1.9d nejde nastartovat

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
majkls11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 03.09.2012 12:37

1.9d nejde nastartovat

Příspěvek od majkls11 »

Zdarvim zde všechny a prosim o pomoc. Jelikož jsem nikde po netu neobjevil řešení mého problému, obracím se na vás.
Problém zní: na felicii 1.9 D Jsem měnil čerpadla kus za kus naprosto totožné, po namontování, nastavení rozvodů, snad i dobrého odvzdušnění, nejde nafta do vstřiků ale zpátečkou se vrací. Solenoid na otvírání nafty cvaká takže otvírá ale pro jistotu ho skoušim i přes baterii,ale pořát nic. Tak už mě nic nenapadá. PZN.čerpadlo co jsem namontoval je z funkčního motoru ale rok stálo,mám zato že vněm i nafty trochu bylo. Předem díky za každou pomoc :good:

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9d nejde nastartovat

Příspěvek od pino.t »

A na tom předchozím motoru, než jsi ho vymontoval, nastartoval jsi ho?
Vypadá to, že čerpadlo nedává dostatečný tlak. Možná by bylo dobré ho dát nějakému čerpadláři na kontrolu, případně seřízení.
Jinak asi záleží na typu čerpadla, jestli je to Bosh, nebo Siemens, ale u toho druhého jsou velké problémy s odvzdušněníním, kamoš se na tom trápil několik večerů a to jen protože mu došla nafta. Nakonec tím nějakou pumpičkou protlačil spoustu nafty a pak to chytlo.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

majkls11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 03.09.2012 12:37

Re: 1.9d nejde nastartovat

Příspěvek od majkls11 »

To čerpadlo je z motoru co se mi před očima zadřel na místě,ale je to rok co to stálo tak nevim ale když jsem sním točil rukou venku tak znej nafta cákala. A čerpadlo je značky lucas. ještě mě napadlo jestli stím nemá něco společného immo???

Uživatelský avatar
cervik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 06.06.2009 21:53
Bydliště: Veselíčko

Re: 1.9d nejde nastartovat

Příspěvek od cervik »

Podle mě to máš zavzdušněný.Taky se mi to párkrát stalo že po výměně na startér auto nechytlo.Pokud máš na 100% nastavený rozvody tak zapřihnout na lano a roztáhnout.Mi to vždycky pomohlo a pak už to chytalo na startér pěkně :wink:

Uživatelský avatar
sakytu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 10.11.2009 18:39
Bydliště: SVWK/ Zlate Moravce / Nitra

Re: 1.9d nejde nastartovat

Příspěvek od sakytu »

pise ze mu naftu tlaci cez prepad takze zavzdusnene to asi mat nebude...
VW Golf IV Variant 1,9TDI ALH -> EGR-off + TT puky+ Jednohmota+HDS57+VR6+ Dlhy 5Qalt + 312mm ATE v predu + ATE v zadu + FB Sprint 764 + Chip by TDIFun-> 106kW/145PS/351Nm

majkls11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 03.09.2012 12:37

Re: 1.9d nejde nastartovat

Příspěvek od majkls11 »

Tak už vrčí. A bylo to pouze na imobilizéru. A co pomohlo? výměna čerpadla obnáší i výměnu imma, plus kroužek kolem spínačky a somozřejmě i klíčku. Poznatek čerpadla lucas montované do starších koncernů. Mají elektronické zavírání nafty uvnitř čerpadla,tudíš nestačí píchnout proud do solenoidu na zavírání nafty. Díky všm za poznatky. :good:

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“