Nejde zahřát (Golf 4 TDi 66kw)

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Mcx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 08.09.2012 09:11
Bydliště: Praha

Nejde zahřát (Golf 4 TDi 66kw)

Příspěvek od Mcx »

Ahoj lidi,

prosim vás koupil jsem Golfíka 4ku 66kw ALH motor. Rotačka. Byla po bouračce opravená (Ťuknutá na předek, jiný plast vepředu a nový chladič a větráky) Už jsem to koupil opravené, jenže na té opravě se vyřádil nějakej jouda co šetřil za 1. Klimoška opravená ale absolutně v ní nebyl ani drtek kapaliny, ále to už mám doplněno. Nicméně mám problem dostat motor na 90 C na Diagnostice mi to nic nehlásí. A když nastartuju a motor je ledovej (Třeba ráno) Tak větráky jedou an 100 % furt . Otec říká že tam je nějakej regulátor kterej jako nejdřív to přeopuští zpátky tu vodu než se motor zahřeje a pak to teprv začne pouštět do chladiče a do chladiče to má pouštět při 85 C. Takže předpokládám že toto je špatně. nevíte jak se to jmenuje jesti se to dá nějak samodomo vyměnit apod ?

Děkuji za všechny odpovědi mnoho šťastných KM bez nehod.

Mcx

Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Re: Nejde zahřát (Golf 4 TDi 66kw)

Příspěvek od Globettroter »

Pokud je tam problém s ohřevem začal bych kontrolou čidla teploty (pokud třeba se hýbala nahoru dolu ručička na teploměru - nebo padla najednou z 80-ti na 50 st. apod.) a zkusil vyměnit termostat (kupoval jsem do svého passatu orig na Superba, protože jsou naprosto stekné akorát cena u Superba je 290kč a ten samý na passata asi přes 750kč :wink: ) (po vyndání původního orig. VW termostatu to samé OE číslo jako u toho na Superba)

Zde je typ, který by měl myslím pasovat ale raději ještě ověřitdle VIN : http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... 9-tdi.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale to jsou jen jedny z možností ....může to být i třeba něco jiného :wink:

Mcx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 08.09.2012 09:11
Bydliště: Praha

Re: Nejde zahřát (Golf 4 TDi 66kw)

Příspěvek od Mcx »

Děkuji za odpověd. Tento problém to určitě nebude. Protože ta teplota nelítá nijak šíleně. Prostě ten motor se dostane většinou an těch 60-70 C. A když jako ho honim tak se to tak nějak dohrabe k 90ti a pak zase když jedu klídek tak to postupně padá. Prostě ty větráky jedou furt na max . A chladič je zahřátej i když by neměl protože nedosáhl provozní teploty.

Uživatelský avatar
mates-vento
Závodník
Závodník
Příspěvky: 659
Registrován: 20.08.2008 02:12
Bydliště: někde mezi HK a Pce

Re: Nejde zahřát (Golf 4 TDi 66kw)

Příspěvek od mates-vento »

To, co měl otec na mysli, se jmenuje termostat. Ten vyměň/nech vyměnit a mělo by bejt po problému ;)
Opět pojízdný G3 AFN sedan, mezitím na měsíc G3 GTI ABF, na zimu 3C BMP a občas G3 Varoš 1Z.
http://danel-auto.cz/ (Pardubice - Trnová)

Uživatelský avatar
George
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1468
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde zahřát (Golf 4 TDi 66kw)

Příspěvek od George »

vyměnit termostat a čidlo teploty motoru. aby neběželi ty větráky.
Chceš kvalitní služby autoservisu? Kontaktuj mě:)
http://www.autoservis-vilnesa.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Mcx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 08.09.2012 09:11
Bydliště: Praha

Re: Nejde zahřát (Golf 4 TDi 66kw)

Příspěvek od Mcx »

OK, předpokládám že tyto chyby by se neměli na VAGU zobrazovat že to jsou víceméně mechanické záležitosti , Odhadem kolik to stojí vyměnit ?
Děkuji.

Uživatelský avatar
kmara
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1276
Registrován: 16.10.2011 21:06
Bydliště: MoraVWa

Re: Nejde zahřát (Golf 4 TDi 66kw)

Příspěvek od kmara »

Termostat do 300Kč, čidlo kolem 200Kč a zvládneš to sám doma.
VW Golf IV black magic, 1.9 TDi, 81 kW, r.v. 2002

Mcx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 08.09.2012 09:11
Bydliště: Praha

Re: Nejde zahřát (Golf 4 TDi 66kw)

Příspěvek od Mcx »

Tak to je luxus. Díky. Podám pak zprávu jak to dopadlo.

Mcx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 08.09.2012 09:11
Bydliště: Praha

Re: Nejde zahřát (Golf 4 TDi 66kw)

Příspěvek od Mcx »

Tak malej Update: Čidlo teploty je v pořádku, (zapoměl sem že mám klimku, takže když je klimka zaplá sahary jedou na max. Když je vyplá tak nejedou vůbec protože se auto prakticky nikdy nezahřeje)

Takže to vypadá na ten termosta již téměř 99%

Mcx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 08.09.2012 09:11
Bydliště: Praha

Re: Nejde zahřát (Golf 4 TDi 66kw)

Příspěvek od Mcx »

Takže, malá aktualizace, Auto sice jde pořád hůře zahřát na 90 C ale konečně už mám kryt pod motor (3ks) (Předtím tam nebyl). Takže teď se to drží tak 75C. níž to nejde. A když na to trošku šlapu (Moc né protože mám blbou regulaci) tak i se doškrábu na těch 90. Ale to jedu 150-160 furt.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“