Omletá vačka

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Janik721
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.09.2012 19:20
Bydliště: Štětí

Omletá vačka

Příspěvek od Janik721 »

Zdravim všechny VW nadšence... Koupil jsem si asi před měsícem pašíka 1.9TDI 96kw 4motion (motor AVF) a hned asi po padesáti km co jsem ujel se mi samozdřejmě vy.ral... :-(
Závada: motor má zvuk jak traktor, netáhne jak by měl, v tahu se celý auto totálně rozvibruje a ve filtr boxu to dost bublá. Když rozdělám filtr box tak místo aby motor nasával tak vyfukuje.
Hodil jsem to tedy do servisu a když to rozebral tak zjistil že je vymačkané uložení vstřiků a gumičky jsou v háji... Taky je dost vydřená vačka... :-( Obávám se že bude v háji i ventil... Teď bude kontrolovat kliku a když bude v háji tak počítám že je po motoru páč oprava by vyšla dráž než novej motor... Teď v čem potřebuji poradit... :-)

Mám sehnat rovnou celou novou hlavu a celý vršek (v případě že bude klika OK) nebo jen nechat zkontrolovat hlavu, ventily a dát novou vačku?
Vstřiky jsou ok... Ty mám zkontrolovaný... Popřípadě nemáte někdo doma válet jen tak ladem komplet hlavu na tenhle motor za rozumnou cenu???

Předem díky za rady... Janik721
VW Passat 1.9 TDI 96kw 4motion 2004

Uživatelský avatar
fredh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 21.08.2010 20:03
Bydliště: Vysočina

Re: Omletá vačka

Příspěvek od fredh »

jako první bych si přečetl pořádně smlouvu, cos podepsal a šel se bít s předchozím majitelem.
Passat B5 sedan, r.v. 97, 1.9Tdi 81Kw, Passat B5 combi, r.v. 99, 1.9Tdi 81Kw

Gti --> Gti --> Vts --> Gti-->Tdi

Janik721
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.09.2012 19:20
Bydliště: Štětí

Re: Omletá vačka

Příspěvek od Janik721 »

fredh píše:jako první bych si přečetl pořádně smlouvu, cos podepsal a šel se bít s předchozím majitelem.
Mno v tom je právě problém... Majitel mi udělal technickou na který bylo vše OK ještě koupil nový třmeny na zadek což taky nebylo docela levný... auto mi dokonce přivezl a já osobně jsem ho odvezl zpět bez sebemenšího náznaku závady... Po ujetí dalších asi 50 km tohle... :-( Ve smlouvě je taková pro mě špatná věta že auto kpuji tak jak stojí a že mi nebyli zatajeny žádné skryté vady a když jsem majitele informoval o tomto problému tak samozdřejmě dává ruce pryč tak nevím co s tím... :-(
VW Passat 1.9 TDI 96kw 4motion 2004

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Omletá vačka

Příspěvek od morlog »

a ty si byl seznamen ze tam je v haji vacka tak to je tim padem skryta zavada

Uživatelský avatar
Lukas44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 07.01.2010 18:40
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Omletá vačka

Příspěvek od Lukas44 »

Jinak hlava na AVF leží u mě na garáži... teda bez vstřiků takže v případě zájmu sz...
Golf IV 1.9 TDi 66 kW / Passat 1.9 Tdi 96kw 4x4 .....bejvávat PASSAT B5 1.8T 110 kW

Uživatelský avatar
playboy
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 31.08.2012 12:29
Bydliště: okolo Prahy

Re: Omletá vačka

Příspěvek od playboy »

Tohle ale je skrytá vada která se za 50 ani 500km neudělá. To potvrdí i soudní znalec. Buď sežeň někoho kdo umí vyřizovat takovýhle věci a má na to patřičnou postavu, a nebo se na to vyprdni. Za soudy to zase asi nestojí, není to tak drahý jako čas strávený po těch soudech a doprava tam... Já na to bohužel postavu nemám, ale líbit bych si to nenechal. Je to zas.aná svi.árna a ten prodávající zku.vený podvodník. Když byl takhe ochotnej, tak je jasný že to moc dobře věděl a byl moc rád že se toho zbavil.
Transporter T5 2,5TDI 96kw++ + SW Profituning Praha- 267PS/576Nm
BMW 535d + SW Profituning - 399ps/841Nm

https://www.facebook.com/garagepowercz/
https://www.facebook.com/garagelightingcz/

Janik721
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.09.2012 19:20
Bydliště: Štětí

Re: Omletá vačka

Příspěvek od Janik721 »

playboy píše:Tohle ale je skrytá vada která se za 50 ani 500km neudělá. To potvrdí i soudní znalec. Buď sežeň někoho kdo umí vyřizovat takovýhle věci a má na to patřičnou postavu, a nebo se na to vyprdni. Za soudy to zase asi nestojí, není to tak drahý jako čas strávený po těch soudech a doprava tam... Já na to bohužel postavu nemám, ale líbit bych si to nenechal. Je to zas.aná svi.árna a ten prodávající zku.vený podvodník. Když byl takhe ochotnej, tak je jasný že to moc dobře věděl a byl moc rád že se toho zbavil.
Asi tak nějak... Tenhle tejden sundá vanu a když bude klika OK tak se na to vyprdnu... on už mi řekl ať ho dám k soudu jestli chci že mi nic platit nebude... :-( Holt mam na to pech mno... Já tu postavu bohužel taky nemám... ale dík...
VW Passat 1.9 TDI 96kw 4motion 2004

Uživatelský avatar
fredh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 21.08.2010 20:03
Bydliště: Vysočina

Re: Omletá vačka

Příspěvek od fredh »

já bych se teda za svoje práva bil, jak by to jen šlo. Nechat to plavat, je jako by sis nechal přímo tím pánem sr*t na hlavu...
Passat B5 sedan, r.v. 97, 1.9Tdi 81Kw, Passat B5 combi, r.v. 99, 1.9Tdi 81Kw

Gti --> Gti --> Vts --> Gti-->Tdi

Uživatelský avatar
playboy
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 31.08.2012 12:29
Bydliště: okolo Prahy

Re: Omletá vačka

Příspěvek od playboy »

A máš na to postavu? :) Já bych se taky bil jak vzteklej, ale nebylo mi dopřáno. A tahat se kvůli takovýhle blbosti po soudech, na to bych se já vykašlal. Na každou svi.i se vaří voda :?
Transporter T5 2,5TDI 96kw++ + SW Profituning Praha- 267PS/576Nm
BMW 535d + SW Profituning - 399ps/841Nm

https://www.facebook.com/garagepowercz/
https://www.facebook.com/garagelightingcz/

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Omletá vačka

Příspěvek od PlusOne »

fredh píše:já bych se teda za svoje práva bil, jak by to jen šlo. Nechat to plavat, je jako by sis nechal přímo tím pánem sr*t na hlavu...
Pokud má ve smlouvě, že auto kupuje, jak stojí, tak už s tím většinou nenadělá nic - hodně záleží na tom, jak konkrétně je sepsaná smlouva, a za co se zcizitel ve smlouvě zaručil.
Viz. http://www.epravo.cz/top/clanky/odpoved ... 20681.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ve většině případů takhle sepsané smlouvy to ale není o tom, že by prodejce byl ta svině, sám jsem se takto několikrát "pojistil", i když jsem si nebyl vědomý žádné vady prodávané věci - češi jsou národ vychcaný, a já nemám náladu na to, aby mě nějaký chytrák po pěti měsících od prodeje tahal po soudech za to, že jsem mu, podle jeho názoru, něco zamlčel - následují tahanice, dokazování, posudky, táhne se to, a na takové věci já nemám čas ani náladu.
Pokud se kupujícímu tahle forma smlouvy nezamlouvá, nemusí na ni přistoupit, a může si koupit auto jinde.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Dejv01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Omletá vačka

Příspěvek od Dejv01 »

Ja nevim no...ale kdo z vas vidi do motoru? Prez plastovej a plechovej dekl...jestli vacka byla total ko pred koupi tak motor asi nesel jak ma jit a to me by odradilo,pokud sel jak ma mohla se stat zavada raz dva. Treba jako prasklej pist na avf ku ze..taky praskne jen tak bez priciny :)
Preju hodne stesti pri oprave.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Omletá vačka

Příspěvek od napster »

tohle není skrytá vada. Stala se nám stejná věc. Prodaly jsme auto, pán volal po nějaký době,že po několika set kilometrech mu praskla vačka,ventily KO apod. prostě se mu to potkalo. chtěl se soudit,že je to skrytá vada. po komunikaci s našim právníkem si to rozmyslel. kamarádovi volal kupující za týden a najetých 200km,že mu vylítla klika z motoru a chtěl zaplatit opravu. byla to Fabia RS. bohužel u smlouvy stačí dobře formulovat pár slov a nenaděláš nic.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

dibarbora
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 12.07.2009 23:39

Re: Omletá vačka

Příspěvek od dibarbora »

Tiez si myslim, ze to nema vyznam riesit. Z pohladu predavajuceho by som tiez trval na zmluve bez akejkolvek zaruky. Z pohladu kupujuceho je to bohuzial smola na zly kup (alebo absolutna neznalost problematiky, clovek od fachu by mozno problem odhalil pred kupou), auto je vzdy macka vo vreci ci uz nove alebo starsie. Ked chcem zaruku tak kupujem nove, ked na to nemam, tak musim znasat aj taketo riziko.

Janik721
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.09.2012 19:20
Bydliště: Štětí

Re: Omletá vačka

Příspěvek od Janik721 »

Zdravim... Tak paším je hotovej a lítá jako drak.. :-) Stálo mě to cca 20 tis i z výměnou filtrů a oleje... nakonec jsem měnil celou hlavu... Teď ale ještě jeden dotaz... Kámoš mi pořád dokola cpe že se mi stejně ten motor znova vys.ere protože to prej nevydrží spodek... Jelikož já se v motorech až tak mega moc nevyzná ptám se tedy...

Má kámoš pravdu a odravdu to spodek nevydrží?

Měl jsem sundanou i vanu kvůli kontrole kliky a šál a v servise mi řekl že je to OK... Hlavu jsem tam dával po repasu, slízlou (takže silnější těsnění) zabroušený ventily a nová gufera a vačka... Jo a ještě samozdřejmě nový těsnění na vstřiky... Hlava má najeto asi 150000 a spodek auta má 196000 km... Tak si myslim že ty tlaky nejsou zase tak velký... bo se pletu a spodek půjde do kopru??? Už mam toho auta docela dost... Hned po opravě se mi ještě přidřel kompresor od klimi... Už jsem chtěl brát kladivo a mlátit do toho dokud ten motor nevypadne ale pak sem si to rozmyslel... Díky za rady

Janik721
VW Passat 1.9 TDI 96kw 4motion 2004

Uživatelský avatar
playboy
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 31.08.2012 12:29
Bydliště: okolo Prahy

Re: Omletá vačka

Příspěvek od playboy »

No asi to bude mít najeto víc km, ale pokud se k tomu předchozí majitelé chovali dobře, spodek 96kw v sérii dokáže vydržet 800tis km. Těžko ale říct kolik ten tvůj skutečně má :? Já mám na tacho asi 360 000km, ale divil bych se kdyby to bylo skutečné :D Pokud neklepe, nežere olej, má dobrou kompresi, dobře chytá a nemá prostě žádný příznaky, tak by měl vydržet dalších xset tisíc :good:
Transporter T5 2,5TDI 96kw++ + SW Profituning Praha- 267PS/576Nm
BMW 535d + SW Profituning - 399ps/841Nm

https://www.facebook.com/garagepowercz/
https://www.facebook.com/garagelightingcz/

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“