Tmavá šmouha po celém obvodu kotouče

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
street-dog
Člen klubu
Příspěvky: 349
Registrován: 05.05.2010 09:41
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Tmavá šmouha po celém obvodu kotouče

Příspěvek od street-dog »

Zdravíčko, objevila se mi na kotouči na straně u řidiče tmavá šmouha po celém obvodu (viz. foto) kotouče i destičky jsou ATE a jsou ani ne půl roku starý ... otázka zní proč se to tam objevilo ? a co teď s tím ? ... nerad bych kupoval další kotouče.
Díky moc :)
DSC_0211.jpg
Koupím doklady ČZ 125/453

Obrázek

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: Tmavá šmouha po celém obvodu kotouče

Příspěvek od chonsicek »

těžko říct můžou to dělat desky.. chtělo by to rozhodit.. a je to jen na jedne straně.. zda se mi že je ten kotouč i docela připeklý.. jestli ti třeba i neváznou desky... točí se kolo volně?
Polo 1.4TDI

Uživatelský avatar
street-dog
Člen klubu
Příspěvky: 349
Registrován: 05.05.2010 09:41
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tmavá šmouha po celém obvodu kotouče

Příspěvek od street-dog »

chonsicek píše:těžko říct můžou to dělat desky.. chtělo by to rozhodit.. a je to jen na jedne straně.. zda se mi že je ten kotouč i docela připeklý.. jestli ti třeba i neváznou desky... točí se kolo volně?
rozhodím to určitě, jen se k tomu dostanu nejdřív až zítra nevečer ... jj jenom na jedné straně ... to jsem nezkoušel, ale snad by to nemělo váznout protože před rokem a půl jsou komplet třmeny nový a když jsem měnil ty kotouče, tak to chodilo volně ... jak to myslíš, že je připeklej ? jako, že by to brzdilo pořád jo ? ... to bych mohl i +/- vyzkoušet podle toho jak je zahřátý kolo když zastavím, že ?
Koupím doklady ČZ 125/453

Obrázek

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: Tmavá šmouha po celém obvodu kotouče

Příspěvek od chonsicek »

no jako podle mě jak je okolo te šmouhy fialový tak to značí že byl přehřátý.. aspon na kole to tak bývá když se uvaří kotouč tak zfialoví..
Polo 1.4TDI

Uživatelský avatar
street-dog
Člen klubu
Příspěvky: 349
Registrován: 05.05.2010 09:41
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tmavá šmouha po celém obvodu kotouče

Příspěvek od street-dog »

chonsicek píše:no jako podle mě jak je okolo te šmouhy fialový tak to značí že byl přehřátý.. aspon na kole to tak bývá když se uvaří kotouč tak zfialoví..
taky jsem nad tim premyslel, proto jsem si radsi priplatil za ATE protoze jsem doufal, ze budou kvalitni. ale je mi divny, ze takhle uprostred ... hadam ze s tim uz nejde nic udelat co ? jesteze se nezvlnil :-)
Koupím doklady ČZ 125/453

Obrázek

Uživatelský avatar
sakytu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 10.11.2009 18:39
Bydliště: SVWK/ Zlate Moravce / Nitra

Re: Tmavá šmouha po celém obvodu kotouče

Příspěvek od sakytu »

kotuce su prepecene :wink: , vsimni si kde sa ti zhustuju a pretinaju tie "uzasne" drazky => v tych miestach sa najviac "zahryznu" platnicky a tam sa aj najviac deru a tym padom aj zahrievaju kotuc.
=> brzdit len kratkodobo, nie stat na brzde pol kilometra, alebo dat poriadne brzdy 312mm a vyssie :drinks:
PS: a bez drazok :mrgreen: , aj ja som sa uz poucil...
VW Golf IV Variant 1,9TDI ALH -> EGR-off + TT puky+ Jednohmota+HDS57+VR6+ Dlhy 5Qalt + 312mm ATE v predu + ATE v zadu + FB Sprint 764 + Chip by TDIFun-> 106kW/145PS/351Nm

Uživatelský avatar
street-dog
Člen klubu
Příspěvky: 349
Registrován: 05.05.2010 09:41
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tmavá šmouha po celém obvodu kotouče

Příspěvek od street-dog »

sakytu píše:kotuce su prepecene :wink: , vsimni si kde sa ti zhustuju a pretinaju tie "uzasne" drazky => v tych miestach sa najviac "zahryznu" platnicky a tam sa aj najviac deru a tym padom aj zahrievaju kotuc.
=> brzdit len kratkodobo, nie stat na brzde pol kilometra, alebo dat poriadne brzdy 312mm a vyssie :drinks:
PS: a bez drazok :mrgreen: , aj ja som sa uz poucil...

Díky moc, měl jsem to totiž rozdělaný a nic zvláštního jsem neobjevil. Aha a já myslel, že s těma "drážkama" to bude lepší jak psali :)

brzdy se mi předělávat nechcou, nevím jak dlouho to auto bude ještě jezdit, takže by se to nevyplatilo :) snažím se brzdit krátkodobě :) ale někdy to moc nejde :)
Koupím doklady ČZ 125/453

Obrázek

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: Tmavá šmouha po celém obvodu kotouče

Příspěvek od favo »

Koukám a nestačím se divit. Ate už jde asi taky s kvalitou do prd*ele. Jen pro názornost jak to skončí když to necháte být.

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... 2#p2610762" onclick="window.open(this.href);return false;
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

Uživatelský avatar
street-dog
Člen klubu
Příspěvky: 349
Registrován: 05.05.2010 09:41
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tmavá šmouha po celém obvodu kotouče

Příspěvek od street-dog »

Něco jsem zaslechl že by snad ate melo vyrabet i v polsku, ale nemam to nicim potvrzeny. Koukal jsem na ty tvoje a hruza teda, ja je od te doby kontroluju a zatim porad stejny, jinak piskaji mi porad, jen po tom co jsem strhnul hrany na destickach tak uz ne tolik a tak casto :-) jinak jsem je kupoval v autokelly, premyslel jsem nad reklamaci, ale jelikoz jsem je montoval sam a ne servis, tak bych asi neuspel, podle me.
Koupím doklady ČZ 125/453

Obrázek

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: Tmavá šmouha po celém obvodu kotouče

Příspěvek od favo »

Já je kupoval přes dealera Bosch a reklamace mi byla nabídnuta, ale asi na to hodím bobek a o víkendu tam dám zadky z GTi/RS co už mám nachystaný. Ty zvuky co z toho lezou jsou totiž děsivý.
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

Uživatelský avatar
Havlos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 320
Registrován: 12.04.2008 20:44
Bydliště: Strakonicko

Re: Tmavá šmouha po celém obvodu kotouče

Příspěvek od Havlos »

Tak já mám taky drážkovaný ate + desky ate na předku a už bych do nich znova nešel.
To drážkování je tam uplně na h....!
když je vyškrábnu tak po 50km ostřejší jízdy jsou zase plný prachu z destiček :negative:

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: Tmavá šmouha po celém obvodu kotouče

Příspěvek od favo »

Já měl oblíbený kotouče Brembo (obyč) a k nim desky Textar. Super kombinace a jezdil jsem je dokud to šlo. Když jsem řešil co "lepšího" na Golfa tak mi byly tyto kotouče vychválený až do nebe a tak jsem to prubnul a jedno vím jistě, už nikdy více. Raději se vrátím ke značce Brembo.
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: Tmavá šmouha po celém obvodu kotouče

Příspěvek od chonsicek »

ono ty dražky jsou jenom na ozdobu.. z praktickeho hlediska uplně na h***o protože akorat žerou desky.. to u bremba to aspon odvadi bordel z kotouče.. ono možna když už tak nejlepší by byly vrtané než drážkované.. a ate jsou šmejdy.. ja bych to nechtěl.. stačí jak jsem se ptal prodejce.. na ate jsou same reklamace.. na brembo nic.. asi se hodně pokazili
Polo 1.4TDI

Uživatelský avatar
Havlos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 320
Registrován: 12.04.2008 20:44
Bydliště: Strakonicko

Re: Tmavá šmouha po celém obvodu kotouče

Příspěvek od Havlos »

Ate bych šmejdem nenazýval.
Jsou montovaný už v prvovýrobě.Já je tam měl před temahle drážkovanejma a nemužu si stěžovat fungovaly perfektně a klikně bych do nich šel znova ale pouze do klasickejch drážky už nikdy ty prachy navíc za to nestojej.

Uživatelský avatar
street-dog
Člen klubu
Příspěvky: 349
Registrován: 05.05.2010 09:41
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tmavá šmouha po celém obvodu kotouče

Příspěvek od street-dog »

taky když jsem to řešil co dát, tak taky mi byli doporučeny, ale už nikdy víc skoro od začátku to pořád píská, ale kupovat znovu kotouče a desky se mi nechce :( ... co říkal známej, tak se prej snad někde dočetl nebo co, že je rozdíl v kvalitě co dodává ATE automobilkám a co dodává do autokelly atd... ale nevím nevím. Příště už jedině normální kotouče. Jinak v práci na parkovišti občas stojí oktávka a má stejný kotouče a už se jí tam začínají taky dělat ty čmouhy co jsem koukal.
Koupím doklady ČZ 125/453

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“