Koupě auta

policie, úřady, nehody, pojišťovny...

Moderátoři: Shemik, Moderátoři

shikaree
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 13.07.2009 13:49

Koupě auta

Příspěvek od shikaree »

Pánové, chci se vás zeptat jak byste řešili tuto věc:
Chci se jet v sobotu podívat na jedno auto, když bude v poho, tak jej i koupit, ALE ten co auto teď má a jezdí s ním, tak není ve velkým TP zapsaný jako majitel, není tam vůbec. Právoplatný majitel je jeho kámoš. Jak byste tuto situaci řešili?

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Koupě auta

Příspěvek od Bastard »

Vůbec bych se s tím, co to auto teď má nebavil... Maximálně na úrovni svezení se v autě a prohlídky. Pro tebe je důležitej majitel a s tím bych se bavil o čemkoliv jiném... Dáš prachy kámošovi, ten ty prachy ztopí a nebudeš mít ani prachy, ani káru...

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě auta

Příspěvek od karlospv »

Projet se muzes at je to kohokoliv a kupni smlouva musi byt na majitele v TP a ten ju musi podepsat, lepsi mit svedky v tomhle pripade, mary das majiteli a ten si snima muze delat co chce,treba dat provozovateli. Leda by ten co stim ted jezdi mel plnou moc od majitele.

shikaree
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 13.07.2009 13:49

Re: Koupě auta

Příspěvek od shikaree »

Tu plnou moc právě od něj má napsanou a samozřejmě do kupní smlouvy musí být uveden majitel a ne provozovatel. Tomu rozumím.
Až se tam pojedu podívat, budu chtít, ať jsou u auta oba a budu chtít vidět plnou moc. To by mohlo stačit, ne?

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě auta

Příspěvek od karlospv »

Pokud ma plnou moc tak ve smlouve bude on a ne majitel. Zalezi taky jak je plna moc napsana. Kopie samozrejme potrebujes, spis primo ten original. Pak to odhlasi na tebe a ty si to prihlasis.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Koupě auta

Příspěvek od Bastard »

Do toho bych vůbec nešel... Tohle smrdí průserem až ke mně domů... Co to je za káru, že se pouštíš do takových harakiri, to se nedá sehnat nic lepšího a bezpečnějšího? :mrgreen: Má tu plnou moc alespoň notářsky ověřenou?

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě auta

Příspěvek od karlospv »

Toto je celkem bezny,prodejci aut to tak delaji porat. Notarsky nemusi byt overena ale je to samozrejme lepsi,aspon u nas to na urade nevyzaduji. Overeni delaji aji na poste. Prepisoval jsem takhle auto pred mesicem a v pohode. Plna moc byla jen na prepis a ne prodej.
Vsak mrkni na tu moc jestli ma vsechny nalezistosti.

shikaree
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 13.07.2009 13:49

Re: Koupě auta

Příspěvek od shikaree »

No vidím to takto, zavolám chlápkovi, co s tím jezdí. Zeptám se ho kdo je majitel. Jak se na auto pojedu podívat, tak mu řeknu, ať je tam u toho i majitel a že smlouvu si napíšu s majitelem. Přepsání velkýho TP ať si vyřídí spolu, buď přes plnou moc nebo na urař zajde sám majitel a bude klid, co myslíte? To by mělo smysl, ne? Taky se ale může stát, že to auto bude stát za prd a nevezmu si ho:-) edná se o Passat 2.8 V6 4motion...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Koupě auta

Příspěvek od Bastard »

karlospv píše:Toto je celkem bezny,prodejci aut to tak delaji porat. Notarsky nemusi byt overena ale je to samozrejme lepsi,aspon u nas to na urade nevyzaduji. Overeni delaji aji na poste. Prepisoval jsem takhle auto pred mesicem a v pohode. Plna moc byla jen na prepis a ne prodej.
Vsak mrkni na tu moc jestli ma vsechny nalezistosti.
Já nemluvím o formalitách na úřadě, tam je to jasný, ale o náležitostech ohledně sepsání smlouvy! Taky to může být čorka a to o kamarádovi může být jenom pohádka... Koupí auto, odjede si s ním a pak co? Pak tady budeme mít v poradně další téma - policie mi zabavila auto...

Když bych se prohlásil za tvýho kamaráda a svým jménem prodal tvoje auto někomu cizímu na základě zfalšované neověřené plné moci, tak ti to přijde jako normální? To bych takhle prodal káru, zahodil SIM kartu, kradenou občanku na cizí jméno a nikdy mě už nikdy nikdo nedohledá :laugh:

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Koupě auta

Příspěvek od PlusOne »

Jeden nejmenovaný klubák si takhle taky koupil Vento (modrý, Bastarde :D ). V TP byl majitel úplně někdo jinej, týpek mu dal do ruky sled plných mocí (asi 3 nebo 4 kusy...) až k tomu člověku, co figuroval v TP, k tomu přidal svou, sepsal s ním kupní smlouvu na svoje jméno a hotovo. Na úřadě to normál přihlásili...
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě auta

Příspěvek od karlospv »

Na urade jde dneska vsechno. Dokonce majitel muze odhlasit auto na nekoho jinyho aniz by o tim dotycnej treba vedel. Mam stim osobni zkusenost.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Koupě auta

Příspěvek od Bastard »

Rozhodně bych pak ale nejezdil přes Slovinsko :laugh:

shikaree
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 13.07.2009 13:49

Re: Koupě auta

Příspěvek od shikaree »

Tak mám od auta vin, v registru hledaných není:-D Vezmu si od majitele plnou moc a zajedu si s tím sám na uřad a bude hotovo:-)

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě auta

Příspěvek od karlospv »

Taky moznost ale musis to odhlasit v miste bydliste majitele a prihlasit v miste tveho bydliste.

shikaree
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 13.07.2009 13:49

Re: Koupě auta

Příspěvek od shikaree »

Aha, to jsem nevěděl. V tom případě tam nemá zítra cenu jezdit, v sobotu na úřadě bude tak leda kulový...

Odpovědět

Zpět na „Klubová poradna“