Výrobní štítek - problémy STK

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
h.h8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 18.10.2010 07:15

Výrobní štítek - problémy STK

Příspěvek od h.h8 »

Ahoj, tak jsem včera neprošel STK kvůli výrovnímu štítku. Nesetkali jste se s tím někdo? Mám Touarega rok 2004 a na výrobním štítku nesedí hodnoty hmotností vozidla s velkým TP. Auto má dodělanou z výroby od prodejce příčku zavazadlového prostoru kvůli odpočtu DPH a jsou ve velkém TP uvedené jiné hodnoty hmotností než na štítku, tak mě vyhodili. Nesetkali jste se s tím někdo? Prý se mám obrátit na výrobce a ten mi dá nový štítek. Ve VW u prodejců se k tomu nikdo nehlásí a nic mi prý nedají že se mám obrátit na importéra VW. Poradíte jak sehnat štítek nebo jak postupovat.
Citace z STK:
Není-li vozidlo, uvedené do provozu od 1.1.2002, vybaveno „výrobním štítkem“ nebo je-li výrobní štítek nečitelný, některé údaje chybí nebo údaje na výrobním štítku neodpovídají údajům uvedeným v dokumentaci vozidla atd., bude tento stav hodnocen jako „vážná“ závada a vozidlo bude způsobilé pro provoz pouze na dobu 30 ti dnů.

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Výrobní štítek - problémy STK

Příspěvek od LuboR5 »

příčku vyval už tam být kvůli DPH nemusí nikdo ho po tobě zpět nebude chtít když budeš jezdit bez přepážky rušilo se to myslím v roce 2010. jinak nevím jaký jiný štítek by ti neměl sedět , ten v motorové části je z fabriky ten sedět musí nehledě na nějakou přepážku .

Uživatelský avatar
Lukes_610
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 11.10.2008 16:54
Bydliště: Moravský Žižkov předměstí (Velkých Bilovic)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výrobní štítek - problémy STK

Příspěvek od Lukes_610 »

přesně táák přepážku vyhod ven a máš klid :good: já sem jich vydělával ze všech firemních aut a STK ti nic nemůže říct.

h.h8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 18.10.2010 07:15

Re: Výrobní štítek - problémy STK

Příspěvek od h.h8 »

Tak to sem si myslel taky, ale není tomu tak. Auto má ve velkém TP zapsané že se jedná o nákladní. A tedy musí odpovídat hodnoty na štítku hodnotám v TP a to nesedí jeou tam jiné hodnoty, například v TP je největší povolená hmotnoat na nápravu 1650Kg a na štítku je 1610....a jsou tam asi další tři hodnoty které jsou právě odlišné než v TP.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Výrobní štítek - problémy STK

Příspěvek od Mára_VR6 »

četli jste to, co napsal :?:
To, že vyhodí přepážku mu asi těžko přepíše údaje v TP :roll:


Dojdi si na registr a nech to doladit.
Nebo mi zavolej a doladíme TK :wink:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Výrobní štítek - problémy STK

Příspěvek od LuboR5 »

jo četl máro ale mám za to že ta přepážka má svůj štítek taky takový a o tom jsem se bavil tím bych to vyřešil že bych ji vyndal , jinak štítek černý nerozumím tomu jak nemůže sedět . pokus s tím někdo něco nedělal a vůbec nevím kdy se kdo zajímal udaji na štítku , každý se jen podíval jestli tam je a nebo není a hotovo .

Uživatelský avatar
rur
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 07.10.2010 13:20

Re: Výrobní štítek - problémy STK

Příspěvek od rur »

Mě zase na STK vytkli jen ústně naštěstí, že výrobní štítek vůbec nemám v autě. Nevíte zda-li není někde zašitý jak se říká a jen technika nenapadlo se tam podívat. Jedná se o 3,2 VR6 u 2003

Uživatelský avatar
Nelluska
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 20.09.2010 09:39
Bydliště: Ratíškovice

Re: Výrobní štítek - problémy STK

Příspěvek od Nelluska »

Hmotnosti u vozidel s přepážkou jsou opravdu rozdílné (asi o 8 až 10 kilo - váha přepážky), tedy maximální přípustná hmotnost atd. jsou všechny navýšeny o těch pár kilo, ale jen v technickém průkaze a nikoliv na štítku na vozidle. Setkala jsem se s tím na STK u Peugeota. Konkrétně Peugeot vystaví nový štítek za 600 Kč dle údajů v techničáku, nemají s tím problém.
VW Passat B5, 1.9 TDi (3x), Toyota Corolla 1.6 16V, Peugeot 106, Peugeot 206 1.1i

Poslední dobou mám pocit, že je to kolem mě samý idiot. Buď to tak opravdu je, a nebo jsem divná já.

sakul1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 20.09.2011 23:46
Bydliště: Veselí nad Moravou
Kontaktovat uživatele:

Re: Výrobní štítek - problémy STK

Příspěvek od sakul1 »

taky jsem neprošel rozdíl 10Kg. Naštěstí oficiální zastoupení koncernu VW dodalo dopis ministerstvu dopravy, že údaje na štítku jsou dobře a TP je špatně tak to po zjištění na STK na základě toho za 50,- Kč opravují. Platí to zpětně na všechny auta registrované po roku 2003 myslím. Problém mají žabožrouti a jim podobní :-)

lerak71
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 30.12.2009 18:23

Re: Výrobní štítek - problémy STK

Příspěvek od lerak71 »

řešil jsem tohleto zrovna nedávno u jiného auta - Focuse a nesedělo to o 50kg. Je to šlendrián původního prodejce....
Auto jsem kupoval jako druhý majitel a před tím 1x technickou prošlo 8O (hold leasingovka od, které jsem to kupoval měla asi svoje postupy na TK :-) ) Obrátil jsem se tedy na ní (na prodejce) a po dvou měsících mi poslali dodatkový štítek se správnými hmotnostmi! V velkém TP byla totiž dole taková malá poznámka, že "vozidlo je vybaveno dodatečným štítkem....."

Druhou možností to bylo samozřejmě přeregistrovat na úřadech zpět na M1 z N1, ale to mi přišel opruz za který jsem nemohl....

Tak asi tak...

Jinak u Touarega rv 2004, N1 mi to sedí PŘESNĚ, nevím podle mne jde jen o to zda ten, kdo vyplňoval TP zvedl zadek od stolu a šel si to zkontrolovat do auta nebo to vyplnil podle nějakých "papírů" co k danému modelu měl.... a ejhle ono to trochu nesedí...

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výrobní štítek - problémy STK

Příspěvek od ameron »

Ja som toto tiez doladoval mal som v TP napisane somariny napriklad neexistujuci kod motora :) tak som si vyziadal od dovozcu znacky COC a nejake vyjadrenie s tym som zasiel na urad a oni mi to tam prepisali v TP. Pokial ale ide len o STK tak by som zmenil STK a jazdil dalsie dva roky bez zbytocnych vybavovaciek :) aby niekto porovnaval hmotnosti na stitku tak to som na STK este nikdy nezazil.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“