FILTRY, PALIVOVÝ: umístění, výměna, vyčištění

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rados sv
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 214
Registrován: 19.09.2009 21:38
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: FILTRY, PALIVOVÝ: umístění, výměna, vyčištění

Příspěvek od Rados sv »

Hurá nejsem sám kdo rozebírá věci k vyhození,jen aby přišel na to co je uvnitř.Díky Lukra :drinks:

melfinek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 01.05.2012 10:15
Bydliště: Ostrava

Odvzdušnění nafty

Příspěvek od melfinek »

Prosím o radu! Sharan 1,9tdi, r.v. 2000, Mk I, automat. Při výměně filtru jsem jej zalil naftou, vše nasadil zpět na původní místo, protočil klíček a nic. Chci poprosit o radu jak nejjednodušejí odvzdušním tuto potvoru? Pokusil jsem se zalít naftu přes trychtýř do hadiček,hadičky vedoucí z filtru do motoru jsou plné, ale hadičky vedoucí z filtru do (jakoby) nádrže se mi nepovedlo naplnit - jedna je červená a druhá zelena. Je možné, že tam mám málo nafty a hadičky se tím nenaplní?

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: Odvzdušnění nafty

Příspěvek od M@rty74 »

Ahoj nový Sharanisto, Alhambristo či Galaxysto,
vítej v nejlepším fóru o vozech Sharan Alhambra a Galaxy v ČR
Buď zde jako doma. Tady je pro Tebe menší úvodní info:

:arrow: Jakoukoli informaci budeš potřebovat, najdeš
zde: v tématu ABECEDNÍ SEZNAM VŠECH TÉMAT V SEKCI SHARAN - SHARAN SHERLOCK a pokud ji tam nenajdeš, tak tam vyhledej příslušné téma, které se týká Tvého problému a napiš svůj dotaz tam. Pokud nenajdeš ani příslušné téma, které se týká Tvého problému, tak založ nové a napiš svůj dotaz do něj.
:arrow: Pro začátek také určitě koukni
sem: do tématu NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ FÓRA a další info - ČTI NEŽ NAPÍŠEŠ. Mimo jiné se tam dozvíš, jak ve svém příspěvku opravit chybu po jeho odeslání, kdy a jak lze vlastní příspěvek smazat, jak vkládat do příspěvků fotky a jiné soubory, jak a kdy zakládat či nezakládat nová témata a další informace potřebné ke správnému a jednoduchému používání Sharan-fóra. Přečtení návodu Ti zabere 3-4 minutky, ale v budoucnu Ti ušetří spoustu času a práce s vyhledáváním, psaním a odesíláním potřebných informací zde ve fóru.
:lol: Chceš-li, napiš něco o svém mazlíkovi nebo o sobě
sem: do tématu Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové vítejte mezi námi, ostatní Tě zde rádi uvítají, případně se
zde: FOTKY VAŠICH MAZLÍKŮ: Vaši megaprostoroví krasavci se pochlub svým mazlíkem na fotkách.

:arrow: Pokud by jsi měl problém nebo si s něčím ohledně fóra a jeho používání nevěděl rady, tak se přes SZ (soukromu zprávu) nebo e-mail obrať na mě, nebo na další moderátory této sekce

Zdraví Tě M@rty74 moderátor.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

melfinek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 01.05.2012 10:15
Bydliště: Ostrava

Re: FILTRY, PALIVOVÝ: umístění, výměna, vyčištění

Příspěvek od melfinek »

Tak se nakonec povedlo. Odpojil jsem hadičku přívodu paliva z filtru, která u čerpadla přechází v průhlednou hadičku, provlekl ji pod vzduchovou hadici a zvedl do výšky, aby bublinka v průhledné hadičce vystoupala nahoru. Vzal jsem si z garáže druhou hadičku, ale průhlednou abych viděl naftu, protože jeden konec jsem zasunul do přívodní hadice a druhý konec vložil do huby a pořádně nasál, aby se mi nafta dostala až do té mojí průhledné. Tuto jsem zašpuntoval plastovým kolíkem (používá se na zadělávání plastů, koberců a jiných v interiéru vozidla). Provlekl zpět pod vzuchovou hadici k filtru, oddělal průhlednou hadici od přívodní a tuto jsem rychle přidělal k filtru. To samé jsem udělal i s přívodní hadicí, která vede palivo z nádrže do filtru (párkrát jsem zfialověl při nasávání). Potom jsou dvě hadice na přepad. Oddělal jsem tu co vede od motoru do filtru a zalil naftou, druhou jsem nechal na pokoji, ještě jsem naplnil filtr. Vše jsem připevnil na původní místo, povolil matku u nejvýšše položeného vstřiku, tak, aby se trubička jemně hýbala. Toto jsem zabalil do ubrousků, aby to nestříkalo všude kolem a dvakrát - třikrát otočil klíčkem (předtím jsem vytáhl pojistku žhavení - 32). Utáhl matku vstřiku, vrátil pojistku žhavení a znovu dvakrát otočil klíčkem, potřetí to již chytlo. Mimochodem, než jsem to vyřešil, tak dvakrát dobil baterku

Krupa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 27.10.2010 22:29
Bydliště: Doubravice n. Svitavou

Re: FILTRY, PALIVOVÝ: umístění, výměna, vyčištění

Příspěvek od Krupa »

Zdravím pánové, chtěl bych se podělit o nepříjmnost, která se mi včera stala a zárověň se vás zeptat co si o tom myslíte a nechat si poradit.
Na základě doporučení a testů jsem se nechal přesvědčit, že vyzkouším aditivum. Nikdy v životě jsem do nafty předtím nic nelil. Zakoupil jsem tedy VIF zimní aditivum a nalil jsem jej do nádrže a natankoval. Přesně podle návodu, tj. 1:1000. Už po pár metrech se mě zdálo, že auto není co bylo a na první křižovatce neudrželo volnoběh a zdechlo. Ujel jsem 3,5 km a zůstal jsem stát, už jsem jej nenastartoval. Naštěstí dom zbývalo asi jen 6 km a moje šikovná žena mě odtáhla na laně před garáž. Teď řeším co dál.
První mě samozřejmě napadlo to aditivum. Potom nafta. Nicméně po vychladnutí a rozmyšlení bych začal palivovým filtrem. Předesílám, že jsem jej doposud nikdy nevyměňoval. Je možné, že to aditivum třeba něco někde pročistilo uvolnilo bordel a palivový filtr (který už třeba byl načatý) se ucpal?
Protože jsem filtr nikdy neměnil, jen se chci ujisti podle obrázku, že je to on a zeptatat se:
- co je ta krabička na obrázku označená otazníkem?
- kam která hadička vede?
- nepozná někdo co je to za filtr a který by jste mi doporučili?

Díky za odpovědi
Přílohy
Paliv_filtr.JPG
VW Sharan II 1.9 TDI bílý

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

FILTRY, PALIVOVÝ: umístění, výměna, vyčištění

Příspěvek od matko001 »

Krabicka by mal byt chladic nafty ( ja ho mam tusim niekde inde, ale vyzera podobne)

Kam ktora hadicka vedie je jedno, hlavne ich zapoj tak isto ako ich mas teraz. A pozor na Mickey Mouse - je tam poistka v jeho tvare - uz som ju raz stratil.

A filter pouzivam Mann, myslim, ze stal okolo 10€ a je to znacka ktorej verim.

PS: nezabudni ho zaliat naftou pred namontovanim.
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: FILTRY, PALIVOVÝ: umístění, výměna, vyčištění

Příspěvek od michall »

Chladič nafty by měl být pod autem http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=17233" onclick="window.open(this.href);return false; . Není chyba právě v této "krabičce" ? VIF používám také, ale něco takového se mi (zatím) nestalo.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: FILTRY, PALIVOVÝ: umístění, výměna, vyčištění

Příspěvek od kubenec »

Michall:
koukni do ETKY, neco takoveho jsem tam zrovna vcera nahodou videl, kdyz jsem hledal cislo drzaku na filtr. Taky si myslim, ze to je chladic.

Krupa:
kolik mas s tim filtrem (autem)najeto? Ja menim filtr kazdou 2 vymenu oleje. Cca 30t km. Pouzivam Filtron, nekdo muze na Polaky nadavat, ale za ty penize a intreval vymeny to nemuze nic udelat. Treba vyrobce Champion uz nechci videt. Koupil jsem vzduchac a nepasoval do boxu, tak proto neverim ani jinem filtrum.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: FILTRY, PALIVOVÝ: umístění, výměna, vyčištění

Příspěvek od michall »

tEtka doma :( Večer mrknu

Co je to za motor? Můj AUY vypadá trochu jinak
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: FILTRY, PALIVOVÝ: umístění, výměna, vyčištění

Příspěvek od matko001 »

Tiez to nevyzera ako moj ASZ. ETKu prave opravujem - ak sa podari dam vediet. (reverse engineering, aby som nasiel chybu)
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: FILTRY, PALIVOVÝ: umístění, výměna, vyčištění

Příspěvek od matko001 »

ETKA funguje a malo by to byt:
7M3 203 572 B - Teleso chladici pro pouzivani vozidla v tropickych zemich - je to pre motor AUY, ANU a ASZ.
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Krupa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 27.10.2010 22:29
Bydliště: Doubravice n. Svitavou

Re: FILTRY, PALIVOVÝ: umístění, výměna, vyčištění

Příspěvek od Krupa »

Díky za ohlasy. Motor je to ASZ. Já mám s filtrem najetých cca 15 tisíc. Kolik na něm najel předešlý majitel nevím. Jen doufám, že to opravdu bude tím filtrem a ne naftou. Mám tam natankovaných 60 litrů, tak by mě to dost nas...
Jakou zkušenost máte s filtrem STARLINE? Já bych to potřeboval sehnatt rychle (odjíždíme na hory) a nejblížš mám prodejnu Autokelly s touto nabídkou:

nabídka Autokelly

Co byste s této nabídky vybrali? Díky.
VW Sharan II 1.9 TDI bílý

Krupa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 27.10.2010 22:29
Bydliště: Doubravice n. Svitavou

Re: FILTRY, PALIVOVÝ: umístění, výměna, vyčištění

Příspěvek od Krupa »

Ještě jeden detail. Všiml jsem si, že filtry jsou buď s průměrem vstupu/výstupu 8mm nebo 9mm. Mám si to pohlídat nebo je to minimální rozdíl, s kterým si poradí spona?
VW Sharan II 1.9 TDI bílý

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: FILTRY, PALIVOVÝ: umístění, výměna, vyčištění

Příspěvek od kubenec »

Kup Filtron ten je osvěčenej a maj ho v Kelly taky. Sice stojí 645, ale Startline bych nebral.

P.S.
Jeste jedno takove nepsane pravidlo po koupi auta z barazu, vymenit vsechni filtry a rozvody.
Naposledy upravil(a) kubenec dne 05.02.2014 16:54, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

FILTRY, PALIVOVÝ: umístění, výměna, vyčištění

Příspěvek od matko001 »

Pravidlo plati u vsetkych aut, okrem tych kde poznas byvaleho majitela.

Starline: mozes narazit na dobry kus, ale rovnako aj na nejake uplne sialenstvo.
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“