Rucna-nozna brzda pri automate

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Rucna-nozna brzda pri automate

Příspěvek od ameron »

Tak som si dnes kupil Touarega V6 3,2 s automatom a zistil som, ze mu nefunguje rucna brzda (nozna brzda pri packe na otvorenie kapoty).
Resp. ona sa tvari ze funguje, svieti na pristrojovke ked sa pohnem s nou napise varovanie ze je zatiahnuta, ale nebrzdi skoro vobec.
Neviete poradit ci je to bezna vec, v pripade ak je ta brzda hydraulicka ci staci odvzdusnit alebo co najprv pozriet? Este som sa v tom nezorientoval pod autom som este nebol, ale toto by som potreboval vyriesit cim skor. Sice P poloha na automate to scasti riesi, ale stavam v kopci tak nechcem automat trapit (zatial mavam pod kolesom klatik). Dalsia vec zeby som nepresiel STK.

Dik za rady

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Rucna-nozna brzda pri automate

Příspěvek od LuboR5 »

věc častá , objednat vše na ruční brzdu a vyměnit je to uvnitř kotouče a často uplně rezavé a pakny oholené a spálené .

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Rucna-nozna brzda pri automate

Příspěvek od ameron »

Dakujem nieco z tohoto?
brzda.png
Ked bude cas pozriem zadne strmene ako to tam vyzera, dufam ze to bude len tym.

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Rucna-nozna brzda pri automate

Příspěvek od ameron »

Idem von s notebookom kuknut ci VAG nieco o tom nepovie viac. Zvlastne ale je ze po stlaceni pedalu ostane na pristrojovke svietit znak zatiahnutej rucnej/parkovacej brzdy.
Naposledy upravil(a) ameron dne 05.10.2012 10:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Rucna-nozna brzda pri automate

Příspěvek od ameron »

Hmm tak som pozeral v else ze ta brzda je spojena obycajnym lanovodom od pedalu az po strmen takze to nebude problem zistit zavadu. Vag samozrejme nenasiel ziadne relevantne chyby.

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Rucna-nozna brzda pri automate

Příspěvek od LuboR5 »

dělá to ta páčka vracení zatažené brzdy když odblokuješ ruční brzdu tak tu ruční páčku zatlač jemně někdy se uplně nevrátí do té polohy a pak kontrolka svítí . pokud je to to na co se ptáš , jinak žádná hydraulika na ruční brzdu samozřejmně není .

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Rucna-nozna brzda pri automate

Příspěvek od koto99 »

tam sa mení ten piestik na pedále brzdy za nový, aby ho vracalo až hore. Alebo mu trošku pomôcť nohou.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Rucna-nozna brzda pri automate

Příspěvek od ameron »

Hej to vracanie to je jasne, ale to nie je moj problem mne ten pedal totiz vobec nebrzdi.
Dal som dole strmen, kotuc a pozeral sa na ten mechanizmus ked sa zatiahne brzda a nic sa tam nepohlo.
20121004_135531.jpg
20121004_135525.jpg
Pozrel som aj na packu tak kym sa zatiahne tak vytiahne celkom dost toho lanka takze bud je niekde prasknute, alebo ho treba
nastavit. Skusal som to nastavovat na brzde tym zubatym kolieskom ale to vobec nepomohlo, neviete kadial ide ten bowden?
Je pod podvozkom niekde miesto kde sa to da dotiahnut?
Objednal som nove strunky a oblozenie cez vikend to zhodim a popatram kadial ide to lanko a ci nie je roztrhnute a ked to uz bude dole tak to oblozenie vymenim ale podla mna to este nie je nutne.

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Rucna-nozna brzda pri automate

Příspěvek od ameron »

Tak som dnes uplne zhodil to oblozenie a lanko sa ani nehne, zrejme je totalne zarastene alebo co. Bude ich asi oba treba vymenit. Pozeral som ze oba idu od podvozku pod laktovu opierku. Tak sa uz asi 3 hodiny snazim demontovat stredovu konzolu a laktovu opierku. Zatial je stav taky ze som demontoval odkladaciu priehradku pod opierkou panel klimy na zadnych sedadlach celu opierku by som uz uz vybral, ale zvrchu ju drzia boky stredovej konzoly a ja neviem nijako proste vybrat tie plastove kryty okolo riadiacej paky (automat) a ten panel s tlacidlami vzduchoveho podvozku a pohonu.

Neviete mi niekto promptne napisat ako to demontujem bez toho aby som to oblamal? Dik za rady.

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Rucna-nozna brzda pri automate

Příspěvek od ameron »

No tak podarilo sa cela stredova konzola je dole, boli tam srouby ktore v navodoch nikto nespomina, ale nastastie nic som neoblamal. Takze som napol tie lanka tak, ze pedal zabera uz uplne hore v podstate viac sa to uz napnut neda a nebrzdi ani prd. Z toho vyplyva ze lanka k brzdam treba obe vymenit, zrejme to predchadzajuci majitel napouzival tak to zarastlo lanka iba napne ale brzdy nezatlaci. Aspon to uz mam pripravene na montaz.

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Rucna-nozna brzda pri automate

Příspěvek od ameron »

Chlapi vyriesene (chvilu to trvalo, cakal som na material), ak to niekoho zaujima, postup som nafotil a dal na slovenske vw forum, dufam ze neporusim pravidla ked sem dam link nechce sa mi sem to iste pisat znovu:
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=9 ... 4&start=10" onclick="window.open(this.href);return false;

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Rucna-nozna brzda pri automate

Příspěvek od LuboR5 »

dobrá práce :potlesk:

Odpovědět

Zpět na „Touareg“