Sám se vypíná Diesel motor během jízdy

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Vvláďa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 01.10.2012 09:32

Sám se vypíná Diesel motor během jízdy

Příspěvek od Vvláďa »

:?: Sám se vypíná Diesel motor během jízdy, mám VW Caddy 2005, 1,9 TDI, Najeto 170 000,pravidelný servis. Poslední dobou se mi při jízdě sám vypne motor, žádná kontrolka se nerozsvítí. Vypnutí je náhlé, kdyby to byl benzín, řekl bych, že nejedou svíčky. Pustím plyn, opětovně přídám a motor jede normálně, žádné cukání, škubání jako při nedostatku paliva. Jednoduše motor vypne, (jako po vypnutí klíčkem) uberu plyn, přidám a jedu jako by bylo vše O.K. Vypínání není závislé na otáčkách ani na rychlosti, spíše na dosáhnutí provozních teplot, neboť motor nechcípne nikdy dříve. Teploty na ukazatelích jsou vždy v normě beze znaku přehřívání. Současně se objevuje stížený start zahřátého kmotoru, ne však vždy, start za studena je výborný, žhavicí svíčky jsou O.K. Palivová soustava čistá, filtr nový. :?: Máte ze stejným druhem závady někdo zkušenosti? :?: Dokáže mi nněkdo z Vás poradit? :?: Není u těchto automobilů třeba funkce palivového ventilu podmíněna funkcí něčeho jiného?

Díky, Vláďa.

Uživatelský avatar
homer64
Člen klubu
Příspěvky: 483
Registrován: 30.11.2011 12:13
Bydliště: Znojmo

Re: Sám se vypíná Diesel motor během jízdy

Příspěvek od homer64 »

smazat zavady po zdechnuti motoru znova vycist .. mozne cidlo otacek motoru či polohy vačky .. pak je velka moznost asi nejcastejisi problem palivova soustava .. bubliny v tech pruhlednych hadicich nejsou ? problem nekde od nadrze az po vstriky ( tzv, padani nafty ) nedke to bude prisavat vzduch .. ete je mmoznost pokud mas chip ci neco ridici jendotka po smrti

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: Sám se vypíná Diesel motor během jízdy

Příspěvek od chonsicek »

tohel na vzduch nevypada.. to by škubalo kdyby tam šel vzduch.. bude problem v elektrice.. chce to hodit na diagnostiku.. co to je za motor?
Polo 1.4TDI

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: Sám se vypíná Diesel motor během jízdy

Příspěvek od Mažňák »

neco podobného mi dělalo auto taky, u mě to byl problém s naftou v tom smyslu že jsem daval aditiva do nafty, ale daval jsem to do V-poweru a aditiva se nerozpoustela ( vymenil jsem palivovy filtr, a natankoval obyc naftu a problem byl pryc )
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
tom.ik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1327
Registrován: 07.11.2009 16:10
Bydliště: Písek ok.F-M sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sám se vypíná Diesel motor během jízdy

Příspěvek od tom.ik »

Zkus vyměnit relé 109 ;-) najdeš ho pod volantem.
SEAT ALHAMBRA 1.9 Tdi 85 kW+chip od Tdi Drapek
vw golf IV 1.9Tdi 81kW+chip
škoda SUPERB 1.8T tiptr. LPG
BMW 320i 6V,vw golf I 1.6i,golf II 1.6D,golf III 1.9D

chonsicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 485
Registrován: 09.07.2009 12:28

Re: Sám se vypíná Diesel motor během jízdy

Příspěvek od chonsicek »

rele, kabeláž v hlavě, ten filtr by to taky mohl být, nebo sítko v nádrží.. to je těžko.. chtělo by to začit vagem
Polo 1.4TDI

exotus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 30.03.2008 22:37

Re: Sám se vypíná Diesel motor během jízdy

Příspěvek od exotus »

Hoši nevšimnul jsem si že by caddy 2005 měla plastový trubky od nafty kde by byly vidět bubliny ani si nejsem vědom toho že by tam bylo relé 109,to je PD s ecu EDC16 takže za 1. je potřeba diagnostiku a načíst závady a pak teprve polemizovat čím to je...
Mám kabel k cirkulárce 12.3 a jezdím v BMW

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: Sám se vypíná Diesel motor během jízdy

Příspěvek od Mažňák »

exotus píše:Hoši nevšimnul jsem si že by caddy 2005 měla plastový trubky od nafty kde by byly vidět bubliny ani si nejsem vědom toho že by tam bylo relé 109,to je PD s ecu EDC16 takže za 1. je potřeba diagnostiku a načíst závady a pak teprve polemizovat čím to je...
máš pravdu :good: v první řadě diagnostika. jen se obávám že to nic neukáže! já s tím jezdil cca 4měsíce na diagnostiku a stejne se na to nedošlo co to je :laugh:
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Vvláďa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 01.10.2012 09:32

Re: Sám se vypíná Diesel motor během jízdy

Příspěvek od Vvláďa »

Mažňák píše:
exotus píše:Hoši nevšimnul jsem si že by caddy 2005 měla plastový trubky od nafty kde by byly vidět bubliny ani si nejsem vědom toho že by tam bylo relé 109,to je PD s ecu EDC16 takže za 1. je potřeba diagnostiku a načíst závady a pak teprve polemizovat čím to je...
máš pravdu :good: v první řadě diagnostika. jen se obávám že to nic neukáže! já s tím jezdil cca 4měsíce na diagnostiku a stejne se na to nedošlo co to je :laugh:
Děkuji za všechny dosavadní podněty.
Opravdu můj vůz VW Caddy 1,9 Tdi r. 2005 nemá plastové průhledné trubky, nenašli jsme citované relé 109, diagnostika hlásí opakovaně čidlo vačky, nádrž je vyčištěná, nový palivový filtr, nové filtry na vzduchu.
Na čidle vačky se pracuje nyní.
Závada se projevuje až po dosažení provozních teplot, cca 90 stupňů dle teploměru, stejně tak stížený start za tepla, před dosažením běžných teplot je vše ve zdánlivém pořádku. Motor je živý, pružný, bez chvění, chod pravidelný, ale na bezpečné předjíždění nespolehlivý.

Vláďa

Vvláďa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 01.10.2012 09:32

Re: Sám se vypíná Diesel motor během jízdy

Příspěvek od Vvláďa »

Dobrý den,
všem předávám svoji zkušenost.
Závada je odstraněna. Byla to porucha snímače otáček vačkové hřídele, která se projevovala pouze za "tepla".
Pokud se setkáte se stejnou závadou, vzpomeňte si.

Závodníku ze Znojma Vwagenisto, trefili jste se, díky.

Všem "fauváčkařům" přeji mnoho ujetých km ve Vašich vozech!!!¨


Díky, Vláďa.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Sám se vypíná Diesel motor během jízdy

Příspěvek od tornado1 »

tom.ik píše:Zkus vyměnit relé 109 ;-) najdeš ho pod volantem.

relé 109 tam těžko najde
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“