Čipli byste R5 s libovolnými kilometry?

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Čipli byste R5 s libovolnými kilometry?

Příspěvek od GeneHawkins »

Nebo byste se báli starší motor víc honit? Jaká je hranice? Při kolika kilometrech nájezdu už byste do toho radši nešli?

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Čipli byste R5 s libovolnými kilometry?

Příspěvek od Mára_VR6 »

To bude taky záležet na tom, jak budeš jezdit. Pokud to necháš udělat v dieselpower, tak klidně. Protože tam ti motor špičkově zdiagnostikuje a podle toho se dohodnete. Příští motor jedině tam. To už sice bude 3.0 TDI, ale i ten nechám udělat.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Koutva
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 02.09.2010 22:18

Re: Čipli byste R5 s libovolnými kilometry?

Příspěvek od Koutva »

Pokud ten motor není vybydlený, tak není co řešit. 2,5 a 3 litr to má smysl i při 200 tis, pokud je mot ok u 8 a 10 válce už to nemá až tak moc smysl. Jejich výkon je už i tak velký a spotřeba bude vždy vyšší !

paricek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 07.08.2008 00:56

Re: Čipli byste R5 s libovolnými kilometry?

Příspěvek od paricek »

po cipu 4.2 tdi u q7 je slezla spotreba vic jak o litr.

MilanV6TDI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12.10.2010 13:21
Bydliště: Brno

Re: Čipli byste R5 s libovolnými kilometry?

Příspěvek od MilanV6TDI »

2,5 je dost slabá na takové auto, v servisu to dost stojí s chcajícím olejem jak to někdo uhonil i bez čipu. Strašně záleží kdo s tím a jak předtím jezdil, u 2,5 to po čipu víc svádí ten motor ždímat, na což nemá, pak to může být rychlý konec. Ale strašně záleží jak kdo a po kom. 3.0 sem si čipnout nechal a je to parádní, jak spotřeba tak odpich, ale i tak mám pocit, že rvát do do plna tomu moc neprospěje. Mára to bude určitě umět i s čipem na 2,5, ale nějakej vrahoun s tím udělá krátký konec.

marek.barabasch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 29.08.2012 22:09

Re: Čipli byste R5 s libovolnými kilometry?

Příspěvek od marek.barabasch »

zdravím,možná je tady odpověd na mou otázku ale i tak se ptám,chci dat načipovat v 10, má to nějaký smysl a nebo ne,má s tím někdo zkušenosti ?a další otázka s tím nesouvisící,nejde mi uložit pamět na zpětná zrcátka,sedadla jsou v pohodě ale když někdy otevřu dveře po odemknutí tak mi zrcátka samy sjedou níže a musím je znovu přenastavit,nevíte co s tím,děkuji.

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čipli byste R5 s libovolnými kilometry?

Příspěvek od Davwe »

ja bych se na cip u V10 vykaslal, ta prevodovka je stavena na max. kroutak v serii

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Čipli byste R5 s libovolnými kilometry?

Příspěvek od ameron »

moj osobny nazor je ze ja by som take auto necipoval ani keby malo malo km.

mau-uam
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 03.04.2012 18:22

Re: Čipli byste R5 s libovolnými kilometry?

Příspěvek od mau-uam »

Rozhodne ano ta jizda je o necem uplne jinem a auto se tak netrapi hlavne v kopci.Delal mi to tornado a max spokojenost.A spotreba sla taky dolu(testovano pri stejne trase dalnice tempomat). :good:
Touareg R5

turborohlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.11.2012 23:44

Re: Čipli byste R5 s libovolnými kilometry?

Příspěvek od turborohlik »

Určitě je to u V10 na úkor životnosti převodovky,rozvodovky,kardanu a diferáků,ale i tak jsem mu dal chip a je to super. To zrychlení je fakt neskutečný :)

MMM8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 09.12.2011 11:13

Re: Čipli byste R5 s libovolnými kilometry?

Příspěvek od MMM8 »

mám načipovanou V10...dlouhé trasy spotřeba 10.2-10.8..pri průmeru 90-95km /h rozhodně to není nijak zvlašť na úkor životnosti pokud se tomu nedává kouř...

turborohlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.11.2012 23:44

Re: Čipli byste R5 s libovolnými kilometry?

Příspěvek od turborohlik »

Já taky a tak vím,že tomu nejde "nešlapat na krk" :) Už jsem měnil rozvodovku,přední diferák a zadní kardan.

MMM8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 09.12.2011 11:13

Re: Čipli byste R5 s libovolnými kilometry?

Příspěvek od MMM8 »

ale to není přečipováním .... konstrukčně jsou tyto prvky předimenzovány takže zvyšení výkonu o 10 -15 %podle mne nemuže zhuntovat auto...

Odpovědět

Zpět na „Touareg“