chyby/nepojizdnost

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Falstad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 21.06.2012 12:32

chyby/nepojizdnost

Příspěvek od Falstad »

Zdravíčko všem,

Mám Touarega 2006 3.0 v6 TDI edice King kong a ráno jsem normálně nastartoval a odběhl si( nechávám před cestou auto trošku rozehřát) když jsem se vrátil svítili mi ikonky:
-abs
-esp
-závada výfukového systému -ta mi už chvilku svítí a do servisu jsem obednán na stredu.
-ukazatel opotřebení brzdového oblžení - také mi svítí už dva dny- servis streda.
-bliká kontrolní svetlo brzdového systému a na display to hodí hlášku break fault stop vehicle....
-a potom symbol jakéhosi klíčku( klíč od záku do dveří voranžovém kruhu)
-a oranzova ikonka auta se dvemi sipkami(nahoru a dolu)


jinak nesepne ani kompresor, otázka je jestli to může být způsobeno například akumulátorem, protože už má za sebou 6 let, ale mám tam akumulátory dva v předu 110 Ah v zadu 105 Ah.

poté jsem tedy vypl motor a po opetovnem nastartovani zbyla ikonka závady výfukového systemu a opotrebeni brzd. Normálně jsem odjel a odpoledne to samé nechal jsem nastartováno po chvíli mi to dovolilo zaradit(zmizla ikonka break fault) ,následovalo vypnutí motoru a opetovné nastartování a ikonky byly fuc)

V sobotu jsem nikam nejel a dnes už ikonky svítí a nemají se k zhasnutí. Auto normálně startuje.

Nějaká rada by byla dobrá, jsem z toho celkem špatný :-)


Díky moc
Venca

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: chyby/nepojizdnost

Příspěvek od cosby »

opotřebované desky
pravděpodobně některá z klapek KO
symbol klíčku?pokud máš Kessy tak problém tam
ikona auta se šipkami?Asi máš vzduch,tak závada na podvozku,ale ta nemusí být,může se to nabalit na jinou závadu

Falstad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 21.06.2012 12:32

Re: chyby/nepojizdnost

Příspěvek od Falstad »

Hmm takže auto na odtah?:)

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: chyby/nepojizdnost

Příspěvek od cosby »

proč??Jede né?

Falstad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 21.06.2012 12:32

Re: chyby/nepojizdnost

Příspěvek od Falstad »

Práve že nastartuje ale nepusti me to zařadit...na parkovačce je to zaseklé...
V pátek byl průběh takový že ráno jsem anstartoval a odešel jsem ještě domu, po návratu mi tam svítila celá palubka, tak jsem to vynul a zapnul( už nic nesvítilo) . a při odjezdu z práce to samé, měl jsem to 3 minuty nastartované, najednou mi to pustilo řadicí páku, tak jsem to vypl a zapl a ikonky opět fuč.. jen teď se tam už drží.

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: chyby/nepojizdnost

Příspěvek od cosby »

vyměň si brzdový spínač nebo jej propoj,proto nemůžeš nastartovat nebo zařadit

Falstad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 21.06.2012 12:32

Re: chyby/nepojizdnost

Příspěvek od Falstad »

Jo to by mohlo byt, ale na druhou stranu kdyz seslapnu brzdu tak se vzadu normalne rozsviti a pro nastartovani je potreba take drzet brzdu, jaké by to mělo mít příznaky? Tureček mi normalne nastartuje
nezni ani nijak špatně, proste klasika, jen je problem potom , neodemkne se mi radici paka(tu hromadu sviticich ikonek uz zacinam pomalu ignorovat) a vsiml jsem si ze ani nespina kompresor a sviti mi couvacka(coz myslim ze by asi na parkovacce nemela ne? :)

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: chyby/nepojizdnost

Příspěvek od cosby »

brzdový spínač je dvoučinný.Jedna větev do světel,druhá do motorovky.Do servisu dojedeš,automat se dá odemknout,návod máš v manuálu k obsluze(já ho mám v práci).Někde pod popelníkem je dírka,tam zamáčkneš zarážku a normálně zařadíš.

Falstad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 21.06.2012 12:32

Re: chyby/nepojizdnost

Příspěvek od Falstad »

Dobře, projdu si pořádně manuál( včera jsem to pročítal, ale nenarazil jsem na to),popřípadě nevíš kde to hledat? Víceméně to by mohlo způsobovat i tu chybu break fault(+blikající brzdovou ikonku)?

nalezl jsem to na Auto Kelly v eshopu ale kdyz chci poslat link tak to presmeruje pokazde na home page :-) tak alespon vypíšu co k tom mám za info

našel jsem tedy:
VOLKSWAGEN → TOUAREG (7LA, 7L6, 7L7) [10/02-05/10] → 3.0 V6 TDI (2967ccm/165kW/225HP) [11/04-05/10] → Elektrosoučásti → spínače, přepínače a vypínače → mechanické
Spínač brzdového světla EPS
kód motoru: BKS
kód motoru: CATA
pro cislo vyrobku: 7.1229
druh provozu: mechanický
cena je 298 vc DPH

Nebylo by nějaké schéma nebo rada jak to vyměnit a na co si dát pozor?

Díky moc :)

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: chyby/nepojizdnost

Příspěvek od cosby »

nedělal jsem to na touregu,ale myslím,že na tom nic nebude.Bude to jako každých jiných aut.Bajonetový způsob

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: chyby/nepojizdnost

Příspěvek od ameron »

Falstad píše:tu hromadu sviticich ikonek uz zacinam pomalu ignorovat
Preco to nedas na VAG svietiaca kontrolka moze znamenat vselico a viac svietiacich uz uplne hocico.

Falstad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 21.06.2012 12:32

Re: chyby/nepojizdnost

Příspěvek od Falstad »

VAG nemám a neznám ani nikoho kdo by ke mě přijel a koukl se na to :-), koukal jsem že to stojí něco kolem sedmi tisíc, ve středu jsem měl plánovaný servis, tohle bylo takové trosšku nečekané :-D

Tak akorát řeším abych do toho servisu alespoň dojel :-)

V.

Falstad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 21.06.2012 12:32

Re: chyby/nepojizdnost

Příspěvek od Falstad »

Tak už nevím zkoušel jsem co šlo :-( Zítra to budu řešit odtahovkou, otázka je na co si při odtahu dát pozor? Jakou hledat? Tím že tam je P tak jsou kola zabržděná. Dá se to v takovém stavu šetrně naložit?
a ještě edit: už ke mě míří diagnostika :-) tak budu vědět víc

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: chyby/nepojizdnost

Příspěvek od GeneHawkins »

Samozřejmě, že při natahování je tam třeba zařadit "N". Návod k obsluze.

Falstad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 21.06.2012 12:32

Re: chyby/nepojizdnost

Příspěvek od Falstad »

Jojo je :-) a už vím i jak :-) a odpověď na otázku proč nejede je prozatím ta že spolu nekomunikují jednotky...odtah tu bude zítra ráno. A pán vypadal že ví o čem mluví :-D tak mi nezbývá než mu věřit

Budu se pokoušet aktualizovat jak moc v čase oprav krvácím :-D. Tak zatím děkuji všem za pomoc.

V.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“