BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
-Vasek-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 25.10.2010 00:24
Bydliště: Praha 4 Braník

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od -Vasek- »

Zdravím všechny, v reakci na svůj předchozí příspěvek se chci zeptat, v servisu mi řekli, že ten snímací kroužek je součástí poloosy a samostatně ho neseženou. Shánět a měnit poloosu kvůli takové banalitě se mi zdá divné. Nestačilo by jen ten prasklý kroužek šikovně přivařit na místo a vrátit poloosu zpátky? jedná se o Sharan Syncro LZ kolo. Díky, -Vasek-
Sharan VR6 Syncro, automat, r.v. 97

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od Skyppy »

No ono šikovně ten kroužek svařit by vyžadovalo asi véééélmi moc umu a šikovnosti. Lepší je koupit jiný a nalisovat ho tam. Zkus se mrknout třeba tady: http://eshop.autodilnamartinek.cz/produ ... _-abs-/193" onclick="window.open(this.href);return false;
nebo prohledat NET.

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od Skyppy »

Teď jsem narazil ještě na tohle: http://www.ebay.co.uk/itm/ABS-Ring-VW-S ... 2eb6f169d6" onclick="window.open(this.href);return false;

A pak že se to nedá koupit :laugh: :laugh:

-Vasek-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 25.10.2010 00:24
Bydliště: Praha 4 Braník

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od -Vasek- »

Skyppy: Díky moc, na ebay jsem se nepodíval! Tož si to jdu sehnat :-)
Sharan VR6 Syncro, automat, r.v. 97

Rejman4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 03.09.2012 17:14
Bydliště: Pardubice

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od Rejman4 »

Ahoj,po nastartování mi to po chvilce hlásí opotřebovaný destičky,i když jsou nový.Zkoušel jsem to i na konektorech proklimovat,ale chová se to stejně.Když se rozjedu,tak mi to tak po 50 metrech rozsvítí kontrolky abs a esp.Diagnostika píše čerpadlo abs,ale mě se to nezdá,připadá mi to na nějakej problém v elektrice,Mám to r.2002.pd.85 kw.Nemáte někdo nějakej nápad?Ať zas nevymejšlim vymyšlený.Konektor na Jednotce abs vypadá v pořádku.Chtěl jsem ten motorek vyzkoušet,ale má napájení nějak zevnitř,tak jsem to vzdal.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od smolda »

Motorek se zkouší VAGem! Rozhodně do něj nelez. Tak jak to popisuješ to vypadá na nějakej šlus ve vedení signalizace opotřebení destiček. Kdybys ty joudo aspoň napsal z který díry po granátu jsi, dalo by se vymyslet za kterým členem klubu tě poslat aby ti pomohl fyzicky a nejen radou.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od M@rty74 »

S hlášením opotřebených destiček jsem měl také problém, výměna nepomohla. Dopadlo to tak, že jsem to díky Skyppymu vypnul VAGem a mám pokoj, protože hledat někde po kilometrech drátů chybu se mi fakt nechtělo. Vlastně Skyppy na tom byl stejně - desky ok, ale auto hlásilo opak tak to taky vypnul.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od kubenec »

Rejman4:
Já nevím, ale od kdy maj desky spojitost s jednoutkou ABS/ESP? Signalizace desek jde přímo do panelu přístrojů "jednotka 17" Tam prostě svítí pouze kontrolka na budíkách
3.1.1.09 sharan obsluha-část 1.jpg
3.1.1.09 sharan obsluha-část 1.jpg (775 bajtů) Zobrazeno 3463 x
, ale na jednotku ABS to nemá vliv. Ty mas 2 problemy.
1. nekde mezi propojem mezi deska LP a PZ kola. Jsou v serii. Koukal jsi na predek i zadek. SAG hlida obe napravy.
2. Nekde v jednotce ABS. To cerpadlo nebude jen nejaky vymysl.

Rejman4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 03.09.2012 17:14
Bydliště: Pardubice

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od Rejman4 »

Díky za rady,ty kabely na opotřebení destiček jsem propojil vepředu i vzadu,ale klidně to vypnu.Stejně je svítí zbytečně brzo.Čerpadlo abs jsem zkoušel pustit diagnostikou,a nic.Neběží.A na otázku,z který díry sem,tak z Pardubic.Nemáte někdo to abeeso?hodim sem číslo,mám to napsaný v dílně.Ještě jedna věc,mám spotřebu kolem 7 litrů.Pro jistotu jsem si koupil novou váhu vzduchu,originál,a spotřeba šla o dva litry nahoru,to fakt nechápu.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od smolda »

No výborně, tak si to doplň do profilu a je jednou pro vždy jasno.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Rejman4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 03.09.2012 17:14
Bydliště: Pardubice

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od Rejman4 »

Jasno je,ale to ABS už mě nebaví.Zkoušel jste někdo vyměnit jen ten motor?Musí to jít.Mám tam nějaký podobný někde ve skladu,zkusím do něj kouknout.

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od dolcett »

Asi se zeptám blbě, ale... musím jet na STK a trochu mi i jim vadí ta kontrolka ABS co mi tam pořád svítí. Protože ABS nijak nevyžaduji a naopak mi vadí (a teď klidně do mě), kde mám co rozpojit, aby kontrolka neotravovala a ABS nešlo vesele dál? Auto brzdí dobře a po zdejších zimách i bez ABS po něm nijak netoužím.. Díky

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od smolda »

Dolcette, ty divochu... Asi vyndej žárovku z budíků a nebo vem kousek černýho flastru a přelep kontrolku. Takovou blbinu už jsem dlouho nikomu neradil. :laugh:
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
Brady7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 29.02.2008 09:34
Bydliště: Černčice
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od Brady7 »

Pane bože. Tohle jsem radši nečetl. Podobný problém tu ted' řeším s audinou. Musí se dát jiná jednotka. Typuji to u tebe taky.
Alhambra TDi 81/112kw, Stadion S22 1,5/11kw ve stavbě, Uno Turbo 1300/1600cm3 - 73/2xxkw ve stavbě, Fiat 126 (bambino = made in italia)
diagnostika, plaťák atd.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od kubenec »

dolcett píše:Asi se zeptám blbě, ale... musím jet na STK a trochu mi i jim vadí ta kontrolka ABS co mi tam pořád svítí. Protože ABS nijak nevyžaduji a naopak mi vadí (a teď klidně do mě), kde mám co rozpojit, aby kontrolka neotravovala a ABS nešlo vesele dál? Auto brzdí dobře a po zdejších zimách i bez ABS po něm nijak netoužím.. Díky
Na VAGu jsi byl? Může to být klidně i čidlo kola.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“