ZÁMKY, CENTRÁL: dveře se samy otevřou a další problémy

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: dveře se samy otevřou a další problémy

Příspěvek od kubenec »

Ale pokuď nezavřeš dveře tak blinkry nezablikají. V zámku máš kontakty na polohu zámku.
Viz. http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2613532#p2613532" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: dveře se samy otevřou a další problémy

Příspěvek od michall »

To byla reakce na popis kontaktů, jinak máš samo pravdu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
bikes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 26.08.2009 05:42
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: dveře se samy otevřou a další problémy

Příspěvek od bikes »

A-hoj
Předevčírem jsem miláčkovi dopřál očistnou kůru karoserie a spodku s voskem, ale nějak se mu to nelíbilo.
Po ujetí cca 1km, tedy asi po 2 minutách se mi rozsvítily varovné blinkry a za chvilku zhasly (asi 30vteřin), po chvilce se závada opakovala a přidála se aut.převodovka se škubáním.
Nevím co s tím, co mají blinkry a převodovka společného? Kostru? Jednotku asi ne.
Včera mi děti hlásily, že se nedají otevřít l.z.dveře zevnitř. Zvenku jdou normálně.
Vnitřní kličkou nejde potáhnout na otevření.

Uživatelský avatar
bikes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 26.08.2009 05:42
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: dveře se samy otevřou a další problémy

Příspěvek od bikes »

Tak možná vyřešeno, přinejmenším z části.
Asi při stirání kapek vody z rámu dveří jsem zavadil o dětskou pojistku a posunul ji do mezipolohy.
Alespoň už jdou otevřít l.z. deře otevřít zevnitř, blinkry i převodovka zatím bez projevu problému.

Uživatelský avatar
mantinel115
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 12.05.2009 18:00
Bydliště: Žilina,Slovensko

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: dveře se samy otevřou a další problémy

Příspěvek od mantinel115 »

Zdar kuci.niekedy dávno som tu niekde čítal postup,ako zosinchronizovať kľúče a teraz to neviem nájsť.bolo to nejak-ZAMKNUŤ,4x ODOMKNUŤ,PODRŽAŤ OTVÁRACIE TLAČITKO NA DIAĽKE...LEDKA BY MALA SVIETIŤ,NIE BLIKAŤ...uz si to nepamätám,ale uz sa mi to raz podarilo a teraz to nemôžem nájsť.mohol by na tam niekto navigovať?dik.

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: dveře se samy otevřou a další problémy

Příspěvek od Skyppy »

snad: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... &start=150" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pelikaan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 17.03.2010 15:33
Bydliště: Dolní Kalná

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: dveře se samy otevřou a další problémy

Příspěvek od pelikaan »

Prosím zasvěcené o radu: U sharana II když odemknu dálkáčem (originál d.o. s vystřelovacím klíčem), tak pokud otevřu jiné dveře, než řidičovy a kufr, tak se auto do 20s zamkne. Pokud otevřu i u řidiče nebo kufr, nic se nezamkne. Všechny dveřní kontakty jsou ok, na maxidotu se zobrazuje, které dveře jsou otevřené správně. Rád bych, aby se mi po otevření čehokoliv auto nezamklo.

Máte někdo nějakou instantní radu?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: dveře se samy otevřou a další problémy

Příspěvek od michall »

Už jsem to psal několikrát - spínače dveří mají dvojité spínače, půlka je pro maxidot a druhá je do CE, přičemž řidičovy mají extra drát do CE a ostatní dveře také jeden společný do CE. Kufr má také svůj do CE. Když ti to tedy nereaguje na ostatní dveře, viděl bych to na závadu na tom společném drátu do CE.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: dveře se samy otevřou a další problémy

Příspěvek od hiero »

ahojte! mne sa vyskytol novy problem. auto normalne uzamknem dialkovym ovladacom pricom sa uzamknu vsetky dvere co aj vyskusam toto sa potvrdi aj bliknutim smeroviek a zacne blikat aj ledka vo vodicovych dverach....no a teraz to pride....auto sa samovolne odomyka....niekedy po polovice dna, minule som auto odstavil a asi dva dni nato som okolo neho prechadzal a zrazu sa odomklo skoro ma trafil slak a takto vzdy v inom casovom intervale..skontroloval som centralnu elektriku ta je sucha a v pohode a ani diagnostika nic neukazala.... :?:

spaca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 14.07.2011 14:51
Bydliště: Plzeň

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: dveře se samy otevřou a další problémy

Příspěvek od spaca »

Tak se mi také vyskytla závada při zamykání. Chovalo se to tak, že při zamčení se zamkly přední dveře a zadní asi třikrát zamkly a odemkly a pak tak zůstaly. Když jsem je otevřel, tak auto začalo hulákat. Po přečtení fóra jsem začal hledat jak do dveří a dál. Nakonec jsem závadu našel rychle. Byl to překlesaný kabel mezi dveřma a sloupkem.
Seat Alhambra 1,9TDi, Tiptronic, 85 kW, 2007

Macek1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01.10.2013 12:00

Zavada na odemikani auta Sharan 1.9 TDI 2002

Příspěvek od Macek1 »

Zdravim.Mam velikou prosbu.Mam Sharana 2002 1,9TDI.
Vcera rano jsem prisel k autu a nepodarilo se mi ho otevrit. Blinkry blikli a nic. Do auta jsem se dostal mechanicky pres okno. Jde nastartovat,ale zamknout ani odemknout nejde.Nejdou ani blikry,ani varovny.Nemam bohuzel funkcni ani jeden zamek ve dverich.Pojistky v palubce OK.
Muze mi nekdo prosim poradit co s tim.Diky.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: dveře se samy otevřou a další problémy

Příspěvek od michall »

Pojistky jsi jen prohlížel nebo kontroloval s měřákem v ruce? Pojistky jsou nejen ty, co jsou vidět pod deklem, ale i ve spodních patrech. Co všechno ještě nejde? Častou závadou jsou poškozené kabely v průchodkách ve dveřích a kufru. Kolíbkou jde auto zavřít/otevřít?

Doplň si prosím do podpisu auto (líp se pak radí, když je jasné, na jaké auto se ptáš), příp. i přibližné bydliště, pak se snáz ozve někdo ochotný pomoci.

Jo ... a vítej na fóru :D a prostuduj pravidla :good: Ď
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Macek1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01.10.2013 12:00

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: dveře se samy otevřou a další problémy

Příspěvek od Macek1 »

Zdravim.
Dvere jdou otevrit pouze packou.A to pouze dvere ridice.Zadne jine otevrit nejdou.Pojistky jsem promeril.Pouze pod tim deklikem.Moc tomu nehovim,tak nevim.
Jinak jsem z Decina.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: dveře se samy otevřou a další problémy

Příspěvek od michall »

A ostatní dveře mají páčku volnou? Tzn. nejdou otevřít?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Macek1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01.10.2013 12:00

Re: ZÁMKY, CENTRÁL: dveře se samy otevřou a další problémy

Příspěvek od Macek1 »

Presne tak.Packa je volna.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“