Problém s 1,6 sr

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Vasilij
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 04.09.2012 17:47

Problém s 1,6 sr

Příspěvek od Vasilij »

Zdravím , potřeboval bych poradit s problémem , který mi dělá můj VW Golf IV 1,6sr (74kw). Nikde mi zatím neřekli kde může být problém , tak doufám že mi pomůžete. Při přidání plynu auto nemá výkon a dost cuká , pak to z ničeho nic na pár sekund rozjede a jede jak má a pak zas cuká a ztrácí výkon . Někde mi říkali ,že problém může být ve špatném benzínu , ale nádrž sem celou nechal vypustit a dal sem tam kvalitní benzín , ale pořád to dělá ten samý problém. Dokonce i svíčky sem koupil nové a na počítači to žádnou chybu neukazuje. Už opravdu ztrácím víru , že bych se toho problému mohl zbavit.. předem díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
malyhonza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 28.09.2007 20:24
Bydliště: špk

Re: Problém s 1,6 sr

Příspěvek od malyhonza »

co klapka nebo třeba palivový filtr??

F92
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 27.08.2012 21:39

Re: Problém s 1,6 sr

Příspěvek od F92 »

Čus.. nechci zakládat nové téma, tak píšu sem.. asi druhý den jde z motoru takové cvakání, které ale není nijak hlasité.. spíše než na otáčkách se intenzita zvětšuje při rychlosti.. jde to prakticky nonstop.. po otevření kapoty to jde jakoby z ventilu.. ale žádná ztráta výkonu nenastala ani nic jiného. Měl bych to jít řešit nebo počkat jestli to nepřestane? A ještě mi cca do 15ti minut od nastartování cukne auto po spuštění plynu při jízdě, ale potom to úplně přestane. To už ale děla delší dobu.. čím by to mohlo být? Díky za odpovědi :good:
MK4 1.6 SR

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Problém s 1,6 sr

Příspěvek od VWMysak »

To cvakaní bych typnul na aktivní uhlí na odsávání par z nádrže, taková černá krabička vedle nádobky na servo.
:arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... tivni+uhli" onclick="window.open(this.href);return false;

A cukání by mohla dělat špinavá škrtící klapka - vyčistit a udělat základní nastavení, návod jak na to zde najdeš.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

F92
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 27.08.2012 21:39

Re: Problém s 1,6 sr

Příspěvek od F92 »

Mě právě znervozňuje, že to začlo dělat z ničeho nic to cvakání a při vyšší rychlosti se intenzita zvětšuje.. zítra na to mrknu, ale nezdá se mi, že by šlo z té krabičky.. spíše jako by cvakal ventil :oops: .. tu klapku udělám :good:
MK4 1.6 SR

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Problém s 1,6 sr

Příspěvek od VWMysak »

V tom případě jiný olej.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

F92
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 27.08.2012 21:39

Re: Problém s 1,6 sr

Příspěvek od F92 »

No tento týden se chystám na výměnu, takže to možná budou hydroštely, kvůli nedostatku mazání, teda spíše doufám, že to jsou hydroštely :D .. ale tu klapku udělám díky za pomoc :good:
MK4 1.6 SR

johny007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 14.11.2010 11:21
Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s 1,6 sr

Příspěvek od johny007 »

kluci,kdyz uz je tady tema o sr.....stava se mi ze pri teplem motoru mi jde spatne startovat.Cim to muze byt?Vag nic nenasel.diky moc

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s 1,6 sr

Příspěvek od maku »

johny007 píše:kluci,kdyz uz je tady tema o sr.....stava se mi ze pri teplem motoru mi jde spatne startovat.Cim to muze byt?Vag nic nenasel.diky moc
Cidlo teploty dela divy, jinak zkus pohledat je toho otom tady popsano hodne. :mrgreen:
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
Zemi77
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 14.05.2011 22:24
Bydliště: Ústecký Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s 1,6 sr

Příspěvek od Zemi77 »

Vasilij píše:Zdravím , potřeboval bych poradit s problémem , který mi dělá můj VW Golf IV 1,6sr (74kw). Nikde mi zatím neřekli kde může být problém , tak doufám že mi pomůžete. Při přidání plynu auto nemá výkon a dost cuká , pak to z ničeho nic na pár sekund rozjede a jede jak má a pak zas cuká a ztrácí výkon . Někde mi říkali ,že problém může být ve špatném benzínu , ale nádrž sem celou nechal vypustit a dal sem tam kvalitní benzín , ale pořád to dělá ten samý problém. Dokonce i svíčky sem koupil nové a na počítači to žádnou chybu neukazuje. Už opravdu ztrácím víru , že bych se toho problému mohl zbavit.. předem díky za odpovědi.
:arrow: Možná bych řekl že palivové čerapdlo je na odchodu a nedává už dostatečný tlak. tím pádem při přidání plynu není okamžitej nástup výkonu protože se nedostane hend do válce potřebné množství paliva

jakub.prucek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 08.10.2012 13:43

Re: Problém s 1,6 sr

Příspěvek od jakub.prucek »

čau hoši mam problem sviti mi pořád kontrolka ABS a nevim proč poradite mi ???

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s 1,6 sr

Příspěvek od maku »

Ahoj to ABS se resilo treba tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... =ABS+sviti" onclick="window.open(this.href);return false;
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“