Tmavá šmouha po celém obvodu kotouče

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: Tmavá šmouha po celém obvodu kotouče

Příspěvek od favo »

Když jsem nedávno kupoval tlumiče Bilstein B6 tak dealer co mi je přivezl mi doporučuvol jako ideální brzdy k tomu právě Ate Power Disk s keramickýma deskama, ale ty čmouhy mě tam dost iritují, vypadá to jak nějaký laciný šmejdy.
Jinak jsem dnes nevydržel a rozhodil kolo a zjistil že ač mám brzdy relativně krátce tak jak na potvoru se na levém zadním kole vnitřní deska totálně sjela a opravdu drhne kov na kov a není to jen zdání. Vnější deska má ještě cca 2-3 mm vrstvu a na prvém kole jsou desky skoro jak nový obě dvě. Musím zítra zjistit zda se náhodou neseknul třmen na levém kole a vnitřní deska náhodou stále nepřibržďovala. Mám radost, ještě že mám v garáži jedny desky náhradní, sice nějaký obyčejný, ale přes zimu to bude stačit než zrenovuji třmeny z eReSa. Aspoň na to nemusím moc kvaltovat když je problém vyřešen a fleky ještě nějakou dobu přežiji.
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: Tmavá šmouha po celém obvodu kotouče

Příspěvek od chonsicek »

ja mluvil tady o těch dražkovanych.. normální možná jsou ok.. ale to už bych šel raději do trw.. zlatý střed
Polo 1.4TDI

Uživatelský avatar
ron
Profík
Profík
Příspěvky: 952
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Tmavá šmouha po celém obvodu kotouče

Příspěvek od ron »

neustále stejná story, dealer naláká na skvělou kvalitu a pak to končí takhle...kdysi jsem dopadl sám stejně
ATE pokud vím, brzdy vůbec nevyrábí, pouze balí (jako většina rádoby značkových výrobců) a pokud se týká kvality těchto drážkovaných hrůz tak mohu potvrdit že nejen že nevydrží, ale ani lépe nebrzdí...ověřeno na několika koncernových vozech i na válcové zkušebně...ty drážky navrhoval nějaký imbecil nebo spíš marketingový agent :!: :wink:
osobně už jedině bremba
Golf a Polo - naše VW rodina
golf však stále ve výstavbě
teď navíc ještě polo s batohem - Cordoba SX....a přibyl další golf - tentokrát IV.

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: Tmavá šmouha po celém obvodu kotouče

Příspěvek od favo »

Já si od Bremba k Ate jen odskočil i když na feldě jsem měl v zadu taky kotouče Ate, ale obyčejný a k nim nějaký desky ferodo premier co jsem dostal zadarmo a vydržely mi víc jak dva roky.
Když jsem bral ty Power disky tak jsem si říkal že je to jen na zadek tak kdyby to nefungovalo tak jde o prd, takže to zkusím. No zkusil jsem a už vím co funguje a co ne.
A propo dovozce těchto brzd mi napsal že můj dotaz podstoupil dál, no a je ticho po pěšině. :(
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: Tmavá šmouha po celém obvodu kotouče

Příspěvek od favo »

Dnes došlo na demontáž zadních kotoučů a závěr je ten že jsem byl nucen dát nový kotouče a desky. Levý zadní totálně zničen a pravý byl z vnitřní strany taky dost poškozený a to i přesto že desky měli ještě dlouhý život před sebou. Nevím proč ale z vnitřní strany ty fleky byly skoro po celé ploše a co je ještě divnější tak v místech té drážky byly úplně sedřené kraje a celá plocha kotouče byla hrozně hrbatá.
Bohužel jsem neměl sebou foťák, ale kotouče i desky jsem si schoval a tak to příště nafotím, protože tohle se jen tak nevidí, zvláště u kotoučů a desek této cenové kategorie po pouhém roce ježdění. :? Potom co jsem viděl vím zcela určitě že brzdy co mám nachystaný z kokty RS určitě nebudou značky Ate.
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

Uživatelský avatar
street-dog
Člen klubu
Příspěvky: 349
Registrován: 05.05.2010 09:41
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tmavá šmouha po celém obvodu kotouče

Příspěvek od street-dog »

favo píše:Když jsem nedávno kupoval tlumiče Bilstein B6
na tlumiče se taky chystám, jaký máš s nima zkušenosti ? :)
Koupím doklady ČZ 125/453

Obrázek

Uživatelský avatar
street-dog
Člen klubu
Příspěvky: 349
Registrován: 05.05.2010 09:41
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tmavá šmouha po celém obvodu kotouče

Příspěvek od street-dog »

když jsem to měl rozhozený, tak destičky OK a třmen taky chodil krásně, poté jsem destičkám strhnul hranu kvůli tomu pískání, ale kouknout na kotouč z druhé strany jsem zapomněl, takže je co nejdřív prohlídnu i na druhé straně ... jinak pokud budu muset kupovat vše nově, tak asi Brembo nebo Ferodo :)
Koupím doklady ČZ 125/453

Obrázek

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: Tmavá šmouha po celém obvodu kotouče

Příspěvek od favo »

S tlumiči jsem spokojen, jsem teda zvyklý na krapet tužší, ale tentokrát byl požadavek na určitou míru komfortu a to tyto tlumiče splnili beze zbytku. V zatáčkách se auto mírně nakloní, ale opravdu jen mírně a drží. Bohužel jsem ale zjistil že pneu 205/55R16 jsou absolutně nevhodný ke sportovním tlumičům a musím jít minimálně do 17" buď 205/50 R17 nebo 215/45R17 v nejhorším bych šel do 225/45R17 který mám v TP Ty 16" mají moc vysoký profil a auto se na nich moc vlní při výjezdu ze zatáčky a hlavně jsem koupil blbec Barumky a ty absolutně nestíhaly přenášet výkon na silnici a najel jsem na nich 10600 km a jsou úplně sjetý. Tak jsem přezul na zimní který mám jak nový a příští rok musím jít do 17" .
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

Uživatelský avatar
street-dog
Člen klubu
Příspěvky: 349
Registrován: 05.05.2010 09:41
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tmavá šmouha po celém obvodu kotouče

Příspěvek od street-dog »

Právě o těch tlumičích přemýšlím, ale možná spíš ty B4, moc sportovní to vento nemám podvozek je série a snižovat ho nechci, už tak je to někde o chlup :) a pneu můžu podle TP max 15" tak mám 195/50 a ve předu mám taky Barumky a vzadu Bridgestone turanza a je to uplně o něčem jiným :) takže další budou zase turanza :)
Koupím doklady ČZ 125/453

Obrázek

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: Tmavá šmouha po celém obvodu kotouče

Příspěvek od favo »

Ty B6 snížený nejsou to jsou až B8 a ty jsem nechtěl, protože jsem škratl už se seriovým podvozkem, ale při výměně jsem zjistil že horní uložení tlumiče bylo ještě originál jako tlumiče samotný a bylo dost vymačkaný, takže bych možná s těmi B8 škrtal tak jako se serií. Každopádně možnost snížení tu je buď pomocí nižšího horního uložení a nebo za použití jiných pružin. Zcela určitě půjdou zadní pružiny jiný, nejspíš od HP a až budu mít náladu tak měním zadní silentbloky předních ramen za plny od Meyle HD co už leží doma v garáži nějaký pátek. Nakonec i silentbloky zadní nápravy pak výztuha přední a s podvozkem snad budu hotov.
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

Uživatelský avatar
street-dog
Člen klubu
Příspěvky: 349
Registrován: 05.05.2010 09:41
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tmavá šmouha po celém obvodu kotouče

Příspěvek od street-dog »

Mě na předku už chybí jenom tlumiče a čepy, ale ty jsou ještě ok :) a na zadku jsem ještě neudělal nic, zatím se nic nehlásí :) kromě brzd, s nima jsou problémy skoro pořád :( a já spíš než snižování, tak bych ho radši hodil kousek nahoru :) už jsem psal na bilstein, tak uvidím jakou mi pošlou cenu.
Koupím doklady ČZ 125/453

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“