1.4Tsi a LPG,co vy na to?

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
pepino Rline
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 365
Registrován: 03.12.2010 08:09
Bydliště: Vilémov okr. Děčín

Re: 1.4Tsi a LPG,co vy na to?

Příspěvek od pepino Rline »

Dandim píše:Hoši tak já jsem nalákal tatu a strejdu na CNG a spustil takovou menší lavinu o CNG v našem okolí :-)
Tata si koupil předváděcího VW CADDY 2.0 CNG z výroby (přesedlal z Sharana) a je to paráda :-) cca 5 kg/100 km v městě :-) 1 kg = 23,4 Kč Cena víceméně se už několik roků nemění :-)
Strejda šel do IVECO DAILY 3.0 CNG spotřeba: cca 10 kg/100 km takže na tom dost vydělává! odveze 6 palet za 2,3 Kč/ km
Myslím že spočítal cca 150 - 200 tis. úsporu za PHM za rok !!! Dělá autodopravu.
Jinak jednou jsem se ptal na Ford Focus přestavbu a byl to ranec - myslím 40 tis. Kč.
Výhoda je také že jezdíte se splatností - příjde faktura a netankuje Vás špatná kvalita PHM :-D
Doporučím weby:
cng.cz - jsou tam i ceny a stanice v ČR
cngcompany.cz - zde máte i autobazar- http://www.cngcompany.cz/24-autobazar_o ... ng_vozidel" onclick="window.open(this.href);return false;

Jestli máte někdo dotazy tak se ptejte :-)
Jediný problém: auta... je jich málo... buď jděte do nového nebo dovoz. Je jich tu bohužel málo.

pepino Rline: CNG a LPG není to samé! LPG je odpad z ropy CNG je čisté palivo!! Stačí?
Možná máš pravdu,ale těch plynů je daleko víc,ale stojím si za tím že je cng je stlačený lpg

Uživatelský avatar
Dandim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: 1.4Tsi a LPG,co vy na to?

Příspěvek od Dandim »

Liší se ty plyny ve složení a samozřejmě tlaku.
CNG cca 98% čistý metan
LPG- směs propanu a butanu
zdroje:
http://www.hybrid.cz/clanky/vse-o-cng-1-uvod" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.cngcompany.cz/11-rozdily_mezi_cng_a_lpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: 1.4Tsi a LPG,co vy na to?

Příspěvek od Thorwards »

Tak jsem se ptal ve společnosti co dělá přestavby jak LPG tak CNG a E85 a na 1,4 TSi jde prý jen přestavba na LPG a k plynu ten motor pak spotřebuje ještě cca 2 litry benzínu. Tak nevím, jestli se to vyplatí, ještě kdyby měli odejít vstřiky...

VWKamca
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 05.09.2011 21:42

Re: 1.4Tsi a LPG,co vy na to?

Příspěvek od VWKamca »

Hoši krásně se to tady čte o těch vašich úsporách,ale jestli pak počítáte s revizí co 2roky a tlakovou zkouškou tuším co 5let?? to vše násobit počtem lahví! to se musi také promítnout do ceny za 1/km a to už nemluvě o výměně tlakových lahví(životnost) Kolik že jich vlastně máte na CNG pod autem??

Uživatelský avatar
Dandim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: 1.4Tsi a LPG,co vy na to?

Příspěvek od Dandim »

Vedle jak ta jedle :-) Pokud koupíte auto přestavěné (např Caddy o těch to vím) tak JEDINÁ!! věc navíc ohledně údržby je ta že co 20! (dvacet) let vyměníte všechny nádoby. To auto nevím zda bude existovat za 20 let :-) - asi jo :-). Auta z Německa mají nalítané i 400-500 tisíc na CNG. U Caddy není ani žádný filtr plynu (U IVECA je- teď ho strejda nechal měnit - po 80 000 km byl úplně čistý).
Toto se mění u přestaveb. Tam se nějaké údržby dělají.
Jediné co můžete dělat (dobrovolně) nechávat si změřit úniky plynu (je to CNG takže ten přístroj má každý plynař).
Ještě neplatíte silniční daň :-) takový bonus :-)

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: 1.4Tsi a LPG,co vy na to?

Příspěvek od Thorwards »

Na škoda foru jsem našel zajímavý odkaz: http://www.skoda-auto.pl/pl/oferta/auto ... ennik.html" onclick="window.open(this.href);return false; V Polsku nabízí úpravu přímo škoda.

pepino Rline
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 365
Registrován: 03.12.2010 08:09
Bydliště: Vilémov okr. Děčín

Re: 1.4Tsi a LPG,co vy na to?

Příspěvek od pepino Rline »

No chlapi vidím to tak,že můj tiguánek bude asi jako první přestavěnej na LPG no a pak uvidíme kdo z koho,jestli řeči nebo články a samozřejmě vám také povím za kolik korunek jsem ujel 680km,asi se ted ptáte proč 680km, no prostě jsem na mojí nádrž víc nenajel

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: 1.4Tsi a LPG,co vy na to?

Příspěvek od Thorwards »

Tak to jsem zvědavej, určitě pak napiš prosím nějaké postřehy. Od jaké společnosti to budeš mít? Myslím výrobce přestavby.

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: 1.4Tsi a LPG,co vy na to?

Příspěvek od Thorwards »

Tak co, už to máš namontované?

pepino Rline
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 365
Registrován: 03.12.2010 08:09
Bydliště: Vilémov okr. Děčín

Re: 1.4Tsi a LPG,co vy na to?

Příspěvek od pepino Rline »

Včera jsem volal a sovtvér stále není pracujou na tom, musím říct že mě to docela štve,ale nenadělám nic, zajímaví je že do Tsi 118kw sovtvér je a montujou to,musím ještě čekat jakmile bude něco vědět hned mě bude kontaktovat a já vám dám taky samozřejmě hned vědět

Uživatelský avatar
paviuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 19.05.2012 23:02

Re: 1.4Tsi a LPG,co vy na to?

Příspěvek od paviuk »

pepino Rline píše:No chlapi vidím to tak,že můj tiguánek bude asi jako první přestavěnej na LPG no a pak uvidíme kdo z koho,jestli řeči nebo články a samozřejmě vám také povím za kolik korunek jsem ujel 680km,asi se ted ptáte proč 680km, no prostě jsem na mojí nádrž víc nenajel
Jakou máš technologii zvažuji Vialle 1,2 LPdi: Přímé vstřikování LPG pro 1,2 TSI ale ta cena :-(
VW Golf VI Comfort Edition 1,2 TSI 77 kW - 17" Wellington

Uživatelský avatar
Thorwards
Závodník
Závodník
Příspěvky: 585
Registrován: 09.12.2009 22:32

Re: 1.4Tsi a LPG,co vy na to?

Příspěvek od Thorwards »

Máte už někdo LPG nainstalované? Od koho jste si to nechali udělat? Jakou máte spotřebu a jak jste spokojeni?

pepino Rline
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 365
Registrován: 03.12.2010 08:09
Bydliště: Vilémov okr. Děčín

Re: 1.4Tsi a LPG,co vy na to?

Příspěvek od pepino Rline »

Zatím ještě ne a čert ví jestli to bude zatím sovtvér stále není

pepino Rline
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 365
Registrován: 03.12.2010 08:09
Bydliště: Vilémov okr. Děčín

Re: 1.4Tsi a LPG,co vy na to?

Příspěvek od pepino Rline »

Tak jsem poznal jednoho pána a říkal mi že už je to vymyšlený a je to ve fázi atestu spočíváto v tom že tam u motoru bude něaký válec ve kterým se bude míchat plyn s benzínem dohromady aby to do trisek šlo připravený a nedocházelo k vysoký teplotě nic víc zatím nevím,ale vypadá to slibně tak snad za pár měsíců :drinks: :good:

Brouczech
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: 1.4Tsi a LPG,co vy na to?

Příspěvek od Brouczech »

pepino Rline píše:Tak jsem poznal jednoho pána a říkal mi že už je to vymyšlený a je to ve fázi atestu spočíváto v tom že tam u motoru bude něaký válec ve kterým se bude míchat plyn s benzínem dohromady aby to do trisek šlo připravený a nedocházelo k vysoký teplotě nic víc zatím nevím,ale vypadá to slibně tak snad za pár měsíců :drinks: :good:
Ahoj. Rád bych otevřel tuto diskuzi.... jak jsi dopadl? Mas..nebo mel jsi ho nakonec namontovane? Co ta spotřeba s tim vstřikem LPG a benzin dohromady? Mám teď 1.8T v LPG a jednoznačná spokojenost....Řeším teď nákup jiného vozu, právě s TSi :( Diky za info

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“