chrastnuti, alebo cvaknutie medzi 2 a 3 stupnom

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
zamiapp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.09.2012 08:26

chrastnuti, alebo cvaknutie medzi 2 a 3 stupnom

Příspěvek od zamiapp »

Zdravím Vás
Mám touareg 2005 R5 automat a po nastartovaní a kazdom prvom rozbiehaní mi medzi 2 a 3 stupnom vzdy nieco tak slabo chrastne alebo cvakne neviem ako ten zvuk opisat. pri dalsej jazde ked uz motor bezi a zabrzdim a znovu sa rozbieham tak to uz nerobi.stale to urobi iba pri prvom rozjazde po nastartovani.
viete mi prosim Vas niekto poradit co by to mohlo resp. co by som mal skontrolovat?
auto ma nabehane 168000 km a olej bol meneny pri 160000.

PistaCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 05.06.2012 13:41

chrastnuti, alebo cvaknutie medzi 2 a 3 stupnom

Příspěvek od PistaCZ »

Ahoj. Mam podobny problem. Kdyz je auto studeny tak pri prerazeni z prvniho stupne na druhy mi tak jako neco cvakne nebo trhne s autem. Potom kdyz uz se to trochu zahreje tak uz to nedela. Mate s tim nekdo nejakou zkusenost??

Uživatelský avatar
Lifted
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 373
Registrován: 16.06.2011 09:31

Re: chrastnuti, alebo cvaknutie medzi 2 a 3 stupnom

Příspěvek od Lifted »

Hele nemám sice Turka, ale možná je to stejný. Necvakne vždycky náhodou relé žhaviček při překročení určitých otáček? V pojistkové skřínce? Chtělo by to někoho zkušenějšího :) Mě to dělá vždycky v zimě taky.
1.9 TDI, Octavia, ASV, EGR OFF + 1.6 MPI, Octavia 2

PistaCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 05.06.2012 13:41

chrastnuti, alebo cvaknutie medzi 2 a 3 stupnom

Příspěvek od PistaCZ »

Hele u me urcite ne. U me je to jako ze citim pri tom prerazeni takovy trhnuti. Jako kdyby tam neco preskocilo, nebo kdyby bylo neco ztuhlyho kdyz je to studeny. Nevim... Ale citim takovy trhnuti, jen za studena. Pak uz ne

zamiapp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.09.2012 08:26

Re: chrastnuti, alebo cvaknutie medzi 2 a 3 stupnom

Příspěvek od zamiapp »

mne to zase chvalabohu netrha ani nic podobne a zacalo to az teraz ked sa vonku ochladilo. ked bolo vonku 30 stupnov tak ziadne "divne" zvuky to nevydavalo. niektory mi povedali aby som vymenil olej v automate ale osobne- nemyslim si ze problem je v tom. to s tymi otačkami ako spominaš sa mi vidi viacej pravdepodobne tak sa na to mrknem a dam vediet ked zistim nieco nove.
myslel som si aj to ci to nebude vacka - lebo ked som kupoval auto tak mi predavajuci povedal ze tam je olej 5W-40 a vo VW mi povedali ze tento olej v ziadnom pripade lebo mi zadrie vacky-vraj su tam nejake mazacie kanaliki ktorymi sa tento olej dostava velmi tazko. tak som vymenil olej a dal som tam 506.01 co splna jedine 0W-30. ....ale bez vysledku stale to tam niekde chrstne.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“