Jaký lejete olej do motoru?

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Igoriec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 07.09.2012 11:21
Bydliště: Slovensko

Re: Jaký lejete olej do motoru?

Příspěvek od Igoriec »

Dobre takže už to nejak ukončime, nech nemám guláš, veď v ponuke je veľa olejov. Takže pre môj motor naj 5w-40 špecifikácia 505 01. A naj vyhýbať sa castrolu :D:D Podľa teba asi najlepšie riešenie. Dík :D
VW passat; r.v. 2004; 1.9 Tdi; M5

dvykydal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 25.06.2012 10:35

Re: Jaký lejete olej do motoru?

Příspěvek od dvykydal »

B5.5 AVF 1.9 TDI PD - Q8 Formula Excel norma 505.01, normu splňuje, plná syntetika bratru za 6kil 4 litry, to de, ne.

shikaree
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 13.07.2009 13:49

Re: Jaký lejete olej do motoru?

Příspěvek od shikaree »

Jakou značku byste teda upřednostnili? Když už ne castrol?

Igoriec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 07.09.2012 11:21
Bydliště: Slovensko

Re: Jaký lejete olej do motoru?

Příspěvek od Igoriec »

Teraz to tu riešime a už keď pôjdem objednávať, tak asi Valvoline alebo BP. Tak som sa rozhodol ja. S BP mám skúsenosti už s predošlým autom, síce to bol benzín, ale všetko bez problémov.
VW passat; r.v. 2004; 1.9 Tdi; M5

Uživatelský avatar
playboy
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 31.08.2012 12:29
Bydliště: okolo Prahy

Re: Jaký lejete olej do motoru?

Příspěvek od playboy »

Tunervw: ještě jsem nečetl ten dlouhý příspěvek, nic nestíhám... Oběd jsem měl v 18hod a teď jdu večeřet :roll:

Ale k tomu motoru R5 v T5ce... Je to prý totožný motor z touarega - V T4 to byla rotačka, v T5ce je to PDčko jako v Touaregu, všechny motorové díly snad jsou stejné včetně naftového filtru :) A všude kde jsem se dočetl a doslechl o vyjímkách tak zaznělo: V10 a R5 TDI včetně té co je v T5. Takže nevím nevím... Těžko říct jestli to vadí nicasilu na válcích :baseball:
Transporter T5 2,5TDI 96kw++ + SW Profituning Praha- 267PS/576Nm
BMW 535d + SW Profituning - 399ps/841Nm

https://www.facebook.com/garagepowercz/
https://www.facebook.com/garagelightingcz/

shikaree
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 13.07.2009 13:49

Re: Jaký lejete olej do motoru?

Příspěvek od shikaree »

Proč nepovečeříš u kompu a nepřečteš si to?

Uživatelský avatar
Jenda.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 801
Registrován: 11.07.2009 19:02
Bydliště: BRNO

Re: Jaký lejete olej do motoru?

Příspěvek od Jenda. »

Nevím co je na Castrolu špatnýho :?: . Já ho dávám 10 let a nikdy žádnej problém nebyl :good: . Moji známí taky vše OK.

tunervw
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 11.10.2007 20:48
Bydliště: Carlow(IRL) jinak kósek před Brnem
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký lejete olej do motoru?

Příspěvek od tunervw »

tezko rict, je mozny ze je to kvuli nicasilu nebo druhu brouseni valcu od r.06 je s DPF a dava se 507.00
G2,mTDI,syncro,IC origo G2,přev.ASD,ABS/EDS,Digifiz,klima,moped VTR
G4 TDI r99 najeto 430t.km
A4 2,5TDI r.99,AFB, 290t.km tacho +stocenych cca320t.km

Uživatelský avatar
playboy
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 31.08.2012 12:29
Bydliště: okolo Prahy

Re: Jaký lejete olej do motoru?

Příspěvek od playboy »

Castrol mi rozmlouval taky každý, cena vůbec není adekvátní kvalitě, jsou to prý pěkný patoky.
Pořád tady na fóru píšu: "prý..., slyšel jsem...., " Podnikám v oboru studnařství a čerpací techniky a jezdím po montážích všude možně i nemožně, a setkávám se s velkou spoustou lidí, dávám se s nima do řeči a sbírám rozumy :wink: Mám i spoustu známých automechaniků atd, takže slyším spoustu názorů a ten Castrol mi nikdo zatím nepochválil. To jen na vysvětlení, abyste si nemysleli že jsem vševědoucí :) Nejsem, ani ho ze sebe nedělám, ale vždy si udělám určitý závěr z té spousty rad co dostanu.

Proč nepovečeřím u PC? třeba proto, že jsem šel spát den před v 01:30 po celodenní práci u sebe na stavbě, vstával jsem v 05:45- teda chtěl jsem, zamáčkl jsem budík a vstal jsem v 09:15 :roll: Pak jsem nestíhal o to víc... A jakmile jsem se zase po celodenní práci dostal k PC byl jsem fakt unavený na to u něčeho přemýšlet, a ještě večeřet u PC :roll: V klidu jsem se najedl udělal co je třeba a šel konečně spát. Dnes už mám klempíře na střeše, tak jdu taky něco dělat. Nevyhýbám se tomu přečtení, ale chci si to přečíst s klidnou hlavou :wink:

Právě nicasil je jediný co mě napadá, do krosky se taky nelilo M2Tčko, ale 1l spešl oilu za 500Kč, a že toho byla spotřeba :)
Já mám rok 2006 už s turbem Garrett ale ještě bez DPF. Jinak dávali turba KKK na 96kw verze :roll:
Transporter T5 2,5TDI 96kw++ + SW Profituning Praha- 267PS/576Nm
BMW 535d + SW Profituning - 399ps/841Nm

https://www.facebook.com/garagepowercz/
https://www.facebook.com/garagelightingcz/

tunervw
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 11.10.2007 20:48
Bydliště: Carlow(IRL) jinak kósek před Brnem
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký lejete olej do motoru?

Příspěvek od tunervw »

ja nedaval ceskej M2T nikdy do motky do zadne, ani za komancu jen kvalitni zahranicni vetsinou sice castrol neb jinych tu moc nebylo, navic jsem si odzkousel jak vypada pist po 100km po obouch olejich.Po m2t cca 1mm karbonu a po castrolu cistej hlinich lehce ocouzenej s nadechem do zlatava, ne nadarmo se rikalo M2T zabijec motoru
G2,mTDI,syncro,IC origo G2,přev.ASD,ABS/EDS,Digifiz,klima,moped VTR
G4 TDI r99 najeto 430t.km
A4 2,5TDI r.99,AFB, 290t.km tacho +stocenych cca320t.km

kelly01
Profík
Profík
Příspěvky: 973
Registrován: 12.01.2008 21:08
Bydliště: Přerov

Re: Jaký lejete olej do motoru?

Příspěvek od kelly01 »

za 20 let s Castrolem žádnej problém....
A to kupuji ten levnej.. :D

Uživatelský avatar
Jenda.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 801
Registrován: 11.07.2009 19:02
Bydliště: BRNO

Re: Jaký lejete olej do motoru?

Příspěvek od Jenda. »

Ať si každej naleje co chce. Třeba stolní :D . To je každýho volba. Já píšu jen to co mám vyzkoušený a ne to co jsem slyšel že někdo někomu říkal.

Uživatelský avatar
adam.87
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 29.06.2010 19:27

Re: Jaký lejete olej do motoru?

Příspěvek od adam.87 »

Stolní olej nebrat ale teď je v Albertu zase slunečnicový za 24,90 :drinks:
Co můžeš udělat dnes,odlož na pozítří.Získáš dva dny volna.

Uživatelský avatar
playboy
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 31.08.2012 12:29
Bydliště: okolo Prahy

Re: Jaký lejete olej do motoru?

Příspěvek od playboy »

Tuner VW: Opravdu chyrý článek :good: Takže úlomky mi v paměti zůstaly správné, ale nevzpomínám si na to HTHS, to jsem dřívě buď přehlédl, nebo jsem tomu nedával váhu.
Jestli to tedy dobře chápu, když má olej např: 5W40 ACEA A3/B3/B4/C3, API SM/CF, VW 505.01 je tedy všechen stejný. Ať je to Castrol nebo Mogul. Je to tak? Tento leju já i do Passata, i do T5 s motorem R5 TDI PD: http://www.auto77.cz/oleje/motor---sudy ... -0601.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jen tak mimo téma VW, kamarád co má feldu na sprinty, točí trošku přes 8tis, tak leje právě ten 10W60 na doporučení starého motoráře :)

No a ještě sem zamíchám krosku - Ten olej do ní - 500Kč/1l od Castrolu - cena asi před 7-8lety, tak měl určitou specifikaci, a byl červený a řidký. Stejně tak také od Castrolu olej do zahradní techniky 2takt, červený řídký, cena asi 100Kč/1l a teď už nevím přesně ale myslím že měl shodnou specifikaci :baseball: Dříve jsem se toho bál, tak jsem poslušně kupoval ten drahý. Vždyť nicasil byl za 6-8tis, píst asi 2tis a kroužky tuším necelé 2tis + něco čep atd (org Kawasaki). No fujtajbl, prostě jsem se bál :) Vše kromě nicasilu jsem jednou dělal :roll:
Transporter T5 2,5TDI 96kw++ + SW Profituning Praha- 267PS/576Nm
BMW 535d + SW Profituning - 399ps/841Nm

https://www.facebook.com/garagepowercz/
https://www.facebook.com/garagelightingcz/

tunervw
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 11.10.2007 20:48
Bydliště: Carlow(IRL) jinak kósek před Brnem
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký lejete olej do motoru?

Příspěvek od tunervw »

Ja pouzival do 2taktu castrol a byl zelenej ale to bylo pred rokem 90 po 90tym roce jsem prestal dvoutakty pouzivat. Teoreticky by to tak melo byt ale zrovna olejum mogul nebo castrol neverim, ted delam jednu V6 po pouzivani castrolu, ventil vika 2mm karbonu napecenyho, vacka jak kdyby jsi ji odmastil, uplne sucha, mechanismus zdvihatek zadrenej.
G2,mTDI,syncro,IC origo G2,přev.ASD,ABS/EDS,Digifiz,klima,moped VTR
G4 TDI r99 najeto 430t.km
A4 2,5TDI r.99,AFB, 290t.km tacho +stocenych cca320t.km

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“