SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mikycarp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 21.11.2009 18:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od Mikycarp »

RamuSAG píše:Tak zatím musím konstatovat, že při suchu a mlhách vidím po osazení OSRAMek lépe. Pravda zatím jsem s tímhle svícením nezažil za tmy déšť.
Já je mám od jara na doporučení Michalla a maximální spokojenost - od té doby v noci vidím :good: :good:
SAG - ideální auto na ryby

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od M@rty74 »

Tak mi přátelé praskly . . . . NERVY !!!

Za poslední půlrok jsem vyměnil 7ks žárovek H7 - minulý týden praskla poslední.

Objednal jsem tedy nový petrolej a knoty do svých předních petrolejek.

Dnes jsem "namontoval" do obou světel "odporové vedení" původem určené do Škody Fabie ( číslo dílu 6Y0941855 ) a k tomu OSRAM NIGHT BREAKER PLUS H7 55W 12V +90% .

Odporové vedení stálo 220,- a "járovky" 428,- ( pokud by je někdo chtěl - aukro - prodejce davidhula - radost u něj nakupovat )

Pokud ani tohle nepomůže - žárovka odejde dříve nežli za rok tak buď začnu jezdit jen přes den - na denní svícení a nebo to přestavím na ty proklínané xylofony !!!

HOWONG !
odpor.jpg
žár.jpg
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

BlueDot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 23.05.2009 13:33

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od BlueDot »

Tak do toho jdu taky ... na AutoKelly je vedeni ke koupi za 119 kaček ... funguje to v pohodě i v SAGu?

Uživatelský avatar
Mikycarp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 21.11.2009 18:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od Mikycarp »

K čemu je to dobré, takové odporové vedení? Resp. jak to funguje?
SAG - ideální auto na ryby

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od michall »

Vlákno žárovky má zastudena malý odpor, takže při zapnutí jím protéká vyšší proud, než při svícení. To vedení má jistý odpor, který omezí proudový ráz při zapnutí a navíc na žárovce není plné napětí palubní sítě, takže je lehce (neznatelně) podžhavená a měla by vydržet déle.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

BlueDot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 23.05.2009 13:33

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od BlueDot »

Na Fabce mi zarovky horely jedna za druhou a tahle vec to zastavila, resp. vratila na unosnou mez. Ted za zimu jsem v Sharykovi menil 3 H7 po sobe ... vzdycky praskly pri startu ... takze pokud je to dil pouzitelny i pro Sharana (a predpokladam ...proc by nebyl?) tak zaplat priroda za nej ;-) jenom me to doted nenapadlo ;-)

Uživatelský avatar
Mikycarp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 21.11.2009 18:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od Mikycarp »

Michalle, díky za osvětu :thanks:
SAG - ideální auto na ryby

Uživatelský avatar
SkejT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pod Pradědem

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od SkejT »

chtel jsem se zeptat na radu,nema nekdo tip na slusne parkovacky do hlavnich svetel SII?
Koupil jsem si LED a hned jsem je vyhodil do kose (pokud mozno ne LED).
nedela se treba ve verzi diadem?
ratte opa

rssc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 31.08.2012 16:58
Bydliště: Nový Jičín

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od rssc »

Dobrý den mám dotaz ohledně Xenonových výbojek D2S 8000K k originálním světlometům, mám je nyní ve světlech na seatu alhambra (XENON D2S+H7 světlomet (E.O.) BOSCH/AL) a vychazející světlo je velice chabe. Staré vybojky už nemám tak nevím jestli jsem neměl zvolit jinou vybojku třeba Philips D2S 6000K 35W u které je napsáno 35W. U těch nynějších mi to připadá jako kdyby nejely na plný výkon je možné že některé výbojky potřebují více nebo méně W. O svítivost v jenotkach K mi nejde. Díky za odpověď a za každou radu.
Seat Cordoba 1998 55kW
Seat Alhambra 2004 96kW + chip

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od trepifajxl »

Problém bude spíš v barvě světla Sežeň 6000K a níž Ideál tak 4500K
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
RamuSAG
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 04.09.2010 21:48
Bydliště: Praha-Žižkov

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od RamuSAG »

Je notoricky známo, že jedničkové modely prostě "nesvítí". Kdo tenhle model vlastní a jezdí hodně za tmy určitě tento problém má. V listopadu loňského roku jsem po dlouhém laborování a zkoušení různých druhů žárovek osadil OSRAM NICHT BREAKER Plus v provedení H4 a zkušenosti mám dobré. Viditelnost i za deště je nesrovnatelně lepší a životnost žárovek skutečně delší. Zatím je to dle mé zkušenosti to nejlepší, co lze dosáhnout při té bídě konstrukce reflektorů, kterými jsou jedničkové modely vybaveny a respektování předepsaného výkonu žárovek 60/55W.
Takže z mého hlediska mohu doporučit. Slíbil jsem (str.15), že podám info ohledně zkušeností s těmito žárovkami, takže skoro po roce tak pro všechny "jedničkáře" činím.



VW Sharan I 1,9TDI CL 1997 66kW EGR OFF
VW Sharan I 1,9 TDI CL 1997 66kW EGR OFF

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od michall »

Já teda mám v autě H7 Starline a drží už asi 3 nebo 4 rok a jsem spokojenej.



No .... teda mám jí v krabičce s náhradníma, ve světlech jsou H7 Osram NBR.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
OndraVyskov
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 15.02.2010 18:58
Bydliště: Brno a okolí

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od OndraVyskov »

Nemáte někdo zkušenost s xenonovou výbojkou D2S Osram Silvestar?? Je to výbojka s údajně vyšší učinností +30%.
Na svém předchozím autě jsem vyzkoušel H7 Osram Silvestar, které sice svítily dobře, ale do dvou měsíců se mi přepálilo vlákno. Prodejce sice uznal reklamaci, ale upozornil mě, že se nejedná o výrobní vadu, ale o to, že vyšší svítivosti je dosaženo jiným typem vlákna, které má nižší životnosti. Asi opět do dvou měsíců od reklamace mi jedna z těch žárovek přestala svítit, tak jsem se na to vykašlal a vrátil se zpět k "normálním" H7.
Nyní mám strach, abych podobně nedopadl s výměnou výbojek v mé Alhambře, neboť cena těchto výbojek je mnohonásobně vyšší, než kolik jsem ztratil za pokusy s H7 Silvestar.

Díky za Váš názor.

Ondra
Seat Alhambra BTB 110kw, r.v.2006, zatím vše origo

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od matko001 »

Ja som na rady fordclubu kupil PHILIPS 85122+ Plus a zatial ich mam iba chvilku, ale som s nimi spokony a recenzie boli super, tak pevne verim, ze to bude OK.

V porovnani s Keetec, ktore som tam mal ako docasne riesenie predtym to je neskutocny rozdiel.
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: jaké typy žárovek používáte?

Příspěvek od patper »

OndraVyskov píše:Nemáte někdo zkušenost s xenonovou výbojkou D2S Osram Silvestar??

Ondra
Nevim ted presne ,zda Osram Xenarc Silverstar +30% ,nebo OSRAM XENARC COOL BLUE INTENSE ,ale kolega je vychvaloval :!: Az to bude aktulani , pujdu do nich :wink:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“