Passat-poraďte koupit či nekoupit ??

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
lukin180
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 17.09.2012 18:12

Passat-poraďte koupit či nekoupit ??

Příspěvek od lukin180 »

Dobrý den. Chci kupovat auto a jelikož se mi líbí passat tak bych se chtěl zeptat na pár věcí ohledně motorů. Moc zkušeností z benzínovími motory nemám ale jelikož potřebuji auto do práce a na nějaký to rekreační ježdění tak sem si říkal že bych investoval do benzínového motoru protože najezdím max 15000 za rok. Chci se zeptat co za motor zda 1,8 nebo 1,6 a na životnost těchto motorů. Jelikož nemám milióny na kontě tak bych chtěl koupit auto do 60-70000 kč kde se pohybují passaty r.v. 1997-2000 a tudíž mají najeto mnohdy i přes 250 000km, je to moc u benzínového motoru ?? Nejsem žádný závodník tak jsem si říkal že by bohatě stačila 1,6 nebo 1,8 bez turba. Přecejen se dívám i na spotřebu. Nepočítám stím že budu jezdit za 6 jako u mého nynějšího TDI ale myslím že na 15000 km za rok se mi investice do benzínu vrátí v údržbě. Děkuji za rady Lukáš.

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Re: Passat-poraďte koupit či nekoupit ??

Příspěvek od aivos »

1.6 bych nebral , passat je na to těžký , a 1.8 bez T taky ne, spotreba je stejna ale vykon ma T nekde trochu jinde... Je pravda ze se muze T pokazit, ale tak to už není nic zavratneho...

1.8T byl vyhašen jako nejlepší motor minule dekady... nekde o tom je na netu clanek, pohledej, ja ho mam na plyn a max spokojenost... Urco se neco pokazí ale já ho mám od 217 tis a ted mam 252tis a primo na motoru jako takovem mi jen prasklo tesneni pod chladicem oleje... oprava 60kč tesneni + novy olej + den prace v garazi :) ale uz hold auto ma svoje roky... Jinak musim zaklepat ale motor přede jako hodinky... (mluvim ciste o motoru, okolo stareho auta je prace furt...)

tak asi tak :)
Obrázek

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat-poraďte koupit či nekoupit ??

Příspěvek od karlospv »

Radsi 2.3 VR5 nez 1.8T.
Kdyz jsem kupoval passata tak jsem jel 1.8T,2.3VR5 a 2.8V6. Nejzivejsi byla 2.3 VR5. Ta 1.8T byla takova tupa,turbo spinalo dost pozde ale i tak nic moc. Mozna jsem chytl zeovna nejakou mrdku ale kdyz jsrm se dival na repas turba tak me trochu zaskocilo. Navic turbo neni idealni na kratky trasy po meste.
Takze mam 2.3 VR5, je tam chip jsem spokojen.

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat-poraďte koupit či nekoupit ??

Příspěvek od KaCzaba »

no a ja bych zase rekl,ze ta o valec uriznuta VR6 je nejhorsi motor z tehle vsech.
proto jsem mlady poridil radeji 2,8 .u turbiny jsem se bal tech hejblat navic,proto radsi vetsi atmosferu. kdyz by byla v plynu,mel bys pecka karu s poradnym motorem,i vybavou a malou spotrebou.

co mas za TDI,ze chces opustit eko provoz a jit do malyho benzinu ve vetsim a tezkym aute?
v uvodu pises ze jezdis 1800 rocne. a pak ze stejne koukas na spotrebu. spocitej si rocni rozdil pri najezdu za 6litru jako mas ted a za 9 cca tou 1.8 ten rozdil na tehle km moc nebude..
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat-poraďte koupit či nekoupit ??

Příspěvek od karlospv »

KaCzaba píše:no a ja bych zase rekl,ze ta o valec uriznuta VR6 je nejhorsi motor z tehle vsech...
To si mysli spousta lidi,hlavne ti co ho nemaji. Ja si to taly myslel ale ono temu tak bohudik neni. Je to nejsviznejsi motor z tech 3.

lukin180
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 17.09.2012 18:12

Re: Passat-poraďte koupit či nekoupit ??

Příspěvek od lukin180 »

KaCzaba píše:
co mas za TDI,ze chces opustit eko provoz a jit do malyho benzinu ve vetsim a tezkym aute?
v uvodu pises ze jezdis 1800 rocne. a pak ze stejne koukas na spotrebu. spocitej si rocni rozdil pri najezdu za 6litru jako mas ted a za 9 cca tou 1.8 ten rozdil na tehle km moc nebude..
Mám 2,0 DTI Opel Vectra ale uz je v háji sou vymlácený stabilizátory neco rachotí u výfuku a nikdo neví co, ale hlavní problém je že odešla řídící jednotka na vstřikovacím čerpadle. Auto sem koupil za 25000 jelikož jsem potřeboval narychlo něco do práce a navíc tomu končí v březnu technická a další už by to neprošlo. proto se poohlížím po něčem jiným a myslím si že když najezdím kolem 15000 km ročně tak se benzín z hlediska údržby a cen servisu vyplatí víc. Popřemýšlel jsem a rozhoduji se jestli koupit passata 98-00 nebo už ten facelift novější. A ještě se chci zeptat, má nějakej vliv na spotřebu paliva převodovka ?? chtěl bych totiž automat.

DUB57
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 395
Registrován: 08.02.2011 08:18
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Passat-poraďte koupit či nekoupit ??

Příspěvek od DUB57 »

Benzín+automat=9-12 L benzínu.
A teď mě tu ukamenujte,protože vám to všem jezdí za 5 L.
VW Passat variant 1.9 TDI 96 KW 2003,VW Polo variant 1.9 SDI 1999,škoda 440 spartak 1957

palacinka
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: 12.10.2011 22:07
Bydliště: Napajedla

Re: Passat-poraďte koupit či nekoupit ??

Příspěvek od palacinka »

Benzin 1.8T+automat 2001, dlouhodoby "letni" prumer 9L, v zime jsem mel porad prumer 10L, zadna honicka, kdyz se tomu slape, tak to jezdi prumer za 11-12L
Passat B5.5 Variant 2001 1.8T Tiptronic + Ford Galaxy 1.9TDI Ghia 2002

___TUROK___
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 16.04.2008 20:58

Re: Passat-poraďte koupit či nekoupit ??

Příspěvek od ___TUROK___ »

1,6 je fakt lenoch. Já ho mám již pět let, předělal jsem ho do plynu, ale je to lenoch. Navíc s ním mám teď problémy. Příště bych bral jiný motor, já se přikláním 1,9TDI.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“