Tempomat B6 motor ALZ

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Benyhof
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 06.06.2008 11:32

Tempomat B6 motor ALZ

Příspěvek od Benyhof »

Zdravím,
potřeboval bych poradit. Koupil jsem si páčku a stáhl nějaké návody ,ale docela mě trochu zaskočilo připojení.
Jelikož mám typ: Passat variant B6 - 3BG rok 2001
75kW typ motoru ALZ
tak mi nesedí ty barvičky v konektoru :( a ten konektor je docela obsazeny tak nevim co s těma pinama co už tam jsou?
Přikládám foto konektoru ....
Přílohy
Konektor.jpg

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat B6 motor ALZ

Příspěvek od tornado1 »

to máš asi blbý konektor...
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Benyhof
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 06.06.2008 11:32

Re: Tempomat B6 motor ALZ

Příspěvek od Benyhof »

No to je docela možný :)
Protože k té páčce mi poslali akorát papír s postupem montáže nejspíš na škodovku kde je konektor T10k
a ten návod je tak stručný a bez jediného obrázku že jsem z toho docela jelen ...
Pořád hledám na netu nějaký postup ,ale nenašel jsem zatím nic na typ motoru ALZ ... :cry:

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat B6 motor ALZ

Příspěvek od tornado1 »

jestli ti poslali kabeláž s návodem na konektor T10k tak ti nebude sedět velikost pinů ani barvy!!!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Benyhof
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 06.06.2008 11:32

Re: Tempomat B6 motor ALZ

Příspěvek od Benyhof »

Naprosto s tebou souhlasím.
Začíná mi to taky nějak docházet :)
Bohužel nesedí to ... takže jsem začal improvizovat a zatím jsem došel k nákresu schématka se značením jaké mám, nebo spíše jaké mi poslali... Protože to asi napájím přímo na konektor k řídící jednotce...
Mám jen strach aby byla moje jednotka schodná s tím co je na nákresu ???
Ten nákres jsem si právě sesmolil z manuálu jak na passata ,ale co ta ŘJ to je pro všechny stejný??? :?
Přílohy
Napojení.JPG

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat B6 motor ALZ

Příspěvek od tornado1 »

není to stejné!!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Benyhof
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 06.06.2008 11:32

Re: Tempomat B6 motor ALZ

Příspěvek od Benyhof »

A jéje a nevíte náhodou jak to mám zapojit ?
8O

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: Tempomat B6 motor ALZ

Příspěvek od chonsicek »

musíš si sehnat schema přimo na tvoje auto nejlip... tak už to neni problem zapojit když víš ktery drat je ktery.. nebo jestli to chceš přímo napinovat do jednotky..ale upozornuju že je to docela hodinářská práce :D stačilo jednou..
Polo 1.4TDI

Benyhof
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 06.06.2008 11:32

Re: Tempomat B6 motor ALZ

Příspěvek od Benyhof »

No tak začínám být zoufalý ,protože jsem zatím nikde nenašel elektroschéma mé R.jednotky :cry:
Pro ukázku jsem vyfotil ještě konektory pod ŘJ ... ten úplně vpravo jsem vtáhnul pod volant ..
je to ta první fotka ,ale asi zbytečně, protože to nebude to co sem si myslel.
Nemá někdo to schéma na 1.6 75kw?
Přílohy
Bez názvu.jpg

Benyhof
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 06.06.2008 11:32

Re: Tempomat B6 motor ALZ

Příspěvek od Benyhof »

Tak konečně :yahoo:
Googlil jsem ,ale pěkně dlouho a nakonec jsem našel tohle : http://forum.skodahome.cz/topic/36413-elschemy/" onclick="window.open(this.href);return false; :good:
Tak se pudu odpoledne zavřít do garáže a nevylezu dokud to nenapojim... :lol:

Děkuji tornado1 za upozornění, že ty jednotky nejsou stejný :thanks:

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat B6 motor ALZ

Příspěvek od tornado1 »

zapojení tempomatu je stejné pro všechny motorizace, myšleno napojením na 15-pin bílý konektor - tam připoj kabely od páčky!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Benyhof
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 06.06.2008 11:32

Re: Tempomat B6 motor ALZ

Příspěvek od Benyhof »

Ty máš určitě na mysli :
sejměte víčko (D) držáku svorkovnice v oddělovacím prostoru, rozpojte bílou 15ti pólovou svorkovnici T15a (E - šipka), držák svorkovnice v oddělovacím prostoru se nachází v motorovém prostoru pod motorkem stěračů
- protlačte protikus 15ti pólové svorkovnice T15a (E) do vnitřního prostoru vozidla
- vypíchněte ze spínače pedálu spojky černo/modrý vodič a vložte jej do přiložené jednopólové svorkovnice (C)
- do uvolněné pozice zasuňte dutinku červeno/bílého vodiče tempomatu (B)
- přiloženou jednopólovou svorkovnici zapojte do jednopólové svorkovnice svazku elektrické instalace tempomatu
- černou 10ti pólovou svorkovnici T10v zapojte do příslušné svorkovnice na přepínači pod volantem (A)
- čtyři volné vodiče (nože) zapojte do protikusu bílé 15ti pólové svorkovnice T15a ve vnitřním prostoru vozidla následujícím způsobem:
modrý vodič PIN 8
červeno/žlutý vodič PIN 9
černo/bílý vodič PIN 10
červeno/šedý vodič PIN 7
- nasaďte protikus 15ti pólové svorkovnice T15a zpět do držáku svorkovnice v oddělovacím prostoru
- upevněte sponkami svazek el. instalace tempomatu (B) nad spínací skříňkou ke stávající elektrické instalaci spínací skříňky
- zapojte všechny rozpojené svorkovnice
- namontujte zpět všechny demontované díly a připojte akumulátor


No ,ale při mé smůle jak mám napojit spínač spojky, když mám kabel bez té propojky? a k tomu ještě jiné barvy :roll:
Nebude to potom blbnout při sešlápnutí spojky?
Teoreticky by to potom při sešlápnutí nemuselo vypnout...

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat B6 motor ALZ

Příspěvek od tornado1 »

ty ale nemáš správné piny, ušetříš si vyndávání bílé svorkovnice do prostoru nohou - je to celkem pakárna to vyndat, rozebrat konektor a vložit tam piny... protáhni kabel od tempomatu do oddělovacího prostoru a připájej dráty od svazku tempomatu ke kabelům v bílé svorkovnici které vedou od RJ
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat B6 motor ALZ

Příspěvek od tornado1 »

kabel ke spojkovému kabelu je jenom napájení pro sepnutí klíčku, připoj to do pojistkové skříny ke kabelu od pojistky č.5
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Benyhof
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 06.06.2008 11:32

Re: Tempomat B6 motor ALZ

Příspěvek od Benyhof »

No ten kablik pro spojku vubec nemam :(
Mam 4 zily + 1 zili zvlast (cervenou) pro pripojeni napajeni na tu pojistku.
No a na tu spojku nemam nic ... tak jsem trochu neporozumel tomu druhemu odkazu...
Jinak s tim protlaceni mas pravdu je to fakt pakarna kdyz jsem vytahoval tu cernou tak jsem malem pukl vzteky :)
Napajim to jak jsi mi psal ,ale mam porad strach co s tou spojkou?

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“