Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

tomas89
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 19.03.2010 09:25
Bydliště: teplice

Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od tomas89 »

Zdravim měl by tady někdo návod jak vyndat ten servomotor? jak je u spolujezdce pod přihrádkou? bohužel nejspíš mi přeslat fungovat. TAk ho potřebuji vyndat a kouknout se na něj. Měl sem sundanou přihradku ale nikde sem neviděl jak je tam uchycenej. D9ky za každou radu

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od favo »

Servomotorek je ze spod přišroubovaný jedním šroubkem, tuším velikost 6 nebo 7 mm. Ten vyšroubuješ a potom dle návodu motorek vykloníš směrem dolu a vysuneš ven tedy směrem k podběhu. Musíš ještě uvolnit jedno táhlo, ale toho si všimneš. Jen je k tomu zprde*le přístup, takže pevný nervy.
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

tomas89
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 19.03.2010 09:25
Bydliště: teplice

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od tomas89 »

ja vim j a sem ho chtěl už vymontovat jelikož mi píše VAG že je špatnej , ale ani za boha sem nezjistil jak to sundat :-D tak díky za radu.

tomas89
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 19.03.2010 09:25
Bydliště: teplice

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od tomas89 »

Tak se mi ho podařilo vyndat, ale když sem zapl klimu tak se ani nehl pri jakkekoliv funkci. A motorek na prázdo běži. :-(

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od duduh »

To tomas89: Samotná V71 je mimo jiné domeček plný koleček a jedno se ti porouchalo.Je na takovém tisícihranu a je prasklé. :roll: Bude asi nutná výměna.

tomas89
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 19.03.2010 09:25
Bydliště: teplice

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od tomas89 »

to duduh: to jsem měl rozebráno ale ani motorek se netočí. Ale když ho zapojim na prazdno, tak se normálně točí

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od duduh »

Tedy když na stole na motorek připojíš napětí tak se točí.Kolečko na té osce je v pořádku?A co ty kontakty se sběrači?Klapka funguje na vnitřní rec. vzduchu.Na VAGíně dát kan 08 klima a pak dát test akčních členů.Tam i uvidíš zda reguluje.


upraveno:Napětí 12V se připojuje na vývod 1 a 2 modulu.Zde je vývod pro napájení motorku.Pozor ale na koncové polohy potenciometrů!!!Je nutné při zkoušce motorku servo rozdělat a toto průběžně kontrolovat.
Naposledy upravil(a) duduh dne 26.05.2012 11:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od duduh »

:mrgreen: Tak mne ani ve snu nenapadlo že dneska V71 budu dělat na svém autí také!1hod práce a 1250,-Kč v kanále.Nastavení časování a přizpůsobení klapek na VAGíně proběhlo v pořádku a tak se mohu těšit na zimu na odmlžování.
A pak po výměně když jsem se tak díval na to prasklé kolečko natlačené na tu osku tak jsem se v duchu opět ptal: :yahoo: Kde soudruzi z NDR udělali chybu?Proč to kolečko výrobce neudělal plné!!!

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od duduh »

To tomas89:Jak jsi dopadl?Doufám že když jsi testoval ten servomotor klapky tak jsi mačkal tlačítko vnitřní recirkulace vzduchu.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od duduh »

........tak jsem našel krásnou ukázku toho jak má servo správně fungovat........



http://www.youtube.com/watch?v=krjbRMR5wWE" onclick="window.open(this.href);return false;


Opravdu krásná ukázka jak to má fungovat.Možná by to chtělo dát do sekce: Jak na to,jak to rozebrat

tomas89
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 19.03.2010 09:25
Bydliště: teplice

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od tomas89 »

duduh píše:To tomas89:Jak jsi dopadl?Doufám že když jsi testoval ten servomotor klapky tak jsi mačkal tlačítko vnitřní recirkulace vzduchu.
Jojo testoval sem to při vnitřní regulaci ale bez uspěchu nic se nestalo. ale narazil sem na další problém. Možná to s tím souvisí. k dyž zmáčknu panačka se šipkou aby foukalo na mně tak je vše v pohodě. Ale když na climatronicu nemam žádnou šipku tak by to mělo foukat ze všech výdechů ne? ale bohužel začne mi to jen šíleně hučet. :-(

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od duduh »

Tedy V71 je vyměněná a bylo dobře nastavené časování?Bylo provedené nastavení koncových poloh?Diagnostika?
Foukání vzduchu je řízeno i samotnou automatikou klimy.Tedy někdy je to až neuvěřitelné jak to fouká "hore dole" a při tom se mění i otáčky ventilátoru.Při zapnutí automatic nejde přepnout tlačítky směrování vzduchu do kabiny a na nohy.Klima fouká studený vzduch logicky jen do horní části kabiny. :pleasantry: Těm vymakanějším autí fouká studený vzduch i do přihrádky spolujezdce jako mně.Studený vzduch pak "padá" směrem dolů.Je to vlastně jako mražák.

Uživatelský avatar
albertp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 06.12.2009 17:10
Bydliště: CZ

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od albertp »

Zdravim klubaci,klimatronic hlasi chybu klapky V71,kde mam ji hledat?mam VW Passat 2001 1,9TDI PD.Pod kastlikom spolujezdce našel jsem dve klapky zvlašť na studeny a horky vzduch,ale jsou v poradku,nikdy vedle slyšim vrči ješte jedna,nemužu ji najit,ale pokuď vrči-asi bude v poradku.Kamouš me řekl že jsou tam 4 klapky,tak nevim.klapka sani čerstveho vzduchu taky funguje.Tak nevim co to je za chyba....Poraď te.Děkuj.
@lbert

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od duduh »

Většinou je zastrčená z boku na vstupu sání pro čerstvý vzduch.V Etce je to namalované dosti špatně.Je tam vyobrazen jen náhradní díl který nepatří nikam.Mám akorát toto foto jestli ti pomůže.V návodě na opravu je napsán :sorry: dokonce demont palubky.U Borky/GIV v pracovním postupu je že se musí také demontovat palubka ale jde to :pleasantry: i bez demontu.Funkčnost klapky vidíš když vyndáš kabinový pylový filtr a zapneš vnitř. recirkulaci jak se to uzavírá a otevírá.Nezapomeň nastavit časování klapky tak aby ti to otvíralo a zavíralo a potom po montáži na VAGíně proveď test akčních členů pro klimu.Na té V71 bývá prasklé takové umělohmotné kolečko.Je to neopravitelné.
Přílohy
V71.png
V71.png (17.84 KiB) Zobrazeno 2570 x

Uživatelský avatar
albertp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 06.12.2009 17:10
Bydliště: CZ

Re: Servomotor pretlakove klapky jak vyndat?

Příspěvek od albertp »

Tak jsem vyndal filtr a kastlik u spolujezdce,a když zmačknu recyrkulace,tak vypada ze klapka funguje,zavira takove dvě C,tak nevim jestli mam to demontovat.Na klimatroniku porad ukazuje chybu 4FA,a VAG-01274
@lbert

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“