Webasto DW-50

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Webasto DW-50

Příspěvek od pohodarkajik »

Zdravim, mam bufika webasto dw-50 neboli Thermo Top T a pořád mi kouří, někdy nenaskočí vůbec. Žhavicí kolík nový, spalovací komora taktež, turbínka se točí volně a krásně fouká, trubku na přívod vzduchu to nemá, takže tam by neměl být problem. Výfuk nový z webasta TT-V, taktež volně pruchozí, přivod nafty je zde řešen zpátečkou od motoru, před topení je ještě daný filtr jako je např. na fichtloj. Zakarbonované taky není. Když jsem zoušel ho pustit s vyndanou komorou, tak jsem koukal jak funguje. Nejdřív ho turbínka profoukne, pak v nem třikrát zacvaka a začne do něho týct nafta, za cca pul minuty v něm bylo asi 1-2mm nafty, přitom svíčka krásně žhavila. Podavací čerpadlo, to ma pohaněný přes šnekový převod od motorku turbínky, za tím je pak elektroventil, ktery pouští naftu do hořáku, ten taktež funguje. Na boku topeni je ještě šroubek, kterým se dá štelovat jako obtok turbínky, ale je jedno jak ho dám, vždy o kouří. Nemá někdo nějakej napad co stím, už sem do toho dal dost peněz, tak by to mohlo chodit, jeste přidam video jak moc to kouří, je to cca 2 minuty po startu, diagnostika napiše většinou chybu flame failure, přesny kod chyby mužu dodat


Uživatelský avatar
PetrVK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: Webasto DW-50

Příspěvek od PetrVK »

Bohužel o naftě ti moc neporadím, viděl bych to na špatné dávkování paliva.Já když jsem měl starosti se svým bufíkem, dostal jsem kontakt na pana Čimboru.Po telefonu trochu ostrej ale jinak umí.Přijel jsem, otestoval bufíka řekl co a jak, maximální spokojenost hlavně mezi kamioňákama.
http://www.firmy.cz/detail/176842-cimbo ... mesti.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Na plynu se má vařit, né jezdit!!!

Obrázek

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Webasto DW-50

Příspěvek od pohodarkajik »

diky, zavolam mu, dneska uz chtel jeden typek volat hasice ze mi hori auto:-D topeni sem nekolikrat rozebral, vycistil a porad bez vysledku

Uživatelský avatar
PetrVK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: Webasto DW-50

Příspěvek od PetrVK »

pohodarkajik píše:diky, zavolam mu, dneska uz chtel jeden typek volat hasice ze mi hori auto:-D topeni sem nekolikrat rozebral, vycistil a porad bez vysledku
Tak jak jsi dopadl?
Na plynu se má vařit, né jezdit!!!

Obrázek

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Webasto DW-50

Příspěvek od pohodarkajik »

nakonec jsem tam nevolal, problem jsem vyresil po debate v praci, pri jednom rozebirani jse si vsiml, ze na elektro ventilku, co mi pousti naftu z podavaciho cerpadla do komory, mam napsany tlak 0-3bary, coz je ventilek pro benzin, nafta ma mit 0-2,5baru, takze mi tam de vic paliva, ono tohle topeni ma jen dva rozdily nafty od benzinu a to prave v tomhle ventilku a spalovaci komore, navic to vysvetluje to, proc jsem mel vzdy v topeni mraky nafty, prvni start po vycisteni vzdy tak nejak v pohode, dalsi uz to paradne hulilo, ted jen potrebuju sehnat ten naftovej ventilek, jelikoz v praci mame i dost polaku, sou to kluci sikovny, taky se vrtaj kde v cem a obcas se to hodi, tak mi typek prelozil i kus polskyho fora a tam nekdo psal stejnej probem, ze pravy ty ventilky nejdou prohodit, pak to dela takovouhle neplechu, opraveny to jeste nemam, ale na allegru sem ten ventilek sehnal, tak snad pristi tyden bude doma, pak napisu jestli to bylo tim, jinak uz fakt nwm, vic dilu na vymenu uz tam neni :-D

tady je foto toho ventilku co potrebuju:

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“