montovalo ve velkém, cena by šla dolu.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, HASIČÁK: jaký máte a kde ho vozíte?

Příspěvek od smolda »

... ale automobilky by o těch pár aut co ročně shoří, měly menší kšeft. Jestli si myslíš že jim jde o naší bezpečnost, pleteš se.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, HASIČÁK: jaký máte a kde ho vozíte?

Příspěvek od Marek77 »

Hasičák v autě nevozím.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, HASIČÁK: jaký máte a kde ho vozíte?

Příspěvek od smolda »

To je tvoje rozhodnutí. Spousta lidí vozí aspoň hasící spray (i když je relativně na prd).
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘÍSLUŠENSTVÍ, HASIČÁK: jaký máte a kde ho vozíte?

Příspěvek od Marek77 »

To je možné. Ale spousta lidí naopak nevozí nic.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“