Anténa

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
pomaru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 23.06.2009 16:04
Bydliště: Velky grunoW

Re: Anténa

Příspěvek od pomaru »

ahoj všici, trochu se vtírnu. zkoušel jsem připojit zesilovač antény a vše bylo OK, ale jakmile jsem zapnul zapalování jen šílený šumění :? nevíte kde by mohla být chyba? díky moc za každý nápad. mám origo prut, ale neorigo rádio pioneer

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Anténa

Příspěvek od delong »

A načo si pripojil ten zosilovač? Tak keď naštartuješ a zhorší sa to tak ti vypadlo napájanie 12V pre zosilovač nie? Tak zapoj zosilovač tam kam patrí. Pozor zapojenie origo rádia a neorigo sa na ISO konektore značne odlišuje! Tak si to zapojenie ISO konektora skontroluj. A pre istotu zmeraj odber prúdu toho zosilovača :wink: . Ďalej je možné že pri naštartovaní sa ti dostáva "elektrický bordel" na napájanie rádia z alternátora . Dá sa to krásne "vidieť" osciloskopom . Podľa mňa máš špatne zapojený ISO konektor. Skús ešte druhé rádio.

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Anténa

Příspěvek od delong »

kmara píše: Jinak zdá se mi, že jsem napájení antény měl, jenže mi to i při vypnutým zapalování žralo 1,4A (kdysi jsem to tady řešil) a tak mi to známej elektrikář ustřihl a teď už to nežere tolik..
Rádio berie ešte po vypnutí do 30 minút 550mA prúdu. 1,4A ti bralo len rádio alebo celkový odber meraný na akumulátore? Buď máš chybu v rádiu (VF diel FM možná príčina BB814 - Silicon Variable Capacitance Diode :mrgreen: ) alebo studeňák v stupnom diely VF FM .
Nalaď stanicu a vypoj anténu zober šróbovák a "pichni ho namiesto antény" do stredu anténneho konektora začne hrať naladená stanica alebo žiadna zmena?

Uživatelský avatar
kmara
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1276
Registrován: 16.10.2011 21:06
Bydliště: MoraVWa

Re: Anténa

Příspěvek od kmara »

1,4A byl celkový odběr na baterce.
S tím šroubovákem to zkusím zítra a co by to znamelo, kdyby hrála naladěná stanice?
VW Golf IV black magic, 1.9 TDi, 81 kW, r.v. 2002

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Anténa

Příspěvek od delong »

Že VF diel tunera (FM) časť by mohla byť dobrá.Selektivita vstupnej časti prijímača reaguje :wink: .

Uživatelský avatar
pomaru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 23.06.2009 16:04
Bydliště: Velky grunoW

Re: Anténa

Příspěvek od pomaru »

delong píše:A načo si pripojil ten zosilovač? Tak keď naštartuješ a zhorší sa to tak ti vypadlo napájanie 12V pre zosilovač nie? Tak zapoj zosilovač tam kam patrí. Pozor zapojenie origo rádia a neorigo sa na ISO konektore značne odlišuje! Tak si to zapojenie ISO konektora skontroluj. A pre istotu zmeraj odber prúdu toho zosilovača :wink: . Ďalej je možné že pri naštartovaní sa ti dostáva "elektrický bordel" na napájanie rádia z alternátora . Dá sa to krásne "vidieť" osciloskopom . Podľa mňa máš špatne zapojený ISO konektor. Skús ešte druhé rádio.

měl jsem to napojené na zkoušku jak na stálý proud pro rádio tak na spínaný proud přes který oživuju i zesilovače v kufru na repro, ten el. bordel by si myslím dělal bordel i na tom zesilovači na repro nebo může mít vliv pouze na ten anténí?

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Anténa

Příspěvek od delong »

Na ten anténny zosilovač ten elektrický bordel síce môže mať vpliv ale len za predpokladu že je filtrácia napájania toho anténneho zosíka KO. A máš tam zapojený aj fantómov napájač? Môže byť vadný aj ten.
Mal si zapojené len rádio a repro bez tých zosilovačov v kufri keď ti to šumelo? Popozeraj poriadne ukostrenie a premeraj aj kostru antény aj s koaxialnym káblom. Tá vie to totiž narobiť poriane problémy. Aj také ako máš ty. Šum je hneď po zapnutí zapalovania alebo po naštartovaní keď už motor beží? Pre teba najjednoduchšie bude skúsiť napríklad druhé rádio alebo použiť na skúšku druhú anténu zo zabudovaným zosilovačom. Alebo ešte prehoď druhý fantómov napájač . Uvidíš ako sa to bude správať ďalej.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“