"Zmetek" Turbo

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Finch86
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 09.04.2011 10:36

"Zmetek" Turbo

Příspěvek od Finch86 »

Zdravim všechny,chtěl bych se zeptat jestli jste se někdo nesetkal s tím že na turbu nejde apsolutně vyštelovat wastegate??
Jedná se o motor AUQ.Původní turbo bylo ko tak jsem nechal dát nové a do té doby je to v hajzlu...auto v tahu pulzuje...Tlak turba líta nesmylně vysoko až skoro i k 1.7b...když se to stáhne na WG tak to pulzuje míň ale jde ale furt to není ono...tak se to jeste ani o čtvrt otáčky stáne a auto nejede vůbec...tak se to opět vrátí na to místo kde to auto jelo jakštakš normálně,ale tubo už zase tlačí jak magor...Narovinu ríkám že mě v původní servisu kde mi dali tohle turbo, pěkně ojebali...je to nějakej NONAME...ale za cenu origo :baseball:
Otázka zní: je možný že tenhle čínskej zmetek nejde prostě dokonale vyštelovat?

Díky všem za reakce :good:

rimpac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 09.07.2012 07:33

Re: "Zmetek" Turbo

Příspěvek od rimpac »

A kdepak jsi ho koupil? Taky mi jedno Origo přinesl zákazník a ten samý problém.

Finch86
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 09.04.2011 10:36

Re: "Zmetek" Turbo

Příspěvek od Finch86 »

Abych pravdu řekl tam nevim odkud je to turbo.Auto jsem dal do servisu na výměnu turba...víc jsem se o to nezajímal...U mě to rozhoně není origo.Je to prostě noname...Sice jsem ho okamžitě dal na reklamaci,jenže u nic fungovalo normálně.Ono sice krásně natlačí a funguje...ale možná tak u nich na stolici.Kdybych měl třeba motor kde neni senzor tlaku na cooleru tak auto jede v pohodě,jenže já mám AUQ tak čidlo je a když turbo natlačí píč.... tak mi to omezí řídící jednotka a tak mi to pak při prudký akceleraci jakoby pulzuje.

rimpac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 09.07.2012 07:33

Re: "Zmetek" Turbo

Příspěvek od rimpac »

No u mě si ho koupil zákazník sám, jak jsem zjistil tak Starline z autokelly.....a dělalo to to samé, koupilo se KKK a je to ok

Finch86
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 09.04.2011 10:36

Re: "Zmetek" Turbo

Příspěvek od Finch86 »

Věřim tomu že u mě to bude to samý...dost pravděpodobně to bude taky starline,protože co jsem se tak po tom člověk pídil tak jsem se dozvěděl že nakupuje do aut ty klumpy z autokelly.Zajímal by mě ještě jedna věc,když jsi měl venku obě ty turba,byl někde viditelnej rozdíl na nich...nemyslim tim čísla,stítky atd...ale na konstrukci a zpracování.Jako sere mě to protože turbo stálo skoro 20tis a má najeto cca 9tis...a už budu kupovat zase nový... :(

rimpac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 09.07.2012 07:33

Re: "Zmetek" Turbo

Příspěvek od rimpac »

Rozdíl tam nebyl, max v opracování, a funkci pochopitelně.

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: "Zmetek" Turbo

Příspěvek od R@ZOR »

A vedeni k N75ce a od N75ky k wg, mas v poradku, zkousel jsi dat jinou N75ku? Tohle muze delat spatna regulace, chyba nemusi bejt v turbu, kor kdyz bylo na reklamaci a u nich to bylo ok! Taky muze bejt spatny to cidlo na ic. Je toho vic, ale chybu bych hledal spis v aute. Zkus odpojit konektor z N75 ventilu. Melo by to jet ciste a tlacit max 0.3b.
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: "Zmetek" Turbo

Příspěvek od G3-lower »

Dovolim si doplnit - odpojit a hadici zaslepit :-)

jakub.prucek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 08.10.2012 13:43

Re: "Zmetek" Turbo

Příspěvek od jakub.prucek »

ahoj te chtěl bych se zeptat jestli je turba i na 1.6sr 74kw ??diky za odpoved

nebo dobry servis na chippnuti auta a okolik by to šlo diky

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: "Zmetek" Turbo

Příspěvek od maku »

Naco rvat do 1.6 74kW turbo ty mas zbytecnych cca 50tis.? A chip 1.6 se neoplati to si radeji kup 1.8T a ten chipni.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

jakub.prucek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 08.10.2012 13:43

Re: "Zmetek" Turbo

Příspěvek od jakub.prucek »

dobře diky a co mysliš je to slušne auto nebo ne ???

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: "Zmetek" Turbo

Příspěvek od maku »

Myslim, ze debata na ten motor 1.6 74kW je nize zkus pohledat a prociat o tomto motoru. Ja jsem velku spokojeny a nezavodim :mrgreen:
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Finch86
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 09.04.2011 10:36

Re: "Zmetek" Turbo

Příspěvek od Finch86 »

To Razor a G3 Lower...jasný že N75 vyměněná.hadičky ok...to všechno je v cajku i ty pod sáním.Turbo se včera vyndalo a je to totální mrdka...je to úplně to nejlevnější co jde sehnat.Zítra ho tu domu kryplovi omlátit o hlavu,ale rád bych věděl jestli je normální tohle.Tyčkou co jde do WG jde hýbat doprava a doleva...takže vychyluju jakoby tu klapku obtoku...přiložim foto ať vidíte jak moc...
Přílohy
obrazek.JPG
obrazek1.JPG

Finch86
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 09.04.2011 10:36

Re: "Zmetek" Turbo

Příspěvek od Finch86 »

Razore jde taky o to že turbo nejde prostě vyštelovat,nedělám to já,dělá to kamarád,má dost luxusní servis...jezdí tam fakt káry...byl tam i kluk co má závodní oktávku 1.8T a říkal že je to turbínou.Hele kdyby si vyděl toho zmetka co mi měnil to turbo a jeho přístup i k reklamaci tak bys pochopil že vim o čem mluvim...známej mi říkal že u něj byl taky s turbem asi před 5 lety a říkal že až 5 turbo co mu dal tak jelo docela normálně...Ono bylo už divný když jsem si šel poprvé pro auto s novám turbem...taky mi jakoby pulzovalo v tahu,tak jsem se hned otočil dal mu to zpět že je něco špatně,tak mi pak za táde volal že už to mám ok...ano ono to jelo plynule ale jen proto že my vytáhl podtlakovou hadičku do deceleračního ventilu a zaslepil šroubkem :evil: zjistil jsem to úplnou náhodou když jsem si koupil blow off a šel si ho vyměnit.Jen co jsem to zapojil tak to pulzovalo znovu.Jel už jsem ve třech AUQ...čipnutý i s origo softem...jenže moje když sešlápneš plyn tak má takovej kopanec že mám co dělat abych udržel volant...tak ono tak 1.7b neni málo...samozřejmě to 1.7b je bez atmosfer.tlaku takže jinak by to bylo 2700 čož je hovadina.Začalo mi to dělah hned po výměně turba...předtim jsem měl origo a jezdilo to normálně a co se tam dal tenhle zemetek tak začali problém,to je docela blbá náhoda ne? :negative:

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: "Zmetek" Turbo

Příspěvek od R@ZOR »

Ta klapka v turbu se ma otvirat a zavirat, ne vychylovat do strany :-D Tycka z WG ma jit taky jen dovnitr WG, ne na obe strany. :-/
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“