dotaz: KVALITA MOTORU 1.8 T

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: dotaz: KVALITA MOTORU 1.8 T

Příspěvek od Dymák »

nechce se mi číst celeje topic - ke kvalitě 1.8T můžu říct 2 poznatky - znám kluka, co má na sérii nalítáno půl mega a na motor nesáh a znám druhýho, co jí má převrtanou na 2.0, komponenty audi, velký turbo a výkon 310ps+ 6q, Vmax 370km/h a když jede normálně, tak za 8/100...
asi ten motor nebude tak špatnej (obojí teda v oct 1)
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

shikaree
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 13.07.2009 13:49

Re: dotaz: KVALITA MOTORU 1.8 T

Příspěvek od shikaree »

Těch 370km/h je trošku překlep:-)

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: dotaz: KVALITA MOTORU 1.8 T

Příspěvek od Dymák »

no to je překlep :mrgreen: samozřejmě 270...
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
minkil00
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 404
Registrován: 03.02.2009 14:56
Bydliště: šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz: KVALITA MOTORU 1.8 T

Příspěvek od minkil00 »

mám passata 1,8 turbo a spotreba je takova vselijaka kdyz se to vezlo odm sme se dostali nejmin na 6,7 asi to bylo po dalnici ale zadna honicka,ale ted mam spotrebu kolem 9-10 prumer a nejezdim uplne nejpomalej!! ma najeto asi 220 tis a bez problemu!!

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: dotaz: KVALITA MOTORU 1.8 T

Příspěvek od Jindra 1.8T »

Zdar moje spotřeba při slušné jízdě je zde ( viz foto ) bez klimošky pří slušné jízdě a km sou pravdivé a turbo zatím orig zatím sem měnil jen olej čerpadlo turbo venku kuli klapce nic hrozného doladit a šup spět je to tak 50 na 50 město a mimo jo s klimou a po městě se dostanu i na 9 ale pořád to je na tak těžké auto supr a netlačím pašíka ani nepouštím s kopce spotřeba je pravdivá jo a motor AEB 110 kw rv 98
Přílohy
PASSAT.JPG

palacinka
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: 12.10.2011 22:07
Bydliště: Napajedla

Re: dotaz: KVALITA MOTORU 1.8 T

Příspěvek od palacinka »

Jeste by se sluselo napsat, z kolika ujetych KM je tech 7.3 namerenych.
Passat B5.5 Variant 2001 1.8T Tiptronic + Ford Galaxy 1.9TDI Ghia 2002

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: dotaz: KVALITA MOTORU 1.8 T

Příspěvek od Jindra 1.8T »

Umíš číst ne

palacinka
Člen klubu
Příspěvky: 158
Registrován: 12.10.2011 22:07
Bydliště: Napajedla

Re: dotaz: KVALITA MOTORU 1.8 T

Příspěvek od palacinka »

Číst umím, ale vzhledem k tomu, že se průměrná spotřeba na palubáku měří a vztahuje k ujeté vzdálenosti a ujetému času na palubáku a ne na počítadle kilometrů, se tyto dvě hodnoty mohou značně lišit. Počítadlo ujetých kilometrů se může mazat nezávisle na počítadle v palubáku, takže tyto dvě hodnoty mohou být značně rozdílné. Nehledě na to, že se to v palubáku může smáznout samo po dosažení výrobcem nastavených mezních hodnot, ujetý čas, nebo ujeté km, podle toho co nastane dřív.
Passat B5.5 Variant 2001 1.8T Tiptronic + Ford Galaxy 1.9TDI Ghia 2002

Uživatelský avatar
Jindra 1.8T
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.09.2009 17:17
Bydliště: ok znojmo

Re: dotaz: KVALITA MOTORU 1.8 T

Příspěvek od Jindra 1.8T »

to já vím že se počítadlo maže nezávisle ale vzhledem k tomu že mažu km při každém tankování tak sem to hodil tak km tam bylo 206 , 9 stačí stejně se někdo najde kdo napíše že to je nesmysl a tak dál ale ještě jednou zduraznuji že tato spotřeba je bez klimošky a při předpisovém ježdění 50 - 90 ,100 mimo obec myslím že stačí využívat váhu auta a rozdíl neuvěřitelnej kam až auto dojede jo pokud sednu do mého Citroena též 1,8 i rozdíl velkej prostě jiná dimenze a to ještě kdybych ti řekl že jsem jel Z JIHLAVY -- DO ZNOJMA ZA 5,8 tak mě mnozí napíšou že to není možné chtěl sem pášu prodat a koupit něco novějšího b5,5 nebo i b6 ale nakonec sem se rozhodl že si ho nechám koupit nějakou bazarovou mrdku ještě staženou děkuji nechci ted mám pášu v lakovně a de do gala protože co tady čtu ohledně spotřrby že mají 10-12 to se mě už zdá dost samo že pokud mu solim tak si vezme to je snad jasné ale na 10 sem se nikdy nedostal ani s klimou !!!!!!! na ten rok a jak to je staré auto tak si myslím že se docela povedlo ale každej člověk jinej názor prostě pašík je muj mazel

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: dotaz: KVALITA MOTORU 1.8 T

Příspěvek od vasikpasik »

Čest

Taky mám 1.8T, AWT... s tímhle autem/motorem se prostě musíte naučit jezdit, je hodně citlivé na nohu :) teď v zimě s ním dokážu bez problému jet za 7,4/100... když tomu fakt dupu na dálnici, jedu za 9, možná něco přes... jinak převážně jedu na tempomat v klidu 90km/hod... Jinak motor má najeto teď 135xxx km... před 5tis jsem měnil olej 5W40 castrol tam leju, a řekl bych, že neubilo skoro nic... auto jsem kupoval minulej rok přes známého překupníka aut co vozí z Německa a Holandu... v Německu mělo 2 majitele (manželé) jeden byl ročník 47 (manžel) a pak to dal asi manželce ročník 57 :)

Jinak pokud neni ohřátej motor, moc tomu nedávám... po ohřátí- když tomu dávám na frak, tak po dojetí nechám auto ještě tak přes minutu na volnoběh a až pak ho vypnu.

Tohle auto musíte prostě dobře koupit, moje mělo 3 klíče, najeto 126xxx, servisku komplet vyplněnou jen z VW v Německu, už od pohledu vypadá jako nové a to je staré 12 let, interiér jako nový, motor skoro ani neslyšíte, nic se neloupe (možná zanedbatelně madlo u spolujezdce), v kufru to smrdí po gumě... co jsem se tak zběžně díval tak je všechno ještě origo. Pokud se prostě o tenhle motor někdo před váma dobře staral a vy budete taky, budete nadmíru spokojeni pokud hledáte komfortní "starší" limuzínku, ve které se před x lety vozili papaláši :D... samozřejmě není to nějaký extra závodník i když to má 150koní... pokud chcete závodit, blbnout, kupte si hondu, subaru...

Pokud má někdo zájem o tel. na mojeho známého, co vozí auta ze zahraničí, klidně napíšu... zabývá se dovozem už asi 12let, nebere bouračky, jezdí s mechanikem... sám mám auto od něj... jak příjde jaro hodím nějaké fotky a klidně i videjko jak si chrochtá motůrek ;)
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

Uživatelský avatar
Bazim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 01.04.2012 17:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz: KVALITA MOTORU 1.8 T

Příspěvek od Bazim »

Tak já jsem na tom se spotřebou zatím takhle:

http://www.spotreby.cz/volkswagen-passa ... -hpa44977/" onclick="window.open(this.href);return false;

Moje průměrná jízda je řazení na 2500ot/min a ve městě nikdy jinak než na 3. kvalt
Naposledy upravil(a) Bazim dne 24.04.2013 12:15, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Uživatelský avatar
kipo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 603
Registrován: 16.04.2009 21:30
Bydliště: SloVWensko-NO---Ostrava

Re: dotaz: KVALITA MOTORU 1.8 T

Příspěvek od kipo »

Tiež mám 1.8t už 4 roky, okrem bežnej údržby a výmeny 2 zapalovacích cievok som do motora ešte nešahol, mám tiptronic a dlhodobú spotrebu mám 9,3 jazdím len mesto, sem tam mimo okres, na dlhé trasi 7,5-8,5, podarilo sa mi raz za 6,8, ale to som len skúšal isť na spotrebu, samozrejme že takto sa jazdiť ale nedá, 1.8 t som si koli tomu nekúpil.
Moj passat http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123255" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Tomikcek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1622
Registrován: 14.08.2010 13:05
Bydliště: Hovězí - Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz: KVALITA MOTORU 1.8 T

Příspěvek od Tomikcek »

vasikpasik píše:když tomu fakt dupu na dálnici, jedu za 9, možná něco přes...

:rofl:
VW Passat CC 2009 2.0TDi 125kW + Audi S4 b5 avant 2.7BiTurbo s K04 - V̶W̶ P̶a̶s̶s̶a̶t̶ 3̶B̶G̶ 9̶6̶k̶W̶ 6̶q̶ -̶ A̶u̶d̶i̶ A̶4̶ b̶7̶ 2̶.̶0̶T̶F̶S̶I̶ Q̶ -̶ A̶4̶ b̶5̶ 1̶.̶8̶T̶ Q̶

Uživatelský avatar
vasikpasik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 21.10.2012 17:09

Re: dotaz: KVALITA MOTORU 1.8 T

Příspěvek od vasikpasik »

Tomikcek píše:
vasikpasik píše:když tomu fakt dupu na dálnici, jedu za 9, možná něco přes...

:rofl:
ano abych upřesnil :thanks: pro mě dupání na dálnici je tempomat na 160km/h :D Tak si to nepřeberte tak, že každý kvalt točím do 6tis. a jedu za 9 :good:
Volkswagen Passat V Highline, r.v. 2000 po faceliftu, 1.8T, motor AWT, 110kW, zelená metla
__________________________________

Finanční poradenství k Vaší spokojenosti

Rystom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 13.06.2012 20:38
Bydliště: Morávka

Re: dotaz: KVALITA MOTORU 1.8 T

Příspěvek od Rystom »

čaute mám vw passat b5 1.8 20V Turbo. kod motoru AEB, ma natočeno 280000tis.km a nemohu na něj nadávat spotřeba po dálnici je 7.2l/100km město 8L/100km. Záleží jak máš těžkou nohu. Motor je seriovy žádné úpravy ani tuning nic a turbo je stale originál. všechno záleží na člověku jak se k tomu autu chová a jak ho udržuje. Já jsem sním nadmíru spokojený.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“